Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 54>
Korisnik
Poruka
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 13:46
Prvo da ti poželim dobrodošlicu Arčik! Vidim da vam je trebalo dosta truda da očistite imanje, ali trud se itekako isplatio, jer već ubirete prve plodove svog rada. ...Volim pratit nastajanje novog vrta, tako da ću sigurno uživat .
Nastavku se unaprijed radujem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 18:07
tikvić, hvala na dobrodošlici smile78 I ja volim da pratim vaše vrtove. Mnogo sam naučila čitajući vaše teme...slike koje kačite su prelepe...Ovo mesto gde se ja nalazim potpuno je divlje.......okolo nigde nikog, nema komšijskih taraba i komšinica da vire preko ......baš mesto za odmor...

priroda i samo priroda ... Zato virim u vaše vrtove, cvećnjake i povrtnjake, kako bih nešto naučila...smile160
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 18:23
seed bombs ili kako se već zovu...
napravila sam kuglice gline i komposta , u kojima sam stavila seme nekoliko vrsta zimskih salata...
Nadam se da će sada uspeti setva salate....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 18:28
kuglice sa semenom postavljene u svoja gnezdašca...na toj gredici, pre desetak dana posadila sam beli luk (jesenji)...nisam sigurna da dobro radim, ali kako god...uživam na čistom vazduhu...

Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 18:37
ove nedelje stavljeno konjsko đubrivo voćkama... mušmula već obrana...prerano...naravno, na polju  nema radnika, ali lopova samo tako...
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 18:46
duško dugouško već aktivan, gricka koru mladih voćaka...jedino što mi je palo na pamet, je da im  napravim  zaštitu od plastičnih flaša...ako neko zna neko drugo rešenje, hitno potreban savet...
ovog proleća, plakala sam od tuge kada sam videla, šta su napravili mladim jabukama...njih najviše napadaju...i ako je zima bila blaga i bez snega....i imaju svašta nešto da grickaju, oni baš u moj voćnjak...smile48
grrrrr....
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 19:37
Dobrodošla!
Slučajno sam nabasala na ovu temu i drago mi je da jesam! Sviđa mi se tvoj Arčilend. Čar mu je baš u tome što je,kako si napisala, priroda i samo priroda. Divljina koju oplemenjuješ.
Sve pohvale vrijednim rukama!Clap
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 20:00
Miranda, draga, hvala puno...većinu stvari koje sam uradila, zahvaljujući je baš vama, koji ste nesebično iznosili svoja iskustva...dobra i loša...meni su koristila...smile79...

pozz...


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 07:08


Draga Arčik najprije te pozdravljam s jednim malim cvjetićem. Sviđa mi se komadić netaknute prirode koji nam predstavljaš i koji ćeš svojim trudom, radom i znanjem pretvoriti u nešto još ljepše. Ovo je pravo mjesto za punjenje baterija i bijeg od svakodnevne gungule. Je li ono na početku nekakav predivan viseći most ili mi se samo tako čini ? Vidim da su ti u voćnjak već stigli zekoslavi i mislim da bi s njima mogla imati problemčića. Očito su kod tebe nanjušili finu papicu  i caruju kad te nema. Pusa !Thumbs Up
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 22:59


draga rajski vrtovi, ne caruju samo zekonje, nego i mnoge druge životinjice...ptice i insekti, kolko ti duša želi...upravu si to je viseći most...lep je i dobro što kolima ne može preko, jer ne bi bilo više tako mirno i divlje...ljudi najviše štete rade...ovim životinjicama je to prirodno stanište...trudim se da ih ne uznemiravam, kad ih vidim...čak ih i hranim...tu su i veverice, ježevi, poneka zmija...

Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2014 u 00:05
jesen u arčilendu...




Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2014 u 15:38
Evo mene opet u šetnji tvojom oazom mira.smile219
Ovaj put je moju pažnju zaokupilo životinjsko carstvo. Veliki sam ljubitelj životinja,a posebno volim psiće.  
Zbog toga u svaku šetnju Arčilendom krećem od prve stranice...da se nagledam onog malog,slatkog čupavog!

