Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sjeverna strana ispred kuće- uređenje , savjeti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sjeverna strana ispred kuće- uređenje , savjeti

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sjeverna strana ispred kuće- uređenje , savjeti
    Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 10:20
Molim prijedloge i ideje kako da uredim sjevernu stranu vrta, u kontinentalnom dijelu Hr.
Nije velik prostor  cca 1m širine dugačak 1,5 m.
Nalazi se ispred nadstrešnice i pokraj bunara koji je izrađen od lamperije (dakle kao objekt).
Na slici je obilježen svijetlo zelenom bojom s upitnicima.
Također između bunara i vodovodnog  šahta je prostor cca 30 cm širok.

Razmišljali smo o sadnji 1 grma pampas trave (da nas ljeti zaštiti od pogleda). i nekim puzavcima da pokriju tlo, da zimi nije "ćelavo", jer je to ipak ulaz u kuću.

Zanima me koliko se može upravljati grmom pampasa , da ne preraste? Kako mu suzbiti korijen da se ne širi pretjerano....
Mali prostor između bunara i šahta samo mislili popuniti bergenijama.?
Da li koristiti neku ružu penjačicu, grmašicu...

Inače težim ka tome da se na tom prostoru pokazuju i neki znakovi života zimi.... crnjuša vrijesak???

Međutim, rado bi pročitali vaše prijedloge kako upotpuniti ovaj mali  sjeverni prstor.....

Od bilja nam je trenutno raspoloživo
bergenija, hosta, ljetni ljiljan, tuje,  lavande, ružmarini, smilje, pustinjska ruža...




http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/58fe2a0b-RasporedBIljaka.jpg
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 10:20
ljubičasti krugovi su lavande a između njih su posađene ruže
Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 11:05
na raspolaganju imam i zečje uši, rudbekiju, hortenziju, božur, ....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2014 u 08:41
probaj zecje usi..mozda rudbekija...i neka sjemena posijati da cvatu...i hosta moze u hladovini...koliko ja znam...jos ce netko primjetiti da sam komentirala pa me mozda isparavi...sretno...mozes uzeti i koje zacinsko bilje pa staviti,mozda hibiskuse obicne da se popnu na visinu,mozda koji suncokret....smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 17:53
Ako je sjeverna strana, znači da je gotovo potpuno bez sunca, osim malo ujutro? Tu bi se dobro uklopile heucere, neke travice koje podnose hlad (nisam stručnjak pa im ne znam nazive Embarrassed), hortenzije... Pampas trava je dosta nezgodna za obuzdavanje, iako mi je prelijepa. I zimzelenih grmova ima prelijepih, oni narastu poprilično veliki, pa ne znam koliko bi se tu mogli uklopiti.

Osobno, na sjevernu stranu sam sadila i cvijeće koje bi trebalo biti posađeno na suncu i iz iskustva pišem da dosta slabo cvate. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.