Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Austrija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Austrija

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Austrija
    Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 19:13
Austrija - Salzburg
Živjela zadnja članica Evropske unije gdje je dozvoljeno pušenje na javnim mjestima u zatvorenim prostorima Wink
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 15:22
Potpisujem gore navedeno, samo ne znam do kada će tako biti???
smile101
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 14:35

Kada pozelite da se vratite kroz vreme i zivite na dvoru, krenite put prelepe barokne prestonice, nekadasnje prestonice Habzburskog carstva. Grad arhutekture i muzike, koji zivi u ritmu valcera, ocarace vas svojim izgledom i kulturom gde ce svako pronaci nesto za svoju dusu.

 
Gradsko jezgro u okviru nekadasnjih zidina sada je opasano kruznim putem Rigenstrase i tu necete moci zaobici Hofburg, Operu, Stephansdom, Albertinu,Belvedere, Senbrun, Prater.
 
Dvorac Belvedere je izgradjen u 18. veku i spada u jedan od najlepsih. Ovde se mogu videti primeri austrijske umetnosti od srednjeg veka do danasnjih dana. Dela su izlozena u prostorijama koje su sacuvane u svom originalnom izdanju sto daje posebnu car. Tu se nalazi i cuveno Klimtovo delo Poljubac. Pored samog dvorca je smesten Alpski i Botanicki vrt koji nude prosto neverovatnu tisinu i mir od gradske guzve.
 
.
 
.
 
St. Stephens Cathedral je velelepna gotska katedrala iz 13. veka
 
 
 
Palata Hofburg je bila dom Habzburgovaca skoro 600 godin, prvo utvrdjenje je podignuto u 13. veku, kasnije je svako od naslednika dodavao nesto novo. Danas je tu palata predsednika Austrije, Nacionalna biblioteka, Avgustinijanova crkva, 22 muzeja, kraljevska kapela.
 
.
 
.
 
Parlament vas sa  grckim stubovima vraca u vreme antike
 
 
U Albertini se nalazi nekoliko Mikelandjelovih dela
 
 
Karlskirhe je okruzen cvetnim lejama, trenutno dominira lavanda,  pa  uz njegovu fontanu mozete napraviti ugodan predah u obilasku.
 
 Votiv kirche, nemojte propustiti da je obidjete
 
Zgrada  cuvene Opere je u strogom centru, gostovanja velikih umetnika redovna a kartu mozete nabaviti od par do nekoliko stotina eura u zavisnosti od mesta sa koga posmatrate (naravno za nekoliko eura necete videti nista ali cete dobro cuti, sto svakako mnogo vredi).
 
Ostacete bez