Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 61626364>
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 07:49
Pozdrav, ako ga sada posadiš niknuti će i cvjetati nagodinu. Kada vremenski uvjeti budu dobri i ovisno o vrsti. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mariofiume View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Listopad 2015
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariofiume Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 12:45
Ok! Ali za koliko vremena bi trebao niknuti, cca? Vec mi je neko vrijeme u zemlji. Mislim da je nekakav orijentalni, bijeli s tockicama.
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 13:59
neće niknuti dok se vremenski uvjeti ne poklope sa onim što mu treba da nikne. 
Ljiljani cvatu proljeće , tako da do onda ništa. 
Nisam sigurna ali mislim ni da ga staviš u posudu i staviš u toplo neće samo tako cvjetati. 
Znam da zumbule i pojedine lukovice moraju biti na hladnom ili ili malo zarezati kako bih se potakla cvatnja. 

No za ljiljan nisam sigurna i ne znam točno koliko je potrebno da se aktivira. 

A gdje je posaditi i zašto ti se toliko žuri??? 
Da ti i nikne sada neće biti ništa od njega. Barem je moje mišljenje tako
Na vrh
mariofiume View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Listopad 2015
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mariofiume Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 23:42
onda cekam proljece ????
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2015 u 06:27
najbolje je tako, neka priroda učini svoje 
Na vrh
Slava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2016 u 08:37
Dragi moji....pozdrav!!
s obzirom da sam nova i da nemam blagog pojma o svijecu a volim ga molim vasu pomoc.Confusedkupila sam orijentalni ljiljan u kauflandu, rozno-bijele boje.tri komada u tegli visine cca 40 -ak cm. molim vas savjet sta da radim s njim.sada je u fazi cvjetanja....kako da zalijevam, da li da razdvajam stabljike ili da ostavim sve kako je?. sta se radi s njim kada prodje fazu cvjetanja?


hvala!
Na vrh
Slava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2016 u 08:06
Dobar dan!

Molim pomoc.Kupila sam u Kauflandu orijentalni ljiljan sa roza bijelim cvjetovima. rocvjetali su svi a donji listovi su poceli malo da se suse. Kako da ga odrzavam i sta treba da radim? Zalijevanje, gdje da ga drzim i sta da radim s njim nakon sto je procvjetao? 

Hvala!
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2016 u 08:57
Slava, kad ti ljiljan ocvate, odreži mu taj ocvali cviejt da ne troši energiju na stvaranje sjemena, a onda ih možeš ostaviti u tegli do jeseni, pa posaditi u zemlju, a po meni ih možeš i odmah nakon cvatnje staviti u zemlju pa neka tamo uvene ( ja bi napravila tako ), na godinu će izaći ponovo na tom mjestu, a ti samo pazi da ga posadiš na dobro mjesto, orijentalni ljiljani vole više vode nego azijati, a treba im naravno, sunca... nadam se da sam ti pomogla...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Slava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2016 u 08:21
Hvala Vila2Smile
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2016 u 22:39
Uvijek lijepi...










Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2016 u 17:24
prekrasni su.što radite s ljiljanima.da li vadite ili ostavljate u zamlji
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2016 u 06:41
Ostaju u zemlji preko zime i svake godine su opet vani, stvarno malo traže, a puno daju...
Od orijentalnih miriši čitavo dvorište, pogotovo uvečer...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2018 u 16:21
evo da malo osvježimo temu.moja nova ljubav su ljiljani

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2018 u 16:25




-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2018 u 16:41
Nije teško zaljubiti se u ovakve ljepotane Clap
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2018 u 17:45
Lijepi su...bijeli su mi posebno dragi 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2018 u 22:10
Lijepo ih je vidjeti, posebno u ove sive, tmurne dane. Onaj na prvoj slici u tvom zadnjem postu mi se najviše sviđa!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2019 u 20:51
evo i ovogodišnji

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2019 u 20:52
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2019 u 13:28
Pozdrav.Imam jedno pitanje. Kada je najbolje preseliti ljiljane na drugo mjesto? Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 61626364>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.