Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 94>
Korisnik
Poruka
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 22:39
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Nuna nije niti čudo što si je kupila kad je ovako lijepa,a tek kad bude u punom cvatu bit će to stani pa gledaj.Nemoj nam zaboraviti staviti slikice!!!!Thumbs%20Up

Hvala, biće slikica.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 22:45
Originalno poslano od člana vanja vanja napisao:

Nuna kupila si lipu pelargoniju i ja ih imam dosta neke su viseće neke nisu

Hvala Vanja.Nadam se da ćemo uživati u slikama tvojih pelargonija ove sezone.
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 10:53
Kako vam se sviđaju moje?
 

Photobucket

Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 16:54
Prekrasne su ovako crvene dolaze potpuno do izražaja,a ideja za tačke je fenomenalna!!!!Thumbs%20Up
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 20:25
smile227 koja lijepa kombinacija kolica i crvenih bršljanki.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 00:17
vidim da vec svima cvatu pelargonije..a moje jos nis Unhappy da li ce uopce cvati ove godine buduci da sam ih kupila onako male biljcice?cak ih i prihranjujem..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 00:27
Ma hoće vidjećeš. Nekim biljčicama treba malo vremena. Da vidiš kod moje susjede muškatla od miće biljčice sada skoro razvalila posudu.

Ima jedno dobro pravilo za cvjetajuće biljke. Dok ne počnu cvjetati se zaljevaju đubrivom za rast ( naravno da zeleni dio biljke bude što bogatiji) , a sa pupanjem se počinje đubrivom za cvat i onda biljka daje svoj maksimum.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 06:12
....već je imam više godina, ugodila je na ovom mjestu na zidu i ne smijem je micat....sad je u najboljem izdanju, poludila od cvijeta.....
 
 
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:01
Sanjam prekrasne su ti pelargonije a tek kolica.Bravo...
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:04
Manči tvoje pelargonije su me ostavile bez riječi.Boja im je prekrasna.Ja imam pelargonije sa sličnom bojom ali ne sa toliko cvijeta.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:31
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 17:19
....nuna imam ih više iste boje a samo ova je raskošna, dvije su jedva preživjele snijeg jer su bile upravo ošišane i još uvijek su bez cvijeta, a neke su pošle u vječna lovišta......hibridne su pa nisu dugog vijeka, ali ovoj se svidjelo visiti na zidu.... 
 
...trebala bi imat jednu sličnu tvojoj, otvoreno roza sa bijelim rubom  ali tek se oporavlja....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 12:50
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....već je imam više godina, ugodila je na ovom mjestu na zidu i ne smijem je micat....sad je u najboljem izdanju, poludila od cvijeta.....
 
 



smile71  smile70   oooooo  moj bože.... onako šta još ne vidjeh.....  :))) diiiivna ti je :)))

Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:17
i moj balkon krase crvene puzavice,obožavam ih.tako su zahvalne...evo slike samo jednog cvjetića:
 
 
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
Adana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:27
pozdrav svima, ovo je moj prvi post na ovom forumu :)

prvi put sadim sama pelargonije, i vidim da mnogi od vas često spominju otkidanje ocvalih dijelova biljke. da li bi mi neko mogao pobliže objasniti kako se to radi- da li se otkida npr. samo list, ili samo latice, ili i grančica sa listom (ili cvijetom)?

inače počele su lijepo da cvatu, imam crvenih i tamnorozih :)


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:33
Adana cvijet ima peteljku do glavne grane i dok ocvate trgaš dakle cvijet i peteljku do glavne grane ide lako jer ima ko zglob mali svaka, kad otkidaš bujnije rastu.
 
 
i dobrodošla
Na vrh
Adana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:38
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Adana cvijet ima peteljku do glavne grane i dok ocvate trgaš dakle cvijet i peteljku do glavne grane ide lako jer ima ko zglob mali svaka, kad otkidaš bujnije rastu.
 
 
i dobrodošla

hvala na jasnom odgovoru i na dobrodošlici!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 17:20
Adana dobrodošlasmile78.
Radiš ovako kako ti je Tija rekla, plus bi dodala ako imaš žute ili bolesne listove odstrani. Cvijet koji je ocvao i bolesni listovi crpe snagu biljki i usporavaju cvjetanje i samu biljku. Baš zbog toga je potrebno odstranjivati te djelove, da bi biljka bila lijepa i bujna.

Ocvale cvjetove se ostavlja kod nekih biljaka ako se želi sjeme, kao npr kadifica. Kako je meni Mali Gogo savjetovao kadifici ili bilo kojoj biljci se cvat mora potpuno osušiti i klonuti , da bi sjeme sazrelo i ne smije se prije otkinuti. Inače neće proklijati iduću godinu.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Igor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Igor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 19:27
Ovdje sam novi i trebam pomoć.Stoga molim sve koji mi mogu pomoći da se jave.
Moj problem je u tome što moje pelargonije ne rastu. Kupio sam ih prije dva mjeseca i ništa nisu dobile u visinu. mali lištići ne razvijeni , od koljena do koljena jako mali rast . Šta da radim. Zasadio sam ih u novu zemlju , uredno prihranjivao tekućim gnojem za cvatuće biljke. Na svakoj biljci je bilo puno cvijetova što su mi savjetovali da sve do jednog skinem . Ne vidim nikakav pomak Razvijaju se novi pupovi ali rasta i bujanja lisne mase nema. Očajan sam , pomozite.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 00:34
Ovako ovo je samo moje zapažanje.

Jako ovisi kako su sadnice tretirane prije kupovine i kako su ih prihranjivali.

Kad tek kupiš ne procvalu sadnicu prihranjuj je sa gnoivom za rast,a ne cvatnju. To se radi do prvih cvjetova, a nastavlja se sa gnoivom za cvat.

Sada možeš naizmjenično đubriti za rast i za cvat.

Nek još netko pomogne, ako se razumije bolje u ovaj problem.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.