Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kod Josipe u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kod Josipe u vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 92>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 16:38
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

To je super. Zid će im odgovarati i bit će zaklonjene od nevremena. Ja nemam pojma od čega čemo napraviti kućicu, ali budemo se snašli... Veseli me jer se tome vesele moji maleni... a i veliki vole živinice, pa rado sudjeluju. Smile Iako, nekad pomislim, baš kao danas ujutro, da mi ponestaje snage... totalno sam umorna od moje boljke, skroz slaba. Vlaga u zraku i loše vrijeme ubija me. Wacko
mozes od bilo kakava drveta samo jne preveliki otvor da neudju svrake ili nedaj boze sove...ja bih da mi je nekako privuci sjenice ili nesto tako zebe recimo...a ima ih koliko hoces sad ih samo hranim pa eno pjevaju po dvoristu...nadam se ovih dana uspjeti napraviti pa oslikati kad bude gotovo....i ja sam danas nikakva..ima dana kad lebdim a ima kad nemam snage pomaknut se sa mjesta...eto takva maloprije izasla iz vrta...bas smo cudne mi zene....smile73
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 16:43
Jesmo... LOL Ali, nedamo se. Approve Tako je bio lijep sunčan dan, ne znam kad sam zadnji put vidjela sunce. smile71 Ja sam samo malo poslikala grmiće i neke biljčice, jesen je uzela maha...
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 17:00
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Jesmo... LOL Ali, nedamo se. Approve Tako je bio lijep sunčan dan, ne znam kad sam zadnji put vidjela sunce. smile71 Ja sam samo malo poslikala grmiće i neke biljčice, jesen je uzela maha...
ja cu sutra ako bude svjketla...pokazala bih svoje grmice ispod boca....a nikako da ih uslikam...ma budem samo polako...vidjela sam lijepe zdrave biljke koje si objavila al nez ih razlikovati...nazalost...smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 17:02
To su većinom zimzeleni, pa kad se razrastu, mislit ću na tebe... smile78
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 17:11
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

To su većinom zimzeleni, pa kad se razrastu, mislit ću na tebe... smile78
hvala nece biti visak....smile92
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 20:51
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Hranilice mogu i pod strehu, mojim ptičicama to ne smeta. Npr. stavim im na balkon, objesim na nosače za lozu i uvijek dođu i grickaju. Dođu mi čak i na klupčicu kuhinjskog prozora izvana, isto je natkriven krovom i uopće im ne smeta što me vide kako radim i prolazim po kuhinji. Valjda su navikle već na mene. Big smile 

Mi kućicu nemamo ali baš si mi dala dobru ideju Thumbs Up ... možda je i napravimo. Kakva i od kojeg materijala će biti tvoja? Imaš nekoga da je napravi ili ćeš sama? 
imam laminata koji je dosta otporan na vremenske uvjete nako poput crnog mramora je samo skrojit ce mi susjed...a dalje cu ja sama...mtrebalo bi napraviti dno koje se moze izvaditi i ocistiti kucica nakon nekog vrenmena ne dok leze na jajima samo....nesmetamo im dok se hrane al dok leze na jajima jako se treba paziti da ih se ne uznemirava..zato sam se odlucila  za zid supe gdje cu ih moci promatrati al ne ometati....nez dali cu uspjeti vidjet cemo al moram pokusati to mi je sad zabava...vidim vec monogi dolaze na hranu ponestaje je al nisam bas puno pratila koje pticice...smile75


Evo ako može jedna mala sugestija... Napravi pomični krov, puno je lakše nego pomično dno....

LP
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 22:17
Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:

Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Hranilice mogu i pod strehu, mojim ptičicama to ne smeta. Npr. stavim im na balkon, objesim na nosače za lozu i uvijek dođu i grickaju. Dođu mi čak i na klupčicu kuhinjskog prozora izvana, isto je natkriven krovom i uopće im ne smeta što me vide kako radim i prolazim po kuhinji. Valjda su navikle već na mene. Big smile 

Mi kućicu nemamo ali baš si mi dala dobru ideju Thumbs Up ... možda je i napravimo. Kakva i od kojeg materijala će biti tvoja? Imaš nekoga da je napravi ili ćeš sama? 
imam laminata koji je dosta otporan na vremenske uvjete nako poput crnog mramora je samo skrojit ce mi susjed...a dalje cu ja sama...mtrebalo bi napraviti dno koje se moze izvaditi i ocistiti kucica nakon nekog vrenmena ne dok leze na jajima samo....nesmetamo im dok se hrane al dok leze na jajima jako se treba paziti da ih se ne uznemirava..zato sam se odlucila  za zid supe gdje cu ih moci promatrati al ne ometati....nez dali cu uspjeti vidjet cemo al moram pokusati to mi je sad zabava...vidim vec monogi dolaze na hranu ponestaje je al nisam bas puno pratila koje pticice...smile75


Evo ako može jedna mala sugestija... Napravi pomični krov, puno je lakše nego pomično dno....

