Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 54>
Korisnik
Poruka
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2014 u 18:46
danas kupljene i jagode mesečarke...11 sadnica...



zasadiću ih ispod stabla mladih voćaka...u kombinaciji sa belim lukom i renom...



zaštita od korova...pirevine, ili kako se već zove...kolko hoćeš....



preko kartona konjsko đubrivo...zaliveno...


ista operacija...samo je u pitanju stablo stare kruške...



slama...



ovako izgleda ono što sam danas radila...



ograda koja se vidi u pozadini slika...tu ne treba da bude...višak je...postavili smo je, ja i MM pre par godina da bi se, bar malo zaštitili od napasnika, koji iskaču iz svakog grma...
U međuvremenu smo kupili i ovaj stari, napušten voćnjak...malo smo ga sredili i sad ne izgleda loše...šta reći...budalaština...jedan ranč...jedan vlasnik...i ograda koja deli...
Ne volim ograde, ali od loših ljudi, se moraš štiti...vandali...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 06:58
stara trešnja, pogođena gromom...još uvek rađa...ne puno, ali dovoljno za ptičice koje je obrste...



ispod stare trešnje, posejan kelj i peršun...tu nemapuno sunca, ali kelj je sasvim solidan...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 07:06
hrizanteme...smile40





"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 07:21

jesen u vinogradu...



jesen u voćnjaku...



boje jeseni...mlada kajsija...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2014 u 05:38
početak pravljenja gredice za krompir i još po nešto...
kočići za granucu...

izmereno...4m x 2m...
riljačem , zemlja prorahljena...uh...tvrdo ko kamen...slama, nakvašena...karton...nakvašen...kozje đubrivo...nije do kraja pregorelo...puno glista...
opet slama i voda...1kompost i suvo lišće, iz bagremara...
novinski papir i malo pregorelog konjskog đubriva...
sve dobro nakvašeno...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2014 u 05:53
krompir, koji sam posadila proletos nije razvio krtole...bilo je samo par većih...i nekoliko klikerčića...sledećeg proleća, probaću ovako...ako ne uspe, odustajem od krompira...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2014 u 06:05
ne mogu da verujem...procvetala ruska šljiva...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2014 u 18:33
Predivno je ovdje kod tebe, kao da gledam nekakav dokumentarac. Al ... ove životinjice znane i neznane, mislim da bih stalno bila u "niskom startu"!
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 11:29
Arcik, vrijedni ste i ne gubite vrijeme. Sve najbolje i samo tako nastavite, posjed je bas veliki, ideja napretek! Uzivajte u stvaranju svog raja!
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 17:21
Baš si jako vrijedna...super su ti slikice i opis onoga što radiš, tako da i mi ponešto naučimo. Krizantemice su ti jako lijepe, a jesenski ugođaj u voćnjaku stvarno je prekrasan!
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 21:48
rajski vrtovi, kacunak, temzi...:crvenko: :hvala: :srecko: #cao#hvala vam puno na podršci...šta reći , osim da sam presrećna što vam se dopada ovo mestašce...ja sam se zaljubila na prvi pogled...pre nekoliko godina , kada smo došli na ideju da kupimo neko "parčence" zemlje, ja i MM, nisam ni sanjala da će to biti baš ovako...uvek sam volela da osetim zemlju u rukama, ali dvorište gde živim  je malecno...ima samo 10 m2 zemlje, na kojoj možeš nešto da zasadiš...jad i tuga...i ako sam volela da čeprkam po zemlji, završavalo se na par saksija cveća, koje mi na kraju ugine preko zime...pre nego što sam vam se priključila, isčitavala sam vaše teme, do besvesti...sve što sada radim u arčilendu, na neki način je "pozajmljeno" od vas...smile77, a sad u nove radne pobede...smile159
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 22:15
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75247.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75248.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75249.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75250.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75251.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75252.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75253.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75254.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/arcilend/75255.aspx -
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 22:28
Ajme uslikala si predivnog fazana!
Meni kao velikoj ljubiteljici ptica, ove slike su melem za oči!
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 23:00
temzi...videla si ih...super...to je bilo, onaj dan kada sam pravila gredicu za krompir...najpre ih nisam uopšte ugledala...onda čujem šuškanje lišća...smile181...dva para...ni oni mene nisu primetili...srećom...plašljivi su...dohvatim aparat i akcija...pošto je prilično velika površina...mislila sam da neću uspeti da ih uslikam...otišli u gustiššš...kad odjednom tridesetak metara dalje...lepotani...smile168...sasvim lagano im se približim, ali tu je mali đavolčić...prvo ih nije ugledao...uvek je tu negde...njuška...traži slepe kučiće i miševe...krene ka meni...ali...šta reći...ugleda ih...i smile222 ...napravila sam dvadesetak slika...uživancija...ovaj jedan je ostao na bagremu čitavih pola sata...šteta što nisam napravila klip...fascinantno je kako komuniciraju između sebe...jedan koji je odleteo dalje kao da doziva ovog sa bagrema da mu se pridruži...što se na kraju i desilo...prvi put sam ih uslikala, a viđam ih često...i to uvek u paru...neverovatno...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 23:15
temzi...ove slike su za tvoje oko "sokolovo...evo kako se odvijala akcija...kad je čupavko ugledao "uljeza" (mislim si...iz njegovog ugla), kreće u juriš...vidi mu se samo rep ("zadnjica"), iza drveta...
bliski kontakt...malo dalje drugi fazan kreće lagano na drugu stranu...gde su gredice za povrće...i njemu se vidi samo "rep", opet iza drveta..."besan pas..." pošto je ostao praznih ruku, kreće na drugu stranu, ali...opet ništa...
tu na gredici, skroz uz  ogradu...
sasvim lagano...odlazi u gustiš...komšijski...na kraju dolazi ono "dozivanje"...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 23:36
kiša od lišća...smile158...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 23:47
drveće koje hoda...


svaki put, kada idem ka arčilendu, i kada se vraćam kući, prolazim kraj ovih gorostasa...ponekad idem prečicom, i onda kroz ovaj tunel od starih vrba...(mislim da su vrbe)...na dnevno svetlo, sve je OK...lepota...ali ako se okasnim...šta da kažem...slikaću jednom...mrkli mrak...ne vidi se prst pred nosom...imam utisak da se ovo drvće kreće...kao u nekom filmu strave i užasa...takva mrklina, da mi se odlepi koža od glave...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 21:40
paradajz... imam puno slika...




"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 22:06
Kako lijepo, ove slike (poslije slike s mostićem) podsjećaju me na divno, toplo, mirisno ljeto i na dobro poznati miris paradajza kad sunce zaprži. Hvala ti na njima! smile77
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2014 u 22:10
i ove slike zaslužuju da se nađu tu...




"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.