Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Penjacice u tegli za sjenu na balkonu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Penjacice u tegli za sjenu na balkonu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
daneejela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daneejela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Penjacice u tegli za sjenu na balkonu
    Objavljeno: 30 Siječanj 2018 u 19:20
Pozdrav svima,

dugo vas citam, gledam slicice vasih balkona i vrtova i uzivam smile94, a sad imam dilemu oko svog balkona. 

Balkon je iznad garaze, relativno velik, okrenut na jug, i sad bi tu u jednom dijelu htjeli napraviti zeleni hlad, tj. napraviti konstrukciju na koju bi pustili penjacice da se penju. 

Problem je sto ja ne znam koja penjacica bi uspijevala u teglama (zardinjerama) i da li uopce penjacice iz tegle mogu postici dovoljnu visinu/duljinu za natrkriti dio terase? 

Balkon je u Zagrebu, tako da bi (barem vecinu) gledala posaditi biljke kojima ne smeta kontinentalna klima. 

Inicijalno sam mislila podici vinovu lozu, kiwi i jos neku ukrasnu penjacicu iz dvorista (na prvi kat), ali je to ispala komplikacija, pa bi probala s teglama, tj. zardinjerama. 

Uglavnom, imate li vi iskustva s penjacimama u teglama i imate li neku koju bi preporucili? 


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2018 u 21:38
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2018 u 13:24
Pozdrav.Neznam kako bi bilo sa ukrasnim slakom ili suncokretom.

Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2018 u 14:40
Ili mozda pokusati sa mirisnim jasminom. I jasmin se divno penje i pun je bijelih mirisnih cvijetova.
Bajke leže u meni poput sjemenki...potreban je samo dašak vjetra,zraka sunca ili kap vode pa da se rastvore u cvijet
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.