LP
kako ne...ne malo lakse vec dosta.....cijelo vrijeme me to dno i muci....hvala ti puno simi olaksala....a i bugici sigurno....smile79
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 08:07
evo malo kucnog cvijeca ...oslikala sam dok ne svane....









































a mi cemo cvjetati skoro svi jos malo...






divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 10:03
Josipa Nu, ...lepe su ti ove cvećke...ja se ne razumem u sobno, jer ga nemam gde...ali tvoje su baš divne i zdrave......reci mi, šta ti je ono u tegli...podseća me na mahovinu...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 10:29
Originalno poslano od člana arčik arčik napisao:

Josipa Nu, ...lepe su ti ove cvećke...ja se ne razumem u sobno, jer ga nemam gde...ali tvoje su baš divne i zdrave......reci mi, šta ti je ono u tegli...podseća me na mahovinu...
jeste mahovina dvije tri vrste na ugljenu....u zatvorenoj tegli....jeddino bih ljepsu teglicu kupila prvom prilikom....Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 08:57

evo koji grmic ispod boca...

[IMG]http://i61.tinypic.com/11b89p1.jpg[/IMG



tu je kupina,budleja i lociera...





travica











nadam se da vam se svidja....













divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 09:27
nasa mala kucica...






divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 16:22
Josipa, stvarno si brza. smile115 Lijepa je vaša kućica. I velika hranilica je domišljato izrađena. Mi još nismo napravili kućicu, upravo sad izrađujemo hranilice - najavili snijeg iza Štefanja, pa da ptičice imaju za kljuckanje. 

Grmići će ti biti super, razrasti se u proljeće, nećeš ih niti prepoznati. Heart
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 19:43
ljepa je i meni...kolega jedan majstor za gipsane ploce ju napravio...bas od srca...i potrudio se momacki...a hranilicu smo uzeli u lidlu nekih 15 kn cini mi se dfok su kugle sa hranom bile 5 kn 6 kom u paketu...i to je mjesavina za sjenice..nez zasto ali bas bih njih privukla..a s obzirom na velicinu dvorista trebala bih postaviti 4 do 5 kucica i mjesta za hranjenje...bit ce nesto slicno al ni blizu ovoj...ljepo te vidjeti kod mene...i sama jedva cekam da mi se grmici podignu....nez zasto al bas ih volim...


divno je biti nekome nesto....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 20:39
Draga moja, sve ti je lijepo. Divim se koliko si biljaka skupila i održala na životu.
Ti si primjer kako se sve može kad se hoće i nas dvije dobro znamo da treba dati sve od sebe a za ostalo će se pobrinuti netko kome ništa nije nemoguće.
Šaljem ti puno pusa i veselim se proljeću u tvom vrtu...zbog tebe!Heart
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 21:11
Josipa, kućica za ptičice ti je prelepa...da li si semenkice mešala sa svinjskom mašću...
i ja se spremam da napravim nekoliko ...
grmići predivni...kupljeni ili si ih sama ukorenila......
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 21:13
zaboravih...hranilica......super ideja...nisam, dosad videla takve...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2014 u 07:36
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Draga moja, sve ti je lijepo. Divim se koliko si biljaka skupila i održala na životu.
Ti si primjer kako se sve može kad se hoće i nas dvije dobro znamo da treba dati sve od sebe a za ostalo će se pobrinuti netko kome ništa nije nemoguće.
Šaljem ti puno pusa i veselim se proljeću u tvom vrtu...zbog tebe!Heart
slavujka moja....dobro si rekla kako nam je tanje da se trud mora jkos veci uloziti...nije mi zao minute u vrtu provedene...uzivam...hvala ti ljepa moja dusice...Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2014 u 07:46
Originalno poslano od člana arčik arčik napisao:

Josipa, kućica za ptičice ti je prelepa...da li si semenkice mešala sa svinjskom mašću...
i ja se spremam da napravim nekoliko ...
grmići predivni...kupljeni ili si ih sama ukorenila......
kucica je siimpa....a hranilicu sam uzela u lidlu sa suncokretom a bila je neki 15 kn a ove kuglice su bile 5 kn 6 kuglica u paketu...mizerija valjda je bila posebna ponuda ili rasprodaja...
a grmice sam sve sama .otrgnem nekoliko listova od jednog koji mi se svidi i dorezem ipod list potidam dva reda lista i do trecega ih ubodem u zemlju i tako se prime..nekoliko sam dobila.ovih posebnih,pajasmin,pa onaj crveni...vaigelu,cupeu,mljeciku...i da ne nabrajam...al i sama sto sam bocnula misli, samo jedan se nije primio ili nije zimzelen...vidjet cu na proljece...probaj i ti sama skrojiti hranilicu  mozes naci jednostavne primjere sa plasticnom bocom..,,smile57zaboraih reci sa za pticice nije dobra svinjska mast nez zasto nego margarin ili cisti loj sto salenjake pravimo...nisam sigurna ali proguglaj dobro..Wink
hvala na posjeti i tim veselim skakutavim smajlicima uljepsala si mi dan...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2014 u 12:47
Predivne su ti hranilice, nema zime za tvoje ptičice.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 92>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.