Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj kreativni nered
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj kreativni nered

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 22:29
Malo novih slikica ... hahahahah ovo je ko da dnevnik pišem Wink


Ko god kaže da nije doba motovilca ... griješi LOL 
Zašto sam to rekla, ..jer su mi svi rekli nemoj to sad sijat, neće ti izrast. Djelomično je to i istina ..posijala sam ga na 2 mjesta. Na sunce, i u hlad. onaj na suncu je niknuo i nestao..kao da ga nije nikad bilo. A ovaj dobije sunca samo ujutro, a kasnije bude u hladu.

Zašto kad sam u vrtu uvijek na brzinu sve slikam, i onda imam tako ružne slike.. kao na primjer ova















smile75
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2014 u 23:28
Rokolina, dobro nam došla, želim ti da dugo ostaneš s nama. Gledala sam nastajanje tvog vrta i mogu ti priznati, zavidna sam ti na zemlji. Šumska je očito jako plodna, vidi se po povrću koje ti je lijepo i bujno.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 18:32
Samo da ti mahnem... smile113
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 19:14
Claptvoj nered je super
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 19:51
Anabistrica, Bugica, Zova hvala na posjeti šaljem vam veeeliku pusu ...

Anabistrica, ova šumska zemlja je u biti katastrofa. Napravila sam test ... istu salatu posijala isti dan u vrt kraj garaže i u ovaj sa šumskom zemljom. Poslikat ću ti pa ćeš vidjet razliku ... 

Ova šumska zemlja će bit dobra samo ju treba pognojit, što ove godine nije napravljeno. Al kako sam ja tvrdoglava, povrće mora rast ..kako god zna LOL

Nisam baš zadovoljna vrtom, jer znam da može bolje, a to sam si dokazala ovim vrtom kraj garaže gdje se svi čude kako je meni tako brzo sve naraslo .. a samo sam prekopala zemlju, dodala humusa i malo organskog gnojiva. 
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 07:18
Šumsku zemlju je dobro pomiješati s vrtnom, tako dobiješ odličnu rahlu kombinaciju, a biljke i cvijeće rastu kao lude. Pišem ovo iz vlastitog iskustva, jer u "koritu" sam imala lošu vrtnu zemlju, navezli smo šumsku i prezadovoljna sam. Smile
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 10:41
Bugice, ja sam onda dobila prilično jalovu zemlju ... danas ću ti to dokumentirat slikama ... 

to mjesto di je vrt, nekad davno je isto bio vrt sa ooodličnom plodnom zemljom. Al se moj muž sjetio da bi izravnao teren jer je bila prilična kosina od ulaza u dvorište pa do kraja, i lijepo dao sve izravnat i odvezli moju dobru zemlju. Ja u to vrijeme nisam obrađivala vrt, pa mislim aj nek ravna .. ispod te dobre zemlje ostala je ilovača. Znači ravnanje je u točki gdje je vrt išlo i do metar i pol ako ne i više.. kako bi dobili ravninu sa ulazom. i tako je to gooodinama stajalo.

Al nema veze ... ne dam se ja ... popravit ću ja tu zemlju bit će sve plodno kao i dole u garažnom vrtu.
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 11:44
uh žalosna sam ... sve salate, radić, rukola, poleglo u garažnom vrtu od jučerašnje grašice i pljuska 

a evo i slike za Bugicu:
Salata 4 stagioni
Tu se vidi kolko je narasla, treba ju prorijedit ako šta ostane od nje nakon jučerašnjeg dana


a ovo je u gornjem vrtu sijano isti dan

1 gredica



druga gredica



S time da je prva slika slikana izdaleka, a ove druge dvije izbliza
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 17:18
Matovilac ti je za 10- tku, super je narastao s obzirom da nije bilo njegovo vrijeme sijanja. Pusti par komada da odu u cvijet pa sakupi sjeme jer mora da je jako dobro. Ja sam ga sijala prošlu jesen ali uopće mi nije nikao a kao, bilo mu je pravo vrijeme. E sada, ili je loše sjeme ili mu ne odgovara zemlja... tko zna - no pokušati ću opet! smile160
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 21:42
Desert ..
Vidiš, lani nije ni meni niknuo, vjerovatno je bilo neko loše sjeme lani u prodaji pa smo naletile. 

