Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt - veselje i muka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt - veselje i muka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2016 u 14:50
Prekrasan ti je povrtnjak, sve izgleda zdravo i bujno, a kupus ti je fantastičan... mi bi tu jednu glavicu jeli tjedan dana Smile Veselim se novim slikama iz tvoga vrta Heart
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2016 u 11:47
Pozdrav vila2. Meni je zelje najdraže na salatu, pa i kod mene glavica ne ode odjednom.


Ha! Sve roga paprike imaju plod prema dolje




A ova prema gore. Možda je to normalno jer se radi o drugoj vrsti roga paprike, ali meni je baš bilo i čudno i simpatično. Raste naopako. Kakva gazdarica ... takve paprike




Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2016 u 11:55
Paradajza ima svakakvih oblika. Koji je koji ne znam, samo nagađam.
Jedino znam koji je Jabučar i Šeri.

Koji je Salattomaten, Buštomaten i Flaishtomaten ... pojma nemam.
Eto slika tih 3 vrsta ... možda netko prepozna.







Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2016 u 11:57
Batat se oporavio nakon onog perioda hladnoće i sad normalno izgleda i raste kako bi trebalo.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2016 u 12:01
I za kraj luk

Tu je više sreće nego pameti. Čitala sam da je dobro da je dio luka izvan zemlje jer se bolje krupni glavica. Nisam pojma imala kako to izvesti, pa je ovo čista slučajnost.
Mama ga je uvije sadila tako da napravi rediće u koje bi stavila gnojivo i unutra stavi lučice i zatrpa.
Ja sam radila tako da bi sa sadilicom napravila rupicu u nju plitko lučicu i zatrpala. Gnojila nisam ništa.


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 18:35
Jučer sam poprskala rajčicu sa sodom bikarbonom. Poslije one kišurine sinulo i pripeklo since, bojim se plamenjaće.

Evo par slikica iz vrta. Sve lijepo napreduje, šteta bi bilo da bolest ubije ovu ljepotu.

Interesantno, roge će uskoro biti za branje, a babure tek odmeću plod koji je veličine pikule. No nije ni to loše, Kad prestane ova, naići će babura.






Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 18:37




Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 18:43
Salatu sam podjelila susjedima i prijateljima da ne ode u sjeme.
I zelje isto jer je odjednom naraslo i što s tolikim zeljem, a od kiše počelo pucati.
Ostavila sam 3 nešto manje glave nek se nađu i da vidim dokle će narasti.



Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 18:44
Eto društvo, pozdrav.
Idem sad zaviriti u vaše vrtove.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 19:26
Gajtana kod tebe bome sve napredno...ja još nemam baš nekih plodova za pohvaliti se...nešto kasnije sam ove god. sadila i sijala u vrtu, ali bar nisam imala štete od mraza i lukove muhe smile78
     
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2016 u 08:39
Dobro si i napravila. Imati ćeš možda kasnije plodove, ali će biti možda i bolji i zdraviji.
Ja sam na nagovor mame sadila luk jako rano i shodno tome dobila mušicu kao podstanare.
Sadila rano rajčicu pa je 2 tjedna omatala agrotekstilom da je spasim od mraza.

Na godinu pratim prognozu, ne robujem nikakvim običajima. Ako je hladno, sačekati ću da otopli, pa makar imala kasniju berbu.

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2016 u 14:02
Jučer sam ubrala prve dvije šeri/koktel rajčice. Očito je ta nekakva rana sorta, jer druge rajčice nisu niti blizu zorenja.

Uhvatila sam se da najviše vremena provodim kraj luka. Ne mogu vjerovati sama sebi da blejim u luk. Nama je sve u vrtu išlo od ruke osim luka koji je bio sitan kao ping pong loptica, tako da se sad čudim kao pura dreku kad gledam te krasne glavice, a sreću koju osjećam ne mogu opisati.
Ljudi ja imam luk
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2016 u 14:41
Volim prošetati po tvome vrtu i veselim se što ti lijepo raste. Veseli me kad mlade osobe uživaju  raditi u vrtu.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2016 u 17:49
Hvala ti Milice
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2016 u 19:08
Razumijem tu sreću...uvijek sam bila negdje oko vrta, ali onak ko pomoć drugima...sada kad ja sama sve radim, zadovoljstvo je puno veće...smile71
     
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2016 u 10:54
Upravo to draga.

Nije mi prije bilo drago ići u vrt kad ga je mama radila. Ali sada kada ja to sadim, njegujem i gledam kako raste ... to je neprocjenjivo iskustvo.
Tek sad razumijem majčicu.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 10:49
Rastu paprike kao iz vode. Samo sad sam u neznanju kad su spremne za branje.


Za ovu vrstu roge znam da treba još rasti, jer takvu je imala mama i na kraju počne mijenjati boju u crvenu ( valjda )



A za ovu pojma nemam. Nisam takvu još vidjela. Rastu nove mlade, a ove velike više ne rastu i već su 10-dana iste. Znači li to da su za branje?

Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 22:13
U pravu si za prvu sliku jer bi trebale pocrveniti...
Ove na drugoj ak ne rastu valjda su za branje...možda se neki znalac oglasi na ovoj temi da reče svoje mišljenje Smile
     
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2016 u 11:37
Hvala Aurelia na savjetu. Pošto rastu mlade paprike na ovoj drugoj vrsti, pa što ne bih ubrala koju ... zar ne!?
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2016 u 17:34
Danas sam izvadila 3 jesenjska češnjaka. A ti miša miloga OGROMAN je, barem 4 puta veći od onog kojeg sam sadila u 3. mj.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.