Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 94>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 21:30
Triša krasne pelargonije....pogotovo ova roza boja...smile94 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 20:05
i njima isto kao i surfinijama sto sam napisao, kada otopli jos malo treba pokratiti malo korijenje i staviti novu sviježu zemlju!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 20:12
Koliko treba potkratiti korjenje - sada su visoke oko 15 - 20 cm, a korijenje ne znam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 20:14
recimo negdje jedno dva prsta na obicni cvijetnjak, kao sto je slika od ovih tvojih gore. cca jednu cetvrtinu se odreze i stavi nova zemlja. a može i 1/3 ali ne vise od toga.Wink
Na vrh
memi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje memi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 10:18
Tražim pomoć od svih iskusnih na ovom forumu.
Naime, cijelu zimu (i ne samo ovu već i protekle dvije) sam držala cvijeće vani na balkonu (J-Z strana, lokacija Podstrana - blizu Splita). Radi se o 6 velikih žardinjera sa điranima koje sam uzgajala već 3 godine tako da su se biljke lijepo razvile i ispreplele između ograde i padaju, vise put dolje. Zbog toga mi je i bio problem biljke "izvlačiti" između ograde i premještati ih na drugo mjesto a da ih ne slomim pa su ostale i ove zime vani. Sve je bilo u redu do pršlog vikenda kad su i u Splitu jutarnje temp. pale ispod 0 (točnije na -3). Sad su mi đirani djelomično smrzli (dugi viseći izboji koji vise sa balkona) i ne znam da li mogu učniti nešto da spriječim da cjelokupna biljka ne propadne (možda ih odmah odrezati pa se ostatak oporavi??) ili se moram pomiriti sa činjenicom da ako želim uživati opet u điranima moram nabaviti nove sadnice jer ovima nema spasa??
Pomagajte ako ima pomoći!

P.S: Da,da, ovo mi je škola, iduće zime đirane ću definitivno skloniti na sigurno ili ih drugačije zaštititi! 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 11:43
Pozdrav memi i dobro nam došla!!!
 
Vrlo je tesko odgovoriti sa sigurnoscu na ovo tvoje pitanje, jer se nezna tocno koliko je steta i koliko su đirani dobili po"repu". sto bi se reklo.
 
Lako mogucve da su otisli ali ako je bilo jednu noc na -3 i kako su zasticeni postoji mogucnost da prezive...
 
Za sada ostavi jos biljku i ne moj ju rezati, tek kasnije kada vidis kolika je steta i dali krece novo lisce....
 
Ps. jos bi bilo bolje da nam postavis slikicu da vidimo malo bolje...
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:33
Ja sam vec pisala o svojim iskustvima pa evo ponovo:
I moji su u velikim zardinjerama-na dno sam stavila i kamenje i cigle da budu tezi jer mi bura u naletima sve zivo isprevrce.
I svake godine mi se djirani smrznu jer nemam mogucnost unosenja ni sklanjanja.
Ja napravim ovako: cekam da prodje opasnost od svih hladnoca,znaci kad jos zatopli tek onda sve to podreztem do dna (za sada jos ova stabljika ipak cuva biljku od potpunog smrzavanja ) i onda oni svake godine krenu iznova i dobro izrastu. Nikad nisu propali, jedino sto nemaju onu visinu koju bi imali da su ocuvani ali ipak uspiju dobro izrasti.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:34
moji su također malo nastradali prošli vikend, posebno oni šta su više virili van ograde
nešto sam odrezala od onog što je led ''opario'', ali ne sasvim, da ne nastrada zdravi dio (bilo je jako ružno za vidit onako beživotno ), a kad zatopli ću skroz maknuti suhe grane, i one bez lišća
ne režem skroz do dna, tako da neke đirane imam i po par godina (sve dok se biljka ne iscrpi )
ps. i ja sam iz Splita Wink