Jooj ljudi moji, u donjem vrtu, sva mlada salata polegla od tuče i kiše ... sad šta poberem ovih dana poberem, mislim da ću morat sve nanovo sijat, ništa se nije salata digla Kako ju vidite na onoj gore slici tako je i ostala. brdo sam pobrala i odnijela mami, pa sam sebi za večeru, pa ću još sutra, al mislim da neće od toga biti ništa. Ok ne čupam ju svu, prorijeđujem ju ... malo čupam malo režem, pa ćemo vidjet šta će od toga svega bit. Radić je isto malo polego, al ne tolko kolko salata. Rukola se dobro drži. Rotkvica isto al je pregusta, pa sam ju danas počela razrijeđivat, i micat one koje su pretanke..

Al eto ..ne dam se... budem li htjela mladu salatu, opet ću je sijat ... a glavica salate u gornjem vrtu ko u priči, pa neće falit Wink
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 12:49
uh .. dok sam, kao mala, živjela u Opatiji, moja nona je imala vrt ... u ovo doba već smo brali pomidore, a vidi ovdje .. mrzim ovu grobničku klimu Cry


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 13:30
Pozdrav rokolina Smile

Nemoj puno kuditi svoju klimu, ima i to svoje  prednosti, manje vode potrosis ljeti a i koliko vidim u sred ljeta imas zelene salate, sto je ovdje u vrućim krajevima totalni luksuz Big smile
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 14:20
hahahah čekaj da vidiš zimi kolko potrošim na grijanje ... ovo šta se vode potroši to je kap u moru ..

u biti uhvatila me neka nostalgija za morem ... ok mogu sjest u auto, vozit cca pola sata i eto me na moru, pa onda cca pola sata tražit slobodni parking, naravno plaćeni jer free parking nema šanse nać ... 

nije to to ... više volim kako sam kad sam bila mala ... ručnik oko vrata i na plažu. .. al šta je tu je .. 
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 15:08
Lijepa naša (i susjedne nam države) je klimatski jako raznolika. Ja sam iz 800m nadmorske visine preselila na 500m pa mi je sada uvijek 1-2 C toplije! Naravno da se to osjeti i u povrtnjaku. Ne mogu se mjeriti sa Slavonijom i Dalmacijom, ponekad mi se čini i da je Karlovac udaljen milijun svjetlosnih godina (a nije) LOL... Grobničko polje mi je jako dobro znano, kada bura krene, moraš se dobro držati, dođe skroz do kosti smile65 a zna ponekad i zabijeliti...

Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 16:18
da da ..zaista bura kod nas nosi sve pred sobom ... a kad zabijeli... ok lijepo za vidjet iako ja ne volim snijeg ... al to bijelo ... odmah prvu noć zaledi zbog niskih temperatura ... 

ja bi i plastenik imala ... al šta kad bi ga prva bura odnijela :)

Do nedavno su me samo mir i tišina držali ovdje, al sad kad su se doselili novi susjedi ..bučni da ne mogu bit bučniji .. djeca koja se ne znaju igrat nego čudno skviče u igri, lopte koje tu i tamo dolete u moje dvorište pa polome koji cvjetak ... 


Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 08:16
Salatica je baš gusta, ima je ko u priči. Meni nekako ne uspijeva baš onako kako bih htjela, a povrtnjak mali pa i nemam mjesta za sve što bih htjela. Pretprošle sezone mi je matovilac bio odličan.

A vrijeme i klima su se svuda promijenili, nije više isto kao prije. Sjećam se da u ljeta bila ljeta, zime zime, nije bilo puno odstupanja i odskakanja ni u kojem godišnjem dobu. Danas ili je vruće, pa jedna kiša i sve ohladi, nakon toga opet zapeče sunce... Pa, kako ne bi bilo svih tih boleština po povrću i cvijeću... naše prabake nisu imale problema s povrćem, rajčice su bile ogromne i zdrave bez puno špricanja i zagađivanja, mi smo ih, kao djeca, jeli direktno iz vrta...


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 11:35
 
Evo i mene u inspekciju...smile187I moram reći ovo što vidim je smile71smile84 Prekrasno ! 


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 18:04
Malo sam došla pogledati vrt, i prekrasan je
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 11:22
Bugica, Monstera, Kaktus smile71

I ja sam kao dijete jela rajčicu iz noninog vrta, onako ko jabuku .. 

Salate tek u donjem vrtu ima isto ko  u priči ... pregusta, razrijeđujem ... 

Jučer sam i tikvice brala .. 

jedino mi mahune imaju uši valjda ... ono crno po njima. Poprskala sa koprivom, valjda će bit bolje. 

posijala sam 2 vrste kelja, i karfiol u teglu ... i ovih dana to moram presadit u vrt ... idem sad pogledat u temu pogled prema nebu .. da vidim kad je najbolje to napravit :D
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 13:39
Vrijedna si, bravo! smile141
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.