Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Testudinaria elephantipes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Testudinaria elephantipes

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Testudinaria elephantipes
    Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 21:55
Testudinaria elephantipes

Od proljeća kada sam ju dobio pa do prije tjedan dana nije bilo ništa od nje. Sleepy Nije se htjela probuditi. Izgleda da je  čekala  magluštinu i pad temperature.  

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 22:30
Uvijek nađeš neke egzote. Clap Gledala sam malo na netu, piše da raste rapidno od jeseni do proljeća, a da ljeti umire, kako bi preživjela sušno ljeto. Baš intersantno. Pratit ćemo tvoju.
život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 00:34
zanimljiva biljkaClap zar spada u sukulenteTongue
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2016 u 11:42

Dioscorea elephantipes (Testudinaria elephantipes) - 18. 10. 2015  Moja puzavica se navija od lijevo prema desno, kao kazaljke na satu. Drugi štapić nije prihvatila usprkos tome što sam joj pokušao pomoći. Navio sam ju u kontra smjeru LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2016 u 18:20
prekrasno je napredovalaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2016 u 21:36
Saro hvala na pohvali. Sporo raste ova moja Discorea. Možda se je udebljala za 2 – 3 mm za dvije god. Rasla bi puno brže kad bi joj kaudeks bio zakopan u supstratu. Samo što bi tada imao od nje ? Dead Gledao bi cijelo vreme ovih par zelenih listića.  LOLLOLLOL

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 09:31
Pinus,evo me nakon dugog vremena.Odmah sam se počela diviti tvojim biljkama.I ja sam ju nabavila ,iste je veličine i stvarno prekrasna.Kako je njeguješ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 16:47
Welcome !  Baš je to tvrdoglava biljka, uvijek mora biti sve po njezinome. LOL 
Moja kreće u vegetaciju početkom jeseni. Držim ju na prozorskim policama. Zalijevam recimo jednom tjedno. Vidi se na njoj kada je žedna, lišće joj postane onako mlohavo. Povremeno gnojim ali vidim da to puno ne pomaže. Jako sporo raste.

 

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 23:06
Hvala ti,uvijek sve znaš.Ja svoju baš nisam zalijevala,uvijek se bojim tog zimskog zalijevanja.Sad će dobiti malo vode.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.