Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carex ornithopoda  Variegata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carex ornithopoda Variegata

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Carex ornithopoda Variegata
    Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 10:37

Predivna ukrasna trava koja naraste visine 20-30 cm. Listovi su joj duhi i elegantno povijeni i šareni. bijeli u sredini sa sa strana zeleni.

 
Voli umjereno vlažna tla pa cak i vlazna ali da su vrlo propusna.
 
Idealna je biljka zakamenjare, ukrasne posude, malene vrtove za dekoraciju, simpaticno izgleda između malih grmova i biljki.  sadi se ili pojedinacno ili u manjim grupa i tada se sadi na gustocu od 10-tak komada na 1m2. A ukoliko ju razmnozavate ili sadite u posude neka bude najmanje promjera 9 cm. a kasnije i veca.


Ažurirao administrator - 05 Siječanj 2008 u 10:39
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2008 u 21:49
To je ona kaj ju ja zovem klorofit?
Moram to u proljeće potražiti kod nas(ako nema kod nas zman di imasmile191).To imaš za prodaju,jel?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2008 u 23:10
Upravo ovu koju vidis... a imam neku i za pokloniti
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 16:53
Narucila sam Carex Ice Dens i jako mi lici na C.o.,treba sledece sedmice da stigne,verovatno se radi o istoj travi.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 17:22
ovo moje čudo što neznam što je,jel to ta trava sa Adminove slike?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 04:58
Nije, ovo je isto šaš, Carex ali C. morrowii, prekrasna trava višeg rasta i robusnijeg zimzelenog lišća od prethodne. 'Ice Dance', 'Gold Band', 'Gilt' i 'Variegata' se razlikuju po uzorku na listu.
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 18:09
ja sam kupila Carex brunnea i sva se osušila, odnosno, tera mlade travčice ali vrhovi su im već smeđi. ne znam kaj joj smeta, na suncu je (kad sunca ima), ne zalijevam je prečesto. jedino ak ju je mm zeznuo. kad smo posijali travu zalijevao ju je svaki dan pa je Carexici dao malo, a ja to nisam znala. vidim da tjera i cvjet, ali izgleda ofucano. sva je osušena (već sam ju rezala, ali ništa, kaj da radim?
Izgledala je na početku jako slično onoj s prve slike.
Na vrh
mali cvjetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali cvjetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 18:26
Pozdrav!                                                                                                                              

Imam doma ukrasnu travu pa me zanima zasto su joj se sad odjednom počeli sušiti listovi.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 06:56
Dobro nam došla MC. Valjda je nisi zalijevala, držala na toplom? Premalo je podataka, ukrasna trava je vrlo širok pojam. Ima ih mnogo.
Na vrh
mali cvjetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali cvjetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 19:57
Hvala BB na dobrodošlici.

Ne znam kako se zove ova vrsta trave, ali ovdje je slika:



Kao što možete vidjeti, krajevi listova se suše, a držim je u dnevnom boravku ispod prozora, iako do nje ne dopire puno svjetlosti, pa mogu reći da je i u dosta tamnom (mračnijem) dijelu sobe.

U sobi ne grijemo tako često, pa je dosta hladno, prostor je podosta vlažan (živim na moru, odnosno blizu mora), a zaljevam je jedanput u dva tjedna (sada zimi).

Nadam se da će Vam ovo biti dosta informacija, ako imate još koje pitanje, slobodno pitajte, a ja se nadam da ćemo na kraju uspjeti oživiti moju travu...   
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:27
Da vam nije to Chlorophytum?
Na vrh
mali cvjetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali cvjetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 12:05
Hvala vam na pomoći. Sad znam da ova trava koju imam doma je klorofitum.
Pozdrav.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 19:29
Imam ovu ukrasnu travu,zimzelena,nesmije se šišati,ni kositi,voli sunce i vodu,ima male bobice plave, MOLIM VAS TKO ZNA KAKO SE ZOVE? 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 19:59
Ajme kakva ti je trava, predivno, a nema samo plave bobice nego i neki pas (pardon kuja) izrasla iz njesmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 20:03
Ophipogon japonicus
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 20:27
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Ophipogon japonicus
Hvala vam,mi je zovemo majmunska trava,izgleda da zato i meni uspjeva,ha,ha.Tongue
Na vrh
angie011 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angie011 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 19:57
ljudi evo jedno vjerojatno glupo pitanje...ali ja sam tu da ga postavim!!:)ima li tko za prodati ili pokloniti šacicu sjemena od neke trave ili razlicitih trava(neka niska trava)....treba mi jer uredjujem staniste za svoje kornjace pa bi posijala nesto trave nije bitno kakve samo da se zeleni i traje....u poljoprivrednim apotekama ima samo kupiti na vrece a  meni treba malo...pa ako ima neka dobra dusa neka mi se javi na pm!!!bila bih jako zahvalna
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 15:36
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Imam ovu ukrasnu travu,zimzelena,nesmije se šišati,ni kositi,voli sunce i vodu,ima male bobice plave, MOLIM VAS TKO ZNA KAKO SE ZOVE? 
Evo Dado je odgovorio, zove se Ophipogon japonicus  pa sada kada je i ja imam od drage Beline morala sam malo pretražiti CIF!
Divna je! Hvala Belina!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 18:25
Curke, pomiješale ste kruške i jabuke. Klorofitum je biljke iz porodice ljiljana i pripada u sobne biljke, nije trava. Ophiopogon samo izgleda kao trava, ali nije. Popularno prozvani na CIF-u "crnac" je njegov tamni varietet. Carex ornithopoda (šaš) je nešto sasvim drugo, iako i on botanički gledano ne pripada pravim travama. Carex ornithopoda "Variegata" je zgodna mala vazdazelena travica, pogodna za uzgoj na balkonima, terasama, uz vrtna jezerca. Carex buchanani, comans, flagellifera, petriei,  sve su vazdazeleni točnije vazdasmeđi, C. testacea žuti i nikad se ne režu kao ostale trave, samo se u proljeće očešljaju suhe vlati.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 23:58
Hvala Baka Bea! Uvjek korisni savjeti od Vas!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,309 sekundi.