Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski kotar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski kotar

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 08:45
Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:

Kroz prozor





Ovo je prekrasno,nadam se da ćeš doći i sve nam lijepo ispričati,slike govore za sebe,a čuti tvoj glas je nešto najljepše.

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 12:20
Današnji snijeg

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 12:46
ma vidi kolike "krpe" padaju
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 13:53
Kod mene isto krpe samo krpe kiše, zavidim NinnetA
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 19:03
kod nas zasad samo kisa...a snijeg ce nas obici...zamisljam svoje biljke koje se dizu vec sada a tvoje moraju jos cekati...nezavidno...Cry...jedva cekamo sunce i nove vedrije slicice....Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 20:33
Moon, kokoše padaju, kokoše ... i tako od ujutro.... nažalost za mene samo do pet popodne, a poslije za zekota, medota, kunu (mislim da je sredila sjenice jer ih već tri tjedna nismo vidjeli). Nažalost one su obično i mokre... Ali svejedno, na prijašnjih 40 tak cm, novih 15 cm taman je prekrilo tragove životinja. Ovo je prva godina da unuci nisu uspjeli "prešarati" bjelinu...

Aralija, ma znam da to samo tako kažeš...

Josipa ove su na takvo vrijeme navikle, čak i na gore... one kasnije izađu a ranije se sakriju a ovaj im debeli prekrivač i godi... Svako vrijeme nosi svoje, najvažnije je prihvatiti ga i uživati..
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 20:45
Ma ne kažem samo tako stvarno zavidim, volim snijeg a ovi moji svi od reda u kući su protiv,(ja sam malo dijete kad zasnježi ali valjda zato što ga je uvijek  tako malo) mala  anegdota , ima tome nekih šest- sedam godina (ma ne sijećam se točno godina)moj sin studirao u Splitu i evo ti ga doma (Zadar) što sine usred tjedna (obično je bio vikend za dolazak) pa u Splitu snježi, a ja. ajme kad će kod nas a on će meni "ti valjda nisi normalna, pa majko snijeg brrr"a da ne kažem ono iza toga "bljak"LOL
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 20:55
I ja sam zavidila dok se nisam našla u sred toga, samo kod mene nije bilo 40 cm. Nanosi prema izlazu sa trena su bili dobrano viši od 1.2 m, kolika je ograda. A sama sam, MM nije tu.

Već tri tjedna sam lopatala i nisam uspjela očistiti što je trebalo, završila i na injekcijama nakon kočenja od lopatanja. Ograda mi je potrgana na dosta mesta. Životinje mi se preko nanosa prešetavaju. Ne smijem ostavljati otvorena vrata da mi nešto ne uleti u kuću, posvuda ima šapa.

Uglavnom osjećaj je kao da sam na robiji.LOL

Danas sam već 3 puta lopatala da smanjim debljinu, kad se to sledi nema više čišćenja.

Evo vidite ova kućica je visoka min 3 metra. Doći do nje mi je trebao jedan dan, pa otkopati vrata da uzmem alat za čišćenje snijega. Malo me iznenadilo sve ovo, nisam se nadala ovome.
A i ukradoše mi lopatu, pa sam bila kao bez ruku sa malom lopatom za vrt.LOL


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 21:21
Ma znam da je ovo pretjerano, ali ipak voljela bih to doživiti, makar znam da bih vjerovatno dospjela na hitnu, imam dva muška mamlaza "upss" da ne pročitaju, koji bi možda, kažem možda pomogli , iako sumljam(koliko ga vole znam da bi režali) ali kad bi morali .......???????možda, možda bi imala pomoćWink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 21:44
A mi ovdje na sjeveeru vidjeli onda onih 5 pahuljica koje su se prepale i nestale
i to je sve ! Na jugu snijeg i led a na sjeveru sunce i proljece ako zaboravimo
onih par kapi kishe od jucer !