Na vrh
memi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje memi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 09:38
Hvala svima na savjetima, pričekat ću još koji dan da vidim hoće li ovo sunce i proljetne temperature pomoći da se bar dio cvijeća oporavi.
I potrudit ću se da tokom vikenda uslikam kako sve to izgleda pa da vidite.
Hvala još jednom, a sada svi van, subota je, sunce je (bar ovdje u splitu), odličan dan za kavice, šetnje, uživancije... Pozdrav!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 10:04
meni je majka neki dan darovala jednu malu biljčicu, možda 15-ak cm visoku sa dva cvjetića. ona ih ima pun vrt i još dosta po pitarima oko kuće, cijelu zimu su vani, prežive joj uvijek i još na par njih ima cvijetova. svoju ću kad uhvatim malo vremena slikat i poslat da vidite
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 16:54
Može lana!!!! Samo salji slike da se divimo!!!!
 
Sva sreca pa je došlo sunce i toplina pa biljcice pocele da cvijetaju!!!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:42
moram se jednom prisilit da preko dana izađem sa fotićem da slikam i druge primjerke da vidite kako preživljavaju ove ljepotice i hladnoću i kišu i manjak zemlje uslijed dalmatinskih škrapa
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 12:33
Prošle godine sam probao da ukrštam pelargonije, beli sa crvenim u sredini i neki svetlo ljubičasti i dobio sam seme koje sam posijao prošlog leta, danas vidim da mi je mlada biljčica procvetala i stvarno sam oduševljen sa bojom. Ovo je novitet u mojoj kolekciji.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 00:18
Moja bijela viseća pelargonija procvjetala.Držim je na prozoru u dnevnom boravku.Žao mi što je nemam čime uslikati.To je pelcer koji sam jesenas usadila.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 09:42
Nuna,i moje su u pupoljcima iako nisu ni na toplom ni previše svjetlom.U garaži su,no nedavno sam ih presadila i počela sa redovitim zaljevanjem i već cvatu.A vani je bljak,da ih malo iznesem na zrak.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 03:23
Voki, zaista je posebna! Bravo!
 
Hajde objasni kako joj izgleda sjeme, ja sam ga vise puta pokusavala naci, ali mi se uvjek cini da u cahurici nema nista.  Je li jako sitno? Jednom mi se sama oprasila i nikla mi  je mladica, ali ni tada nisam vidjela sjeme.
 
Kakav je tvoj hibridic po tome kako raste, je li bujan ili spor?
 
Meni su se ukrizale dvije engleske, i hibrid je jako lijepe boje, ali nekako previse zbijene forme biljke, gotovo puzav i ide prema dolje, sto nisam nikad vidjela u engleskih.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 10:08
Nova biljčica je normalnog rasta, kao i roditeljske biljke, seme je izduženo braon boje i ima na vrhu papus poput maslačka, samo što je rasperjan na jednu stranu i uvije se u spiralu. Kada budem mogao staviću sliku kako izgleda seme. Jučer sam nabavio 3 predivne muškatle, ali ne mogu da postavim sliku zbog promene lozinke na photobucketu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 12:09
Nekoliko mladih posađenih jesenas, procvalo je na stubištu, došao je ovaj hladni val pa ću čekati toplije vrijeme da ih iznesem na lođu.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 10:16

Jučer sam kupila sjeme pelargonija pa sam htjela pitati kakva su tvoja iskustva Voki ?

Vidim da ti je jedna od posijanih biljčica procvjetala. A što je s ostalima?
Isplati li ih se sijati ili da ipak kupim gotove biljčice?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 11:08
Uvijek se isplati posijati mllade biljcice!!!! Ima vise posla ali se biljka odgaja od malena, sto daje posebnu car.
 
Jedino sto je problem sto to sjemenje nije f-1 tj. hibridi pa ne daju onu kvalitetu kao kupljene gotove biljke tj. sadnice. (Naravno ukoliko se kupuje od provjerenih vrtlara, koji koriste hibride a ne stare pelcere)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.