Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alisma plantago aquatica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alisma plantago aquatica

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mel3k View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Kolovoz 2014
Lokacija: Tuzla /BiH
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mel3k Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Alisma plantago aquatica
    Objavljeno: 23 Kolovoz 2014 u 09:03
Ovu sam biljku skoro nabavio slika je iz mog jezera.
Raste na obodu jezera, močvara i vodenih tokova. Traži vlažno zemljište i zato se sadi u plitkoj vodi, do 10cm. Potiče iz severnih krajeva Evrope i stoga dobro podnosi hladnoću. Bolje uspeva u senovitim delovima. Odrasla biljka je sposobna da prozvede preko 20.000 semenki koje mogu da niknu posle šest godina mirovanja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2014 u 11:15

Interesantna biljčica, jako me zanimaju i vodene biljke, i vidim da ćemo mi puno toga kod tebe susresti i naučiti...pritom mislim i na biljni i životinjski svijet!

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2014 u 13:18
Ovo imam u jezercu i nisam baš oduševljena. Listovi često dobiju neke crne točkice, sasuše se iako je biljka u vodi dubine do 10 cm pa uopće ne izgleda lijepo. Možda je to neka bolest? Lijepa je jedino kad cvate onim svojim prozračnim cvatovima.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,309 sekundi.