Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj kreativni nered
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj kreativni nered

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj kreativni nered
    Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 22:24
Čini mi se zgodno imat sve na jednom mjestu, i pratit razvoj vrta i mog neznanja :D

Daavno je bilo kad sam sadila vrt (kratko vrijeme doduše .. samo 2 godine). Prošle godine sam imala improvizirani vrt .. u biti sam na jedan dio okućnice nasula humusa onog iz vreća šta se kupi na benzinskoj i posijala salatu, rukolu, tikvice, radić, blitvu, špinat .. onako tek da vidim dal se uopće sjećam kako se šta radi.

Ove godine malo ozbiljnije.. a slike slijede u sljedećim postovima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 22:37
Ovako je to izgledalo prošle godine ... na zapuštenom dijelu dvorišta ... ovo je samo dio "povrtnjaka" ..s druge strane bilo je još toga


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 22:52
a sad ... ove godine 
cca oko 20. 03. 2014.
znači ovaj dio dvorišta nekad davno bio je vrt .. pravi vrt, sa plodnom zemljom crnicom ... no kako je dvorište bilo jako uzbrdo ... odlučili smo ga izravnat .. i ode moja crnica. al ok šta sad .. 

krenuli smo u radove... dodatno izravnali i proširili dio gdje će ponovo biti vrt.

e i btw, dok ovo pišem, slušam cvrčka koji mi se uvukao negdje u kuću hehe




dovezla se nova zemlja ..neka šumska ... ja ju zovem jalova zemlja ..al šta je tu je



Koliko slika smijem stavit u 1 post?

aj još jedna slika

Ovako je to izgledalo 27. 03. 2014.


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 23:00
31. 03. 2014.

Ograda i portun na svome mjestu i počinjemo.

Ovo ispod zida su biljčice iz žardinjere .. peršin i kelj pupčar 



Zasijane prve gredice:


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 23:18
20. 05. 2014.

znam... trebala sam kupit gnoja ... al eto ..nisam. imala malo organskog gnoja u briketima i pobacala po zemlji i to je to. Rezultat je takav kakav je..druge godine će bit bolje (nadam se)

Dio vrta sad izgleda ovako:

smiješno mi je kako mi je špinat na gredici rijedak ..trebala sam ga više stavit, al ispod zida mi se izvrnula kutija sa sjemenom, e tu je turbo gust :D



No dobro ...ubralo se i nešto:

Rotkvica i 2 vrste blitve ..ne znam zašto mi je slika sva ovako žuta al oke ..nema veze



Rukola ... probušena sva od buhača, al nema veze ukusna je i ovako


Salata Majska kraljica


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 23:21
A jutros me dočekalo iznenađenje. Na donjem kraju vrta. Unatoč kišurini, pomanjkanju sunca ..


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 23:27
Al da mi ne bi bilo dosadno ... preko puta ceste imam neku kao garažicu. pa uz garažicu dobre fine zemlje. Pa mužu palo na pamet da me i dole zaposli. A pošto se prošle godine dobro pokazalo nabaciti humusa na zemlju, muž ošo do benzinske, kupio desetak vreća humusa i pomiješao sa našom zemljicom oko garaže. S jedne strane garaže već posijano, a s druge strane ću presadit pomidore koje sam uzgojila od sjemena i još su u vazicama svuda po dvorištu. Bit će slika i iz garažnog vrta :)
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 16:02
Zahvaljujem adminu na prebacivanju teme u ispravni dio foruma. Neki postovi su se izgubili, al nema veze .. idemo dalje 

presadnice sjeme sijano negdje krajem drugog mjeseca ..čekaju moju dobru volju i malo manje kiše, tj blata u vrtu. Ako svi pomidori uspiju u glavnom vrtu, i još ovi koji idu u drugi vrt .. cijelo ljeto ću morat salsu kuhat







ima još toga po dvorištu u vazicama ..al će to sve ići frendici u vrt 
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 16:05
I sad ... šta s ovime? .. 

