Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugičine slatko - slane stranice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugičine slatko - slane stranice

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bugičine slatko - slane stranice
    Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 19:45
Dragi svi, odlučila sam otvoriti još jednu svoju temu, ovaj put posvećenu kolačima, slatkim i slanim, kruščićima, pecivima i svemu što spada u tu "kategoriju", a koji su proizašli iz moje kuhinje, neki su poznati recepti, a neke sam sama izmislila i prilagodila ukusu sebe i svoje obitelji... Uz fotografije, stavljat ću i recepte. Dobrodošli! Hug
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 19:51
Za početak - torta Jozefina - izvorno moj recept - morat ću ga patentirati... LOL
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 19:52
U presjeku...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 20:16
Dakle, gore sam spomenula da ću stavljati recepte, ali sam zaboravila napisati ono najglavnije - staviti ću ih samo u slućaju potražnje... ako netko zatraži baš taj recept. Smile

Ova torta se radi bez miksanja i krema je u potpunosti bez margarina, kao i dekoracija - biljni šlag ili zamjena za njega. Biskviti za nju nisu klasični, rade se s vrućom vodom, miješaju kuhačom i u svaki od njih, a ima ih dva, ide po jedno jaje. smile144
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 20:46
Super temica 

Izgleda primamljivo, a i zanimljiv je način rada koji si spomenula, pa hajde i s receptom
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 21:52
Čekam recept...moram u kuhinju po nešto slatko smile50obožavam kolačiće
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 22:24
Sve što je kremasto i čokoladno je upravo za mene. Dakle, i ja čekam recept.
Sutra je novi dan.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2014 u 07:02
Smijem li te zamoliti da recept napišeš u temu recepti. Svakako ga napiši jer tortica izgleda njam.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2014 u 10:07
moon, hvala ti na podršci! HugRecept slijedi...
 
catalpa, požuriti ću se s receptom... Hug

lucy, evo stiže... Hug

dijana7566, rado ću ga i tamo napisati... Hug U pravu si, fina je,a uz to i manje kalorična od svih ostalih,  obožavaju je i djeca i odrasli... 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2014 u 10:35
Jozefina torta - recept 

Biskvit: - napomena: nikako ne miksati mikserom samo lagano miješati kuhačom! Za ovu tortu trebamo raditi dva biskvita, svaki posebno, a ovo su sastojci za jedan!

200 ml glatkog brašna
1 žličica praška za pecivo
1 žličica sode bikarbone
100 ml kakaa
pola žličice soli
pola vanili šećera
200 ml šećera
50 ml ulja
125 ml mlijeka sobne temperature
1 jaje
125 ml vruće vode (ne treba zakipiti)

Zagrij pećnicu na 180-200 stupnjeva, zavisno od pećnice.
U jednoj posudi dobro promješaj kuhačom brašno, prašak za pecivo, sodu kakao, sol, vanili šećer i šećer. U drugoj posudi istuci jaje, dodaj ulje i mlijeko, pa tu smjesu usipaj u posudu gdje su suhi sastojci i dobro promješaj - kuhačom! Zagrij vodu do vrenja i dodaj je smjesi za biskvit, lagano promješaj da se sjedine svi sastojci. Protvanj obloži papirom za pečenje, usipaj lagano i poravnaj smjesu, te peci kratko, oko 10-ak minuta, provjeri prije vađenja - upikni čačkalicom, pečeno je ako ostane čista. Izvadi i dobro ohladi. U međuvremenu napravi smjesu za još jedan biskvit i stavi peći.

Krema 1:
400 gr čokolade za kuhanje
300 ml kiselog vrhnja

Kremu radi tako što ćeš čokoladu otopiti na laganoj vatri, stalno mješajući da ne zagori. Makni s vatre, pričekaj dvije minute i umiješaj u nju kiselo vrhnje. Dobro razmješaj da ne ostanu grudice - ali nikako ne mikserom! 
Napomena: nikako ne umiješati kiselo vrhnje dok je još posudica na vatri, a kamoli prokuhati!!!

