Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj povrtnjak
    Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 16:05
Ovdje ću da predstavim svoj povrtnjak i povrće koje u njemu gajim što znaci da ću ovdje postati samo slike povrća i informacije vezano za povrtnjak
Vecinom je sve moj rasad a nastojim svake godine da povrtnjak obogatim sa još nekom vrstom, (tako će mi ovih dana doći i sjeme jedne nove vrsta tikve i dinje) a za narednu sezonu planiram posijati i neke egzotičnije vrste paradajza čije sam sjeme već rezervisala. 
Za početak, ovu su neke od mojih povrtlarskih vrsta, slikane fresh danas :D

Ovo je vrsta azijskog ili kako ga još zovu japanski krastavac, naraste do 80cm dužine iznimno je rodan, ima dugu vegetaciju, nije nikad gorak, rano se moze saditi vani i ja sam prezadovoljna sa njim, čak toliko, da ne sadim ni jednu drugu vrstu krastavca, osim kornišona ali njih sadim kasnije i samo za kiseljenje





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 16:10
Sunlight, pozdravljam tvoju temu! smile169 Krasan početak, ovi krastavci me baš zanimaju, kao sorta koju opisuješ izgledaju veoma obećavajuće.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 16:21
OvOje paradajz, uzgajam negdje 5 vrsta za sada (dva domaća jabučara od toga jedan iznimno velikih plodova, zatim volovsko srce, bobcat, i ove godine sam nabavila jos jednu vrstu kompaktnijeg i nižeg rasta ali sam zaboravila naziv :D )


ovo je volovsko srce (još je zelen, slikati ću ga i kada sazrije )

px]

ovo je Bobcat (desno na slici)



ovo je domaći jabučar:






Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 16:34
Evo paprike, domaća obična žuta, posadim je samo radi salate jer nisam ljubitelj onih debljeg mesa u salati, njih koristim za pečenje, ajvar, i kiseljenje, a za sada su još male pa ću ih slikata nešto kasnije


Njih već odavno berem, prispiju mi rano kao i krastavci

Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 16:41
I evo još koja slika danas slikana u povrtnjaku i dosta za sada :D

Patlidzani: 


Tikvice:


Grah mohunar (imam sa zelenim i zutim mohunama), lijevo na slici se vidi jedan red dinja a u pozadini se vide perke crvenog luka



Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 16:43
Bugice, ja sam stvarno probala puno raznih vrsta krastavaca i ovaj mi je totalni top. Kada bih se dobro zamislila opet ne bih mogla da mu nadjem ni jednu manu Big smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 16:54
Divno ti je sve povrće, povrtnjak za čistu desetku. Smile Morati ću nabaviti ove krastavčiće dogodine. Clap
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 18:03
Sunlight sve ti je EKSTRA.Moram primijetiti da ti vegetacija u odnosu na mene brza bar mesec dana.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 19:00
Dobro nam došla Sunlight  sa svojom temom!smile73  Krasan ti je povrtnjak, velik i plodan! smile186
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 19:15
Hvala desert rose SmileSmile, to je jos sve poprilično mlado i nezrelo, biti će sočnijih i zrelijih slika kasnije Big smile

Zova, buduci da sam kod Mostara a zna se kako je vruće u tom dijelu Hercegovine, tako i vegetacija počinje dosta rano i sve prispjeva ranije, sto je u jednu ruku plus, ali kao i sve drugo. ima svoju manu a to je da nam je ljeti jako vruće pa se potroši vode na zalijevanje jako puno, čak i 2 puta dnevno se nekad mora zaliti jer je, bar kod mene, zemlja sa dosta kamena pa propušta vodu ko sito! 

Bugice, sjeme ovog krastavca ima nabaviti na internetu i cijena mu je negdje oko 5KM (negdje 20ak kuna), nisam ga nigdje vidjela po sjemenarnama...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 07:10
Svakako ću ga probati nabaviti. Nisam ga ni ja vidjela po sjemenarnama, kod nas je ionako slaba ponuda bilo čega, a kamoli nečeg tako ekstra. Smile
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 11:04
Super ti je povrtnjak. A ovaj krastavac ću i ja sebi za sljedeću godinu nabavit .. kad počinješ sijat-sadit svoj povrtnjak da ti je sve već tako naraslo? 
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 13:17
Za Mostarsku klimu, rani rasad se moze početi sijati vec u januaru , ako je za kuće onda se manja količina posije negdje na klupicu uz dobro osuncan prozor i u grijanoj prostoriji, a inace, ovdje ima jako puno uzgajivaca rasada koji u basti prave male tunel-plastenike u kojima rasporede sijalice i one rade cijelu noc i po danu kada nema sunca, a na vecer se na te tunele kada je hladno stavljaju i deke koje zadrzavaju toplotu od sijalica. 
A imamo i pijacu kod Mostara svakog vikenda gdje ima kupiti rasad veoma rano u proljeće, tako da se moze nabaviti kvalitetan i raznovrstan rasad cak iako ne zelite kuci uzgojiti vlastiti rani rasad
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 22:38
ti si moja inspiracija ... čitajući tvoj post .. dobila sam ideju kako da svoj vrt zaštitim od naleta bure ... a onda mogu možda čak i tunele stavit da ih vjetar ne odnese ... smile71
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 11:50
 Došla sam i ja vidjeti što ovdje ima...Smile  I vidim da ne moram puno toga reći..Sunlight, tvoje biljke govore same za sebe...smile89


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 15:26
Dobro došla monstera Wink

a Rokolina, drago mi je ako ti je moj post pomogao, zato i jesmo ovdje, da jedni druge inspirisemo da budemo bolji u onome sto radimo Smile
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 17:39
Sunlight dobro nam došla
uživala sam gledajući tvoje slike ali mi je krastavac najviše zapeo za oko
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 14:44
Eh nije mi ni na kraj pameti bilo da ce vam se  ovoliko svidjeti moji krastavci, valjda sto sam ja navikla na njih vec godinama i nisu mi nista neobicno i posebno.
Mislim da cu ove godine ostaviti više sjemena za sve koji su zainteresirani, pa ćemo se mijenjati za sjeme nekih biljaka koje nemaBig smile
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 14:49
Jučer nakon kiše se išlo u berbu mohune a tamo sjedi jedan namrgođeni čuvar koji ni malo nije oduševljen mokrim vrtom 

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 14:54
Originalno poslano od člana Sunlight Sunlight napisao:

Eh nije mi ni na kraj pameti bilo da ce vam se  ovoliko svidjeti moji krastavci, valjda sto sam ja navikla na njih vec godinama i nisu mi nista neobicno i posebno.
Mislim da cu ove godine ostaviti više sjemena za sve koji su zainteresirani, pa ćemo se mijenjati za sjeme nekih biljaka koje nemaBig smile

Veselim se! smile126 A tvoj mrgudni čuvar je baš sladak! Malo zbunjeno izgleda... kao ono: nemoj me slikati, što sada hoćeš... LOL

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.