Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tretiranje HPV
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tretiranje HPV

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Planinarka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Planinarka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tretiranje HPV
    Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 10:15
Pozdrav!
Imam pitanje, ima li netko iskustva s tamponažom eteričnim uljima u tretiranju HPV infekcije (dugotrajna, višemjesečna terapija natopljenim tamponima) u cilju uništavanja virusa? Čula sam nekoliko recepata pa sad znam manje nego prije... Hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 14:15
na žalost nemam iskustava, pa nisam baš nešto od pomoći. 
A na početku obično tako i biva što više čitaš i više saznaš o nečemu na kraju sve manje znaš i sve si više zbunjen. Možda ostatak ekipe koji su više u tim vodama nešto više zna.
Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 14:43
Samo su dva ulja koja možete nanositi direktno na kožu. Lavanda i čajevac.

Umjesto eteričnim uljima pokušajte to rješiti hidrolatima.
Mislim da bi idealna kombinacija bila 50% slatkog pelina, 30% lavande i 20% kadulje.
Na vrh
Planinarka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Planinarka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 16:06
Hvala ti, ali nije riječ o nanošenju NA kožu već U ...
Tamponaža znači da se tampon stavlja, u slučaju ženske infekcije logično u ženski spolni organ
Ja sam čula recept:
baza kantarionovo ulje + postotak ulja čajevca + postotak ulja lavande
i takve varijacije ?
Pojma nemam fakat...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 19:50
smile48
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 23:27

Švicarski Just proizvodi i ulje i kremu od čajevca (Tea tree) i izvrsni su.

Mari,5510 prva liga si!!!
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 06:21
Originalno poslano od člana Planinarka Planinarka napisao:

... nije riječ o nanošenju NA kožu već U ...

I U ...  je koža.
Još nježnija i osjetljivija nego NA.

Kantarionovo ulje? Misliš na macerat kantariona? Kakvu korist očekuješ od njega?
Logično bi bilo upotrijebiti (domaće) hladno stisnuto ulje badema u koje dodaš eterična ulja čajevca i lavande ... rekao bih da je maksimalna količina eteričnih ulja 4%.
Gdje kupiti kvalitetno ulje čajevca nemam pojma.

Potraži na netu sastav kreme od Justa ... ne vjerujem da ćeš osjetiti potrebu to stavljati U ... .

p.s. - Just je industrijski proizvod. Dovoljno je da pogledaš boju njihovih krema i rok upotrebe pa će ti u trenutku sve biti jasno.
Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 07:15
Just krema čajevca ... 
Oaako to označi proizvođač:
INGREDIENTS:
aqua, cetearyl alcohol, propylene glycol, cera alba, sorbitol, hydrogenated polyisobutene, decyl oleate, oley oleate, melaleuca alternifiolia, glycine soja, parfum, zea mays, leptospermum scoparium, melaleuca ericifolia, chamomilla recutita, salvia officinalis, hypericum perforatum, achillea millefolium, althaea officianalis, allantoin, butylene glycol, glyceryl linolete, sodium cetearyl sulfate, sodium lauryl sulfate, ethoxydiglycol, propylparaben, lactic acid, glyceryl linolenate, glycerin, serine, sodium lactate, tea-lactate, urea, ethylparaben, methylparaben, sodium chloride, linalool, limonene

Nigdje ni riječi kakva je to kemija koju dodaju kremi ... cijelo vrijeme tvrde da je 90% prirodno (jasno da je prirodno ... nafta je prirodni proizvod) ... kao i gotovo svi ostali proizvođači navedu da krema nije testirana na životinjama (ali ne navedu koje komponente kreme su testirane***).

...cetearyl alcohol - umjetni emulgator
propylene glycol - apsorbira vodu u kremi
sorbitol - za efekt vlažne kože
hydrogenated polyisobutene - spriječava ispiranje s kože
decyl oleate - lubrikant
butylene glycol - konzervans
propylparaben, ethylparaben, methylparaben - o parabenima nema smisla ni da pišem
Na vrh
Planinarka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Planinarka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 14:16
Točno, točno, ali znaš, nisam bila sigurna da si shvatio za koju svrhu mi treba pripravak... Ali ne vjerujem da je baš isti sastav pripravka koji se maže vani i koji se meće? HAHAHAH! Plačem...

Ne znam jel mislim na macerat kantariona? Bila sam u aromatici, trgovini s tim stvarima, i prodavačica mi spomenula taj recept i da, ne ide baš ogromna količina eteričnih ulja, malo tog ide na bazu, a baza je navodno kantarion jer je ludilo protiv virusa. I sve to naravno imaju tamo gdje i tražih pomoć. Hoće prodat ljudi, naravno...
NO, da ne budem skroz sumnjičava, znanica je koristila takav pripravak i riješila se virusa. Ne mogu doći do nje da je pitam detalje, pa zato i otvorih temu...
A sastav kreme od Justa ... Točno, ne osjećam potrebu , fakat je sastav da se onesvijestim, ne bi to mazala po cipelama
Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 15:19
Kantarionovo ulje (macerat = u ulju namočeni svježi cvjetovi) sigurno ti neće štetiti.
Muž će biti oduševljen kako mekanu i glatku kožu imaš ... i lako ćeš spavati ako te opeče sunce.
Sve ostale primjene (po mom mišljenju) lovačke su priče.

Ako u kantarionovo ulje dodaš eterično ulje čajevca, lavande i kadulje vjerujem da će ti pomoći eterična ulja i ne kantarion.
Dobro eterično ulje lavande i kadulje lako ćeš pronaći. Problem je ulje čajevca.
Svih eteričnih ulja zajedno ne smije biti više od 4%.

Ipak mislim da su sva ta ulja suviše "agresivna" i da bi bilo bolje pokušati (najprije) s hidrolatima.
Na vrh
Planinarka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Planinarka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2015 u 08:44
Hvala ti na mišljenju, sad ipak znam nešto više    , iako ću i dalje morat tragat za pravim receptom...
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 16:00
Draga Planinarka, nadam se da ste se posavjetovali sa svojim lijecnikom oko ovog samotretmana. Mislim da vam je kod infekcije HPV-om korisnije djelovati na jačanje organizma i podizanje imuniteta nego isprobavati na sebi recepte za koje niste sigurni djeluju li i kako. Vecina HPV infekcija prolazi sama nakon 6-9 mjeseci, ovisno o opcem stanju organizma. Novotvorine(kondilomi) se pojavljuju uglavnom "vani" pa to eventualno mozete tretirati nekim gotovim pripravcima na bazi vrbove kore ili cime vec mislite da je najbolje. Ukoliko se kod vas radi o nekom opasnijem tipu infekcije svakako vam je potrebna terapija i probir, a za to se trebate posavjetovati s ginekologom.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
Planinarka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Planinarka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 16:17
Je je, hvala Mikica, trebam upravo ovo što tražim, ako znaš što o tome - super!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.