                                                                     Regenschirm bilder
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 21:58
Šmrcko to je previše i za tebeConfused možda bi ipak trebala nečiju pomoć, možda kakvog susjeda
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 00:40
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Ma ne kažem samo tako stvarno zavidim, volim snijeg a ovi moji svi od reda u kući su protiv,(ja sam malo dijete kad zasnježi ali valjda zato što ga je uvijek  tako malo) mala  anegdota , ima tome nekih šest- sedam godina (ma ne sijećam se točno godina)moj sin studirao u Splitu i evo ti ga doma (Zadar) što sine usred tjedna (obično je bio vikend za dolazak) pa u Splitu snježi, a ja. ajme kad će kod nas a on će meni "ti valjda nisi normalna, pa majko snijeg brrr"a da ne kažem ono iza toga "bljak"LOL


Aralija, pa da li ti ugađaš (bar povremeno, ne treba pretjerivati!) svom suprugu? Ako ne, sada je pravo vrijeme za pripremiti teren za slijedeću zimu, ako već ne možeš za ovu! Ostalo se sve da srediti...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 01:16
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

I ja sam zavidila dok se nisam našla u sred toga, samo kod mene nije bilo 40 cm. Nanosi prema izlazu sa trena su bili dobrano viši od 1.2 m, kolika je ograda. A sama sam, MM nije tu.


Smrcko, mislim da se nismo razumjele... Snijeg, kada je pao, visina mu je bila metar, i to bez nanaosa (sad više niti neznam da li prije 2 ili 3 tjedna, vrijeme mi jako brzo prolazi).  Na područjima gdje ga je vjetar nanesao, nismo mjerili koliki je.

Četrdeset centimetara snijega o kojima sam pisala, izmjereno je u subotu, i to nakon sunčanog tjedna, a u temperatura koja je izmjerena s četvrtka na petak bila je -14 oC. U subotu je padala ledena kiša tako da se ispod ovog novog snijega (koji je bio jako mokar i težak i uz temperaturu od 2 stupnja brzo se i slegao, ali ga je ipak napadalo i izmjerili smo 15 cm novoga) nalazi dosta debela ledena kora što stara od otopljenog snijega, što nova od ledene kiše.

Od samog smo početka znali da nam zime u ovom dijelu GK neće biti jednostavne, ali smo bili spremni pokušati... i jako nam se svidjelo. Koliko će to potrajati.... pojma nemam.... ali do sada nas ništa nije pokolebalo, ni snijeg, ni led, niti hladnoća (-28 stupnja), niti ralice koje jedna za drugom prođu u razmaku od 5 minuta i zatrpaju prvih 10-tak metara od 60-tak koliko moraš očistiti da bi auto u kojem te djeca čekaju sklonio s prometnice...

Znam da ti nije jednostavno, pogotovo jer si sama, ali ipak pretpostavljam da ste znali u što se upuštate, bar prema onome što sam isčitala iz tvojih postova... Isto tako vjerujem da te je ova prva zima "malo" zatekla i da ćeš na proljeće istinski uživati u svemu što se bude događalo oko tebe... A vjerujem da ćeš se i za zimu pripremiti poučena dosadašnjim iskustvom...




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2015 u 23:16
Da malo obnovim temu... Iako bez snijega, današnji dan je bio prekrasan...




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2015 u 13:42
NinettA, evo mene u posjeti, uživam u ovom tvom besprijekorno sunčanom danu. smile113
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2015 u 21:56


Bugice i danas je bilo prekrasan dan samo što smo kratko gore bili... smile78
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2015 u 10:39
ah, pomalo sam razočarana Tongue navikla sam vidjeti sniježne pejzaže na ovoj stranici..ali ima vremena..NinettA, lijepo od tebe da stavljaš aktuelne slikesmile219
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 00:39
Lijepi je gorski kraj okupan prosinačkim suncem, ali svoju pravu ljepotu pokazat će kad ga okite pahulje. Tada postaje neodoljiv.
Sutra je novi dan.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 11:19
Uvijek je tamo lijepo , nema iznimke . Svako godišnje doba tamo ima svoje čari. Mi koji volimo prirodu i mir uživamo u svakom trenutku  bez obzira na zimu ili ljeto . Predivan kraj.  
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2015 u 01:47
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

ah, pomalo sam razočarana Tongue navikla sam vidjeti sniježne pejzaže na ovoj stranici..ali ima vremena..NinettA, lijepo od tebe da stavljaš aktuelne slikesmile219


Evo Mari, da ne budeš niti malo razočarana... ovo su slikice od 22.11.15. i palo je više od pola metra snijega...






Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.