Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt - veselje i muka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt - veselje i muka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 09:10
Ti lončići služe za zalijevanje. Umjesto da zalijevam po zemlji ulijem vodu u lončić i ona kroz lončić ulazi direkno u zemlju.
Prvi razlog je da se smanji mogućnost gljivičnog obljenja kojem pogoduju mokra zemlja i sunce.
A drugo, ovako voda ide duboko u zemlju pa se stvara dublji i jači korjen.

Tako sam čitala na više mjesta na netu i sad po prvi put primjenjujem.
Umjesto lončiča mogu se staviti i plastične flaše od soka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 09:35
Ovo sa bocama je isto zgodno. Možda se mora izbušiti rupa na čepu i odrezati dno  da se lakše sipa voda a grlo boce zabosti u zemlju. To je moja pretpostavka pa me, molim te, ispravi ako si vidjela drugačije.....
Lijepo ti je sve u vrtu........smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 20:53
Na češu se naprave 1-2 rupe i zakopa se u zemju. Nalije se voda i ona polako ulazi direktno u zemlju. Ovako s rupama će ulaziti polako, a ako se makne čep uči će brže. Da sam se odlučila na flaše ja bih maknula ćep jer mi nije cilj naodnjavanje kap po kap nego normalno zalijevanje direktno u zemlju.

Da Milice, sve mi je dobro osim luka koji je doslovno školski primjer napada lukove mušice, i batatić mi se malko muči ali sve ostalo buja.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 20:57
Salata je kao naslikana, pužomor je spasio stvar da je ne pojedu jer me nije bilo 10 dana ( od neki dan se ponovo može kupiti bez iskaznice )

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:00
Ima i crvene, nisam baš neki ljubitelj ove vrte salate ( više volim gavičaste ) ali eto par komada zapiknula.

Sad me čeka pljevljenje travureine koja raste ko šašava.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:01
Hvala za korisnu informaciju u vezi prodaje pužomora ( kupnja bez iskaznica)...smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:03
Nema na ćemu mila, drago mi je ako am pomogla!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:05
Zelje buja nakon ovih kiša.
Ogroman je.





Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:07
Paprika poćinje puštati prve pupiće. Nekako je to meni sve sporo. Ja sam mislila da je to trebalo početi ranije, ali valjda zbog hladnoće.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:09
A vidite moj jadni, prejadni luk. Tuga jad i čemer a i malko sramote kad mi netko uđe u vrt

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:13
I za kraj paradajz. Lijepo raste, ima krasne vjetove, ali nikako dočekati da se vijet pretvori u mali plodić.
Nova sam u ovom svijetu pa ne znam koliko to traje, kojom brzinom ide i tako to ...

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:14
Eto toliko od mene, želim vam puno lijepog i zdravog povrća.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 21:44
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

Na češu se naprave 1-2 rupe i zakopa se u zemju. Nalije se voda i ona polako ulazi direktno u zemlju. Ovako s rupama će ulaziti polako, a ako se makne čep uči će brže. Da sam se odlučila na flaše ja bih maknula ćep jer mi nije cilj naodnjavanje kap po kap nego normalno zalijevanje direktno u zemlju.

Da Milice, sve mi je dobro osim luka koji je doslovno školski primjer napada lukove mušice, i batatić mi se malko muči ali sve ostalo buja.


Zaboravila sam dodati da se naravno odreže dno boce da bi se mogla ulijevati voda. Dakle grlo boce (najbolje bez čepa) u zemlju, ukopati do pola i uliti vodu. Najbolje su one od 2 l.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 22:03
Luk je najbolje odmah poslije sadnje pokriti onom vrtnom bijelom folijom i onda muha ne napada ili posijati zajedno red mrkve, red luka pa jedno drugo brani od mrkvine odnosno lukove muhe.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2016 u 07:29
Uf Milice, probala sam sva odbrambena i borbena sredstva osim rad mrkve pa red luka, jer netko veli da djeluje, neko da ne djeluje, pa pošto nisam imala u planu saditi mrkvu a nije siguran način odustala sam. Zalijevala sam zašećerenom vodom, čajem od listova mrkve, stavljala žute ljepljive trake.
Nagodinu ću probati s agrotekstilom, još mi jedino preostaje to.

Kaže mi susjeda da unatoč napadu lukove mušice, luk može na kraju biti dobar i krupnih glavica. I da ne bude crvića unutra, da su oni postali muhe i otšli. Jel to istina, gadljiva sam na crve. Jako.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 12:15
Ljudi dragi di ste svi?
Možda gledam krivi podforum, neoguće da nito niš ne sadi i ne objavljuje

Na žalasto prije nekoliko dana moja najdraža majčica sklopila je svoje okice zauvijek i više nemam koga pitati. Sada imam samo vas.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 12:20
Draga Gajtana, nitko mamu ne može zamijeniti, ali tu smo za tebe, suosjećam s tobom.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 12:26
Mama godina ima samoobnavljajući luk. Počupaš ga i ne treba ga saditi nego na tom mjestu gdje je bio taj nagodinu narastu 2-3 nova.
To je ogroman luk veikih glavica.

Mama mi je pričala o tom luku , ali nisam shvatila kada se vadi. Sada ili na jesen. Stabljika je još potpuno zelena i jedra, isto i listovi, jedino što je počela izlazizi stabljika za sjeme.

Pošto je skroz zelen da ga ne vadim još, nego da mu samo prekinem onu cjev za sjeme?


Ovo su kuglice koje obnavljaju luk. Neke ostanu u zemlji, a neke na luku pa ih se otkine pa zasadi gdje želi ... valjda.
Ne znam ni da li ih saditi odmah ili potrgati posušiti pa na jesen. Ništa mi nije jasno.
Sjećam se samo da je mala govorila da ona s tim lukom nema ništa, počupa ga i on dalje raste.



Da ga ne vadim još?

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 12:32
Zelje raste kao ludo. To još nisam doživjela. Zasađen je prije 20 i nešto dana i već su se formirale mlade glavice. Gnojeno nije ničim.

Znam da zelje voli sadnju na mjestu gdje je bio grašak ili mahune, ali ovaj je posađen tamo gdje je bio batat. Možda je to ključ cvega.
Stvarno ne znam. Valjlo bi to istražiti.





Eto toliko cure moje mile. Nemam previše vremena ni volje za vrt jer mi je srce puno tuge. No morati ću se sabrati jer će trava sve zarasti.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 12:33
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

Draga Gajtana, nitko mamu ne može zamijeniti, ali tu smo za tebe, suosjećam s tobom.


Hvala ti Nisa puno. Hvala ti mila!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.