proklijao mi krumpir, i bacim jednog u ovu vazu. u vazi skoro da i ni je bilo zemlje, samo malo pri dnu. 

sad dodajem svako tolko zemlju, al opet .. žao mi bacit biljčicu .. bez obzira šta je krumpir 


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 16:08
Moji problematični slatki feferoni.

izgleda da ću morat nanovo sijat, jer ovima su počeli padati listići. bili su posijani u onaj stiropor od njih 10 uspjelo 4. presadila ih u ove vazice, al nikako ne napreduju ... tj bolje da kažem da nazaduju :)


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 17:11
Dobro nam došla među povrtlarce! smile73  Sviđa mi se tvoj entuzijazam i sigurna sam da ćemo kod tebe vidjeti još puno lijepog i zdravog povrća... samo naprijed! smile84
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 19:07
Hvala Desert rose na posjeti, i na podršci :) smile81


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 20:15
trenutno stanje vrta... nisam ulazila u njega nego sam slikala sa portuna jer bi trebala obuć vrtne tenisice ili gumene čizme :)

Kelj pupčar, sjeme posijano lani u žardinjeru, bio jadnik ispod cvijeća



najbliži dio portunu .. salata, pa blitva pa špinat



pomidori, pomidori ... uf svugdje ih ima ... loše planirano, pa je nespretno za zalijevanje 
a i nisam računala da će bit tolko pomidora, al MM navalio ko sivonja a i paprike su tu između 
2 gredica pomidora ..opet neplanski al druge godine ću bolje planirat ili sijat i sadit po svome
a ne slušat ko šta koliko hoće .. ako svi pomidori uspiju imat ću đunglu a ne vrt



svašta nešto .. a na dnu vrta opet pomidori ..



dvije lubenice ... opet MM navalio da stavim to i dinju samo zauzimaju gredice a od toga ne bude ništa i tako. Nismo mi podneblje za to 



za promjenu opet pomidori ... ne vidi se baš dobro 



mahune i grašak ... jadno .. puževi bili sve pojeli kako je nicalo ... mahune sam dodatno pojačala kućice ..sa više zrna ... a grašak ... njega ću još stavit čim iščupam rukolu koja je otišla u cvijet



špinat ... prevrnula mi se kutijica koju sam odložila na zid nakon sijanja .. 



Sutra ću poslikat mali vrt (garažni)
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 15:41
a šta ovo raste u komposteru .. uf baš su ružne smile196

crne gljive


Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 16:01
Garažni

lijevo od garaže:



i desno od garaže ... još u izradi .. danas ću ga završit ima još jedna prazna gredica .. za sad su 
tu pomidori i salata. 




Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 17:37
i još slika mog prijatelja i za danas dosta sa slikama :D

U garažnom vrtu

Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 21:37
šta napraviti sa praznim bocama i viškom sadnica pomidora .. danas napravljen jedan
upside down tomato ... sutra ću ih još par napravit.

valjda će bit ok



Pogled od ispod:



Nego ... ako više sorti pomidora imam jedan blizu drugog ... šta će bit? neću valjda dobit nekakve
mješance?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2014 u 08:34
Rajčice su samooplodne biljke pa je mogućnost križanja sa drugom vrstom mala, skoro nikakva. Kada budeš uzimala sjeme, dovoljan ti je samo jedan plod, jasno je da ćeš odabrati onaj najbolji i najzdraviji od svake vrste - i dobiješ sjemena puno više nego što je potrebno! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2014 u 11:01
hvala Desert smile76

jedna cura mi je jučer rekla da je ova naopaka sadnja pomidora maltretiranje biljke. Sad ako je stvarno tako .. onda ih neću više tako sadit?
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2014 u 12:17
Osobno nisam (još) probala ali no ne smatram to maltretiranjem no svatko ima svoje mišljenje. Škicni malo što su članovi na ovome forumu napisali o tome... http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3404&PN=1&title=paradajz-koji-prkosi-gravitaciji
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.