Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomoea quamoclit
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomoea quamoclit

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mazan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Kolovoz 2019
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mazan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ipomoea quamoclit
    Objavljeno: 28 Kolovoz 2019 u 11:14
Pozdrav, zanima me zna li netko ima li biljka iz naslova hrvatsko ili srpsko ime? Ima li je netko doma? Ne mogu naći na internetu, a biljčica je famozna, raste nam doma uz oluke i svuda se penje, zato sam i došla u ovu temu o penjačicama Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2019 u 15:24
Ovaj cvijet se još zove slak ili ladolež a podvrsta Cardinal climber....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mazan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Kolovoz 2019
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mazan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2019 u 15:29
No ovo nije slak kakav mi znamo, sa širokim listovima i trubastim cvjetovima, vrlo uobičajen u našim krajevima - ovaj ima male igličaste listiće, a cvijet izgleda kao zvijezda. Vidjela sam da mu je porijeklo iz Srednje Amerike, no izgleda da nije udomaćen kod nas dovoljno da dobije ime. Za sada ne mogu staviti fotografiju no probat ću i to pa da se odmah vidi o čemu pričam ... Baš bih voljela znati ima li ga tko još pa da vidimo gdje se rasprostro Big smile
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2019 u 18:55
Ciparska lozica?
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.