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2014 u 20:51
Konačno sam i ja tu u maloj šetnji... već vidim da ću svraćati jako često - jer je tvoj ranč već sad divan, a ono što ja najviše volim (osim cvijeća, naravno Wink ) jesu rajčice koje uzgajam kao gotovo jedinu kulturu u svom mini povrtnjaku... te tvoje su krasne i lijepo ih je vidjeti ovu sezonu kada nigdje nisu uspjevale. I da - dobrodošla! smile73 Jako mi se sviđa što je na tvom ranču zastupljen i povrtnjak i radujem se izmjenjivanju iskustva s još jednom povrtlaricom.

Sad ti ostavljam pozdrav do slijedećeg mog posjeta! smile219  
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 17:18
smile79 poljubac za sve koji dođu u arčilend. Bugiceza5 u tvoj mini vrt više puta sam svraćala...kad sam ostvarala temu, prvo sam htela da je smestim pod "Moj povrtnjak",  teme iz , ali trenutno nije ni "mini", već "mikro", pa ne zaslužuje da bude smešten u povrtnjake...Moj arčilend je sve i svašta...On je malo vinograd, malo voćnjak, malo cvećnjak, malo povrtnjak, najviše prirodan jer ne provodim puno vremena u njemu...vikendom, a radnim danima samo šetnja...Teme iz "povrtnjaka" sam pregledala i oduševljena sam...Inspiracija ste mi...
Bugiceza5, paradajzi su početnička sreća...Prve sam zasadila  sredinom aprila...bilo je prehladno, samo su rasli uvis (preko dva metra)...nigde cveta...tek na vrh...njih nisam ni slikala...da se ne sramotim...Posle pri svakom odlasku na pijacu, kupila bih tri, četiri presadnice i sadila...tako sve do kraja juna...U 8 saksijica posadila sam 8 semenkica "čerija" i to je ono što sam vam već pokazala...
U jednu gredicu posejala sam  seme nekog slovenačkog paradjza ...Pradajz Val...i to sam zasadila nekoliko presadnica...a neke su nastavile da rastu u gredicu gde su sejane ...Šta sam donela, kao presadnicu, sa pijace, nemam pojima...Sve u svemu "početnička sreća"...Prskani su kozjim mlekom (Vrtlarica), koprivom, bio enzimom (Monstera), samlevena "ljuska" od jaja u koren...

Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 17:59
.čeri...






Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 18:22


i dalje čeriiii....a posle čerija, vragolani...rade takve nestašluke...ovaj plezzzz, je meni namenjen...i samo da se zna, ona nije "vrtlarica", već istraživač, šta god to značilo...a paradajz je ono što ja zovem "početnička sreća". Nastavak sutra...

Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 06:23
Miranda, drago mi je da si opet tu...Red je onda da te upoznam sa mojom ljubimicom...to je Čupka...ili čupančica...stara je 12.godina...lenjivica i gladnica...

Ovog švrću, već znaš (moj bensedinović)...star 10.godina...dobrica...



Obožavam životinje, a pogotovo kuce i mace...ovo su male kuce ispred firme, gde radim...



I ovo su štenci, koje smo hranili  na poslu...ovog proleća ih je ukupno bilo 11 malih i dve majke...


Tu, na tom platou, svako jutro bi nas čekalo 13 gladnih usta...skupljali smo novac i hranili ih, kako bi preživeli zimu...Kasnije su negde svi otišli, jer su im majke inače lutalice...


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 20:07

Novembar je već pokazao svoje zube..hladnoća, mraz i slana su većinu biljaka poslali na spavanje...pošto imam puno slika, koje želim da podelim sa ljubiteljima cveća, evo jedno od mojih omiljenih...
Majska čarolija...Njeno veličanstvo Iris ili Perunika...











Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 20:27
Perunike...




i na kraju mini iris...

obožavam ih...

Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 20:36
opet perunike...šta ću kad ih volim...smile160


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.