Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonovo stopalo - pepelnica ili nesto drugo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonovo stopalo - pepelnica ili nesto drugo?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Bikonja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bikonja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Slonovo stopalo - pepelnica ili nesto drugo?
    Objavljeno: 16 Rujan 2015 u 11:48
Pozdrav svima,

u uredu imam slonovo stopalo i nedavno sam primjetio da se na nekim listovima pojavilo nesto bijelo - po sastavu mi izgleda kao da nije bas rahlo kao prah, ali ni cvrsto kao paucina. Pokusavao sam naci o cemu bi se moglo raditi i najblize sto sam nasao je pepelnica, no nekako mi bas ne pase skroz ono sto sam nasao na internet pod pepelnica sa onim sto vidim na biljci pa me zanima moze li mi netko pomoci u identifikaciji, a onda i savjetima kako se rjesiti toga.

Sliku mozete vidjeti na adresi  https://drive.google.com/?id=0ByOYIxaT3yM0TUM3MF9wNkpzREU


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Bikonja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bikonja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2015 u 13:22
Ispricavam se na krivoj adresi. S obzirom da ne mogu vise uredjivati post, dodajem novi sa ispravnom adresom:
https://drive.google.com/file/d/0ByOYIxaT3yM0TUM3MF9wNkpzREU/view?usp=sharing
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2015 u 21:22
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Bikonja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bikonja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2015 u 21:24
U, da, izgleda neusporedivo slicnije!
Puno hvala!
Idem istrazivati kak se rjesiti toga da mi biljcica opet bude lijepa zdrava. Imate kakvih savjeta?
Na vrh
Bikonja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bikonja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2015 u 22:35
Donio sam sapicu doma i s obzirom da sam obicne usi primjetio na jednom listu Dracaene Fragrans koju imam u sobi odlucio sam isprobati recept koji sam nasao na internetu sa vodom, deterdzentom za sudje i praskom za pecivo... Za sad mi izgledaju dobro biljcice, a vidjet cemo kroz nadolazece dane kak ce biti.

Evo slikica mojih biljkica u zalasku sunca :)
https://drive.google.com/file/d/0ByOYIxaT3yM0Rkd0NVNiYTB0OHgtbDNhelN2THFaVEdfZVJj/view?usp=sharing
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 23:44
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5831


ako ovi savjeti ne upale probaj uzeti Actaru 25 WG, dođe nekih 18kn za 20 litara vode 
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Bikonja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bikonja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 23:56
Hvala Matko.
Evo obje biljkice su mi za sad super, ne vidim vise nigdje usi. Pogledam povremeno i medju listove gdje su se najvise zavlacile i za sada nista, neka tako i ostane ;)
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 00:31
Ako imaš tako malo biljaka, tj problem na tako malo biljaka uvijek se može ručno - mehaničkim putem riješiti. Bilo bi šteta koristiti sredstvo za tako malo nametnika. pripazi tjedan dva dana, se se ne bih ponovo nametnik razmnožio pa ne bih bitka krenula ispočetka 
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.