Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kukurijek - Helleborus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kukurijek - Helleborus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 08:41
Baka Bea jeste li se kad igrali prirode pa sami pokušali križati vrste? Znam ja da su oni zaštićeni, ali ponekad si mislim da će više biti zaštićeni kod mene u vrtu nego ispod hrpe smeća na Ravnoj gori. Moji dok se zasiju onda je valjda klijavost 120%, koliko sam ih samo razdijelila i još  ih je, ali kad mi je žao micati cvijetove i onda se jednostavno raspuknu i izbace sjeme.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 09:16
Sve 5 Tija, ali... Prije nekoliko godina netko se sjetio da su kukurijeci, veprina, kockavice, ciklame (visibabe kod nas još ne, ali u Njemačkoj su strogo zaštićene jer ih nema i uvoze ih iz Turske), božikovina i još mnoge biljke ugrožene i napravljena je Crvena knjiga, s ugroženim i zaštićenim vrstama. Kazne su drastične. Nemam ništa protiv zaštite, samo su se samozvani zaštitari previše revno uhvatili posla i presretali ljude koji nose kukurijek iz Zrinjevca, uzgojen vrtlarski, koje nemaju veze s našim domaćima. To nisam mogla vjerovati, ali mi je potvrdila osoba koja tamo radi. Runolist si mogao kupiti po svim katalozima svijeta, ista priča i s degenijom, ali ih nisi smio imati u vrtu, a još manje uzgojiti, vrijedi i danas za degeniju, za runolost nisam provjeravala. Zato mi je draže sjeme kupiti. Ashwood i Helen Ballard i mnogi anonimni zaljubljenici desetljećima su ih uzgajali i križali, zašto da ja "otkrivam Ameriku", odreći ću se mnogih nepotrebnih stvari i užitaka i priuštiti si ono što volim. Mnogo puta i mukotrpno, s neuspjehom, iz tih razloga više cijenim ono što mi uspije, kao i trud drugih...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 11:55
Je tak si ja od straha od tih "dušobrižnika" nisam kupila Kockavicu jer me bilo frka "a što ak ju netko primijeti pa me prijavi?". Onda ste mi Vi neke stvari objasnili, ali još si Kockavicu nisam kupila.
 
Ove duple Kukurjeke bi ja i zavezala uz štap sam da im se divim. Što ima čarobno u tim Helleborusima-Kukurjecima? Valjda to da su prvi prvi u sezoni.......
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 17:14
Tija, ja imam kockavice, približno mjesto znam gdje spavaju, ali čeprkajući bih ih sigurno oštetila, ali kada procvjetaju, označit ću mjesto pa na jesen imaš i ti!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
vilacvijeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Kolovoz 2011
Lokacija: Argentina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vilacvijeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 08:52
dobar dan.. u zadnje vrijeme sam gledala ovaj cvjet i jako mi se sviđa.. ja sam iz Zadra pa ne znam gdje ga ima kupiti. da li mi netko može reći gdje ga je kupio i kad se kupuje nije mi problem ići ga kupiti u zagreb. hvala vam puno
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 15:58
ja danas posadila moje prve kukurjeke. ispod limuna da mu čini hlad. nije mi neka kombinacija, vidjeti ču kako će biti. tu mi je zemlja najdublja.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 16:10
moj ispod hortenzije upravo cvjeta

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 19:03
I kod mene je jedan cvijet,ali je zelenkast a ne bijeli kao tvoj.
Vilacvijeta,dobrodošla,tek sad vidim tvoj upit.Pogledaj u Merkura,mislim da ga tamo imaju,a trenutno su tamo i sniženja.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 03:09
i ovaj moj je bio zelen prije par godina kad je kupljen, mislila sam da ne cvjeta otkad sam ga posadila tu gdje je sada, ali nisam bila u pravu - samo je u debelom hladu i nisam ga bila uhvatila na djelu, do sada

moram priznati da mi je ljepši ovako bijeli
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 08:16
natalija, predivan ti je, šteta što nije na vidnom mjestu. ako preživljava u tebe valjda će i u mene. ajde napiši malo tvoja iskustva sa njim.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 18:08
ma i meni je žao da ga ne vidim - stvarno se treba sagnuti i zaviriti ispod grana, ali nije loše ni iznenaditi se koji put LOL
morati ću zaviriti opet ove dane, voljela bih uhvatiti otvoren cvijetm

ne bi ni sada virila da mi jedna koka tu nije napravila gnijezdo pa provjeravam je li deložacija uspjela Embarrassed



znači, posađen je na sjevernoj strani, iza kuće, u debeloj je hladovini - ispod grma hortenzije, a tu nema sunca,  ljeti samo izjutra

vode dobije kad i vrt tj. hortenzija, ničim ga nikad ne prihranjujem... to je uglavnom to, mislim da će kod tebe, antonija, uživati Wink, kao i sve ostale biljke i cvijeće koje imaš


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 21:36
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

i

moram priznati da mi je ljepši ovako bijeli


Natalija i ovi cvjetovi će na kraju cvatnje pozelenjeti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 12:47
procvjetali prvi cvjetovi kukurijeka





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 21:46
Slavujčice, prekrasan je. Divna boja!

Ovaj naš cvate od početka prosinca. Još ima pupova koji se tek otvaraju.


A imamo i ovakvog, nedavno procvalog s tek dva cvijeta. Posađen je prošle godine negdje u travnju, nakon što sam ga, u umirućem stanju, donijela iz trgovine za samo 10 kn.


Nadam se da će dogodine biti kao onaj iznad njega.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 19:54
Prekrasni su vam kukurjecismile64
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 18:52
Cure divni su vam Helleborusi.

da sam ja slučajno "naletila" na neke za 10kn kupila bih bar 10 komada :)
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 15:57
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 09:57
Slavujčice, prekrasan je!
Ja sam si ove godine naručila jedan, to će mi biti prvi. Čini mi se da bi mogao biti kao ovaj tvoj.
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 12:05
Vidiš Andina, isplatilo se!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 12:12
Slavujcice , predivan je ! Ja imam slicni ali je vise zeleni po krajevima a samo u sredini malo ljubicasti !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.