Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako živjeti s Myastheniom Gravis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako živjeti s Myastheniom Gravis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
Korisnik
Poruka
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 08:38

Nakon prvog bolničkog liječenja i svih pretraga koje sam napravila dobila sam dijagnozu seronegativne miastenije gravis, što znači da pripadam grupi od 5% miasteničara koji nemaju nikakav dokaz da imaju miasteniju, osim kliničke slike i dobrog odgovora na liječenje mestinonima.Osim što sam negativna na dva najčešća antitijela koja uzrokuju miasteniju, žlijezda timus mi je isto bila u redu dok je kod 80% miasteničara uvećana.

Kod seronegativne miastenije  antitjela su nepoznata i ne zna se koliko ih ima, što stvara problem kod uvođenja terapije,  provjere učinka terapije i pračenju progresije bolesti.

Uz miasteniju, koju sam u to vrijeme liječila samo mestinonima, imala sam problema sa hipoglikemijama.

Nakon pretraga, zaključak je bio da imam nespecifičnu hipoglikemiju, koja sigurno vodi u dijabetes tipa 1.

Savjetovali su mi da jedem često i malo da ne bih izazvala gušteraču, koja iz nepoznatih razloga ispušta puno inzulina, a kada počnem piti kortikosteroide da će mi se šećer u krvi povisiti.

Nekoliko mjeseci od postavljanja dijagnoze, nekako sam preživljavala, uz postepena lagana pogoršanja koja su normalna za ovu bolest. Život sam organizirala prema satima kada mogu i kada ne mogu, uvijek sam bila spremna da će doći dan kada ću funkcionirati samo u jutro a ostali dio dana prespavati. Počela sam mršaviti, sve me je umaralo, borila sam se da uhvatim dovoljno zraka i kod najmanjeg napora.

A onda je došla jesen, dobila sam običnu prehladu od koje je sve krenulo nizbrdo. Došlo je do prvog velikog pogoršanja i opet u bolnicu gdje sam se prvi puta susrela sa kortikosteroidima.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 20:51
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:


...mogu ja to!



.....I možeš, lavice, i te kako možeš!!!
Ti koja si cijeli život bila borac i pobjeđivala sve nedaće, pobijedit ćeš i ovo. Uvjerena sam u to!
Doći će dan kada će tvoj "zbor" mirno stajati u nekom ćošku, a ti ćeš nastaviti tamo odakle su te omeli.
za tebe, najhrabrija ženo koju poznajem.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 07:30
Draga Slavujčice, mislim na tebe....
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 00:04
dadinica

            Anaida

                      
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 00:05
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 00:36
Divno je to rekao Paulo Coelho.
Sutra je novi dan.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 08:18



   "Kada lijekovi ne donose olakšanje, ili kada je osoba u miasteničkoj krizi
    može se koristiti plazmafereza.
    Plazmafereza je skupi postupak koji izvlači otrovne tvari iz krvi, u ovom slučaju nenormalna antitijela."


Šest mjeseci sam pila visoke doze dekortina, od kojih sam dobila skoro sve nuspojave koje uz njih idu, a bolest je i dalje napredovala.
Posljednji pokušaj liječnja kortikosteroidima je bilo uvođenje solu medrola.
Nakon 5. dana terapije, toliko sam natekla da sam izgledala kao sumo hrvač LOL.

Slijedeće jutro sam otišla na hitnu plazmaferezu.
Kada sam, sva isplašena i u teškom stanju došla na dijalizu gdje se radi plazmafereza, dočekala me jedna simpatična tehničarka koja mi je rekla: Znate li da je Aristotel Onassis bolovao od miastenije...ali tada nije bilo plazmafereze.
Mislim da je s tim riječima sve rekla.

Danas, nakon što sam prošla plazmaferezu, nemam niti jednog simptoma miastenije.
To ne znači da više nemam bolest.
Bolest je ostala i nitko ne zna kada će ponovno buknuti i što može pokrenuti ponovno stvaranje antitjela, ali ja sam zahvalna za svaki dan u kojem ne osjetim umor i slabost, a kakav je umor od miastenije to znaju samo oni koji boluju od te bolesti.
Iskustva o učinkovitosti plazmafereze su da se bez simptoma može živjeti od jedne do sedam godina, a ima primjera da se bolest više nikada nije vratila.

