Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trachelospermum jasminoides
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trachelospermum jasminoides

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Trachelospermum jasminoides
    Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 18:24
Zimzelena biljka čvrstih listova. Raste u područjima do -12 °C. Cvate kasno proljećebijelim zvjezdastim cvjetićima čiji miris podsjeća na jasmin. Ako joj se osigura dovoljno svjetla i topline, nenadmašna je u prekrivanju neuglednih zidova a ujedno se koristiti kao zaklon od vjetra a i sunca.

Mi smo ga posadili tako da pada preko zida i prekriva ga... Piše da naraste 8 metara... a meni se čini puno više...

Ovo je slikano početkom 06/14



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 23:12
kod mene u slavoniji bi trebala da ju zastitim...mozda da ju pokrijem s najlonom ili obuhvatim s necim..kako bi ti mogla izvesti...?????meni se taj jasmin jako svidja...

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 01:12
JosipaNu mislim da ga treba prvu godinu zaštititi dok mu korjen ne ojača

LP
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 16:08
ninetta hvala, moj se muči u boravku i već drugu zimu odbaci listove, morat ću ga rashladiti, pozdrav
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 21:41
Nemoj ga držati u kući, pogotovo ne u grijanome prostoru.... Ja bih ga posadila u zemlju, preko zime područje korjena zaštitila....  i šta bude...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 22:21
Draga ninetta to nisam znala puno ti hvala na savjetu, sad više ne stignem nego ga maknuti iz boravka a kad dođem kući u veljači ide u vrt.smile79
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 22:34
Thumbs Up
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 00:06
Da li je to onaj jasmin koji onako prekrasno mirisi i ako ljudi vele da od njega boli glava ?

         Smileys2 bilder
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 01:48
Gute, prekrasno miriši ali nisam primijetila da me od tog mirisa glava boli...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2015 u 19:48
Oduševljena sam tra.jasminoidesom...imam ga već duže (11)god...ali prošle god.MM ga je tako dobro porezao,da sada moram Moon pitati kako će ,i kako će biti na proljeće...nemojte me pitati što sam sve izgovorila,jer nebi znala ponoviti.
Istina je da kada se rascvijeta i počinje sušiti ima miris koji nije baš najugodniji...

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2015 u 23:08
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2017 u 18:30
I on mi je smrznuo, svi listovi otpaliCry čini mi se da su grančice žive, hoće li potjerati ili da ga iskopam pa pogledam korjen ili da još pričekam?
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2017 u 21:54
uh, catalpa, ova zima je kod tebe dosta štete nanijela, ja bih još pričekala, na mojima  su vršne grane gole, ali vidim da pomalo tjeraju; u donjem dijelu nema štete, tanje grane su stradale
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2017 u 07:44
Draga nisa ove zime su minusi dugo trajali, nisam zaštićivala biljke i propale su, samo se nadam da će potjerati i da neću ostati bez njih.Hug 
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2017 u 23:54
Ništa ne iskopavaj, pusti ga neka raste, robusna je to biljka!
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2017 u 23:57
Doista prekrasno miriši.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2017 u 14:44
Ija sam kupila ovaj jasmin i baš me je zanimalo dali netko na kontinentu ima posadjen vani,i kako je prošao ovu zimu jer je stvarno bilo hladno.
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2017 u 14:47
Meni je prezimio i već je pun pupoljaka...ukorijenit ću grančice (ide malo teže , ali ipak uspjevam ponekad) , i kome treba , rado ću podijeliti.
Na vrh
kosjenkaSB View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 150
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenkaSB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2017 u 17:11
Gdje ima za kupiti
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2017 u 16:14
ima ga u Pevecu bar sam ja tamo kupila.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.