Krema 2 : - istuci 1 litru Hole, za kremu odvoji pola, druga polovica je za premaz torte izvana
1/2 l tučenog slatko vrhnja - Hola, Hopla ili po želji - može i zamjena za biljni šlag - prije miksanja dobro ohladi u hladnjaku

Postupak slaganja torte:

1. Biskvite dobro ohladi.
2. Uzmi jedan biskvit i navlaži mlijekom.
3. Na njega stavi cijelu smeđu kremu, poravnaj je i pusti da se dobro ohladi.
4. Na smeđu kremu stavi ravnomjerno tučeno slatko vrhnje.
5. Uzmi drugi biskvit, stavi na tučeno slatko vrhnje, lagano pritisni dlanom da se "priljepi" i navlaži ga  mlijekom.
6. Ostatkom od 1/2 l Hole premaži tortu izvana, dakle gore po biskvitu i okolo torte. Radi ružice, volančiće i ukrasi po želji... možeš posipati kraš expressom, ribanom čokoladom, a preko Hole može ići čak i glazura od čokolade ili šarotine od nje... U ovoj verziji koristila sam samo kraš express.

Prije serviranja, tortu je potrebno dobro ohladiti. Režite oštrim nožem namočenim u vruću vodu da dobijete lijepe šnite.
Preporučam da je napravite dan ili barem večer prije nego je mislite papati.

U slast!












Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2014 u 20:04
Evo i mene! smile126 Došla sam na otvorenje nove mljac mljac teme!  smile199

I već se sladim! smile50
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2014 u 22:35
Pozdravljam temu i domaćicu, zgodno izgleda početak
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2014 u 23:39
Receptić je spremljen, hvalasmile112
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2014 u 16:29
desert rose, drago mi je da si navratila i da ti se sviđa tema... i ja volim slatko... smile144
Nisa, dobro mi došla, hvala na podršci... smile77
moon, nema na čemu... smile79
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 10:39
Roti - indijski tanki kruh






Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 11:30
Super torta, isprobat ću je prvom prilikom.
Sviđaju mi se i ovi indijski tanki kruščići, čekam recept.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 14:29
Hvala ti,  Hug torta je zaista mekana, ukusna i vole je i djeca i odrasli... Nećeš požaliti, vjeruj mi. Iako, svatko ima svoj ukus, no još nisam doživjela da je netko tko je probao, negativno prokomentirao ovu torticu.

Još jedan plus je što je lagana za napraviti - nekoć sam muku mučila s klasičnim biskvitima za tortu - sad je to prošlost. Plus toga - svaki put je možeš drugačije dekorirati, a u tučeno slatko vrhnje možemo dodati rastopljenu bijelu ili tamnu čokoladu, pažljivo izmješati i dobijemo mousse. 






Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 14:40
Roti - indijski tanki kruh - recept

200 ml brašna
prstohavt soli
1/2 šalice mlake vode
par kapi maslinovog ulja
1 ravna žličica praška za pecivo

Zamijesite mekano tijesto od brašna, soli, praška za pecivo i vode.
Na radnu površinu kapnuti par kapi maslinovog ulja, staviti tijesto i mijesiti dok bude elastično.
Gotovo tijesto nauljiti, staviti u zdjelu i pokriti vlažnom krpom - tako neka stoji 10 minuta.
Podijeliti na četiri dijela, oblikovati loptice, pa svaku uvaljati u malo brašna.
Razviti u krugove promjera 10-15 cm.
Zagrijati tavu (bez ulja!) na srednje jaku temperaturu i staviti roti, kad za dvije minutice dobije pjegice, okrenuti i peći kratko dok i druga strana ne dobije pjegice.
Pečeno po želji premazati s malo maslinovog ulja (ne treba ako ne želite), staviti u zdjelu i pokriti vlažnom krpom. 

Iz mog iskustva: gotovo nikad ne stavljam prašak za pecivo i ništa ne fali tako pečenim rotijima, a vrlo često niti ne pokrivam pečeno vlažnom krpom, razlog je jednostavan - ne stignem jer se u trenu pojedu! LOL

Rotiji pečeni s praškom za pecivo često se napuhnu, pa ih je moguće razrezati i od njih raditi fine sendviče. 

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 15:01
Samo da pozdravim tvoju novu temu, mislim da ćemo se lijepih stvari ovdje nauživati i veselim se nastavku.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 15:08
Dobrodošla! Hvala ti na lijepom komentaru. smile79 A ja ću se truditi i nadam se da će svatko pronaći nešto za sebe i po svom ukusu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.