Još jedno veliko dobro mi je donijela plazmafereza.
Druga autoimuna bolest koju sam imala, je bila autoimuna bolest štitnjače.
Imala sam preko 3000 antitjela (TPO), danas, nakon izmjene plazme imam ih 81, a normalno je do 65.

Danas se "skidam" sa kortikosteroida i osjećam se kao ovisnik na odvikavanju.
Najviše me muči psiha jer mi nedostaje adrenalin kojeg sam svakodnevno dobivala u dekortinu.
...ali, proči će i to...i neka miastenija miruje što duže...






Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 11:21
Želim


da se bolest više nikada ne vrati...

MR
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 12:10
Više je nego lijepo pročitati tako dobre vijesti, osobito na današnji dan. smile78
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 20:49

Uvijek je lijepo pročitati dobru vijest.
Hvala Bogu na medicini i onima koji tamo rade da su tebi i ostalima našli načina da pomognu.
Rješit ćeš ti i ostale probleme koje te muče, kad si uspjela smiriti glavni problem i ovi će polako nestati.
Ostavljam ti veliki pozdrav.



"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 21:50
E, baš mi je drago da se dobro osjećaš i da su ti nalazi tako dobri!
 Puj, puj, puj, dabogda tako i ostali!!!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2014 u 23:08
Divna vijest, divna!!! Nadajmo se da će medicina pronaći rješenja i za mnoge druge probleme. Nakon tvoje oluje ipak je zasjala duga. Radujem se zajedno s tobom.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 12:35
drago mi je da si dobro, neka dragi Bog da, da tako i ostane
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 20:42
Duso moja, nek tako ostane! Molim se za tebe.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 17:47

Baš si me razveselila sa vijesti da ti je bolje !
Nadam se da će tako i ostati što dulje i da će ti se sve što si preživjela do sada činiti kao ružan san.

    smile78
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 08:04
drage moje sve cvjetne prijateljice ostanite zdrave, ponosne i jake, želim svima zdravu i sretnu nedjelju!
                                                                        







...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 10:48
Retriver Sara smile141
Pozdrav i od mene za sve, a nasoj Slavujki poljubac.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 21:02
Nakon dužeg vremena izbivanja ,idem pogledati šta to Slavuj piše, kad tamo autoimuna ,čovjek se pita koji je razlog tima bolestima koje napadaju sam   svoj  organizam.kako  moja kćer  ima alopeciju koja je također autoimuna - znam da je to borba s vjetrenjačama,mada mislim da je ova tvoja puno gora -iako za jednu djevojku imati alopeciju nije svejedno.Ali draga nema ti druge nego da se boriš i kako vidim da ti to ide sa velikim uspjehom ,neka ti ovo što si prošla bude ružna prošlost  te da buduće godine budu zdrave i radosne -iskrenoHeartMR
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2014 u 22:31
Draga blue sky, hvala ti.
Za ovu autoimunu, koju tvoja kći ima, još nisam čula, i žao mi je što se tako mlada mora boriti sa takvom neugodnom bolesti.
Neke autoimune su neugodne, neke bolne, neke mogu ugroziti život, ali sve su doživotne i sve se liječe lijekovima čije nuspojave su ponekad gore od same bolesti.
Mislim da ih svakim danom ima sve više a zašto je to tako, zašto tijelo postaje samoubojica, tko to zna.
Želim joj svako dobro.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 06:33
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

Nakon dužeg vremena izbivanja ,idem pogledati šta to Slavuj piše, kad tamo autoimuna ,čovjek se pita koji je razlog tima bolestima koje napadaju sam   svoj  organizam.kako  moja kćer  ima alopeciju koja je također autoimuna - znam da je to borba s vjetrenjačama,mada mislim da je ova tvoja puno gora -iako za jednu djevojku imati alopeciju nije svejedno.Ali draga nema ti druge nego da se boriš i kako vidim da ti to ide sa velikim uspjehom ,neka ti ovo što si prošla bude ružna prošlost  te da buduće godine budu zdrave i radosne -iskrenoHeartMR



...draga blue sky, jako mi je žao čuti da tvoja prekrasna kći boluje od autoimune bolesti...želim joj mnogo sreće i strpljenja za život s bolešću i šaljem jednu iskricu nade da kako je i došla da tako i ode...veliki pozdrav i zagrljaj objemaSmile

                                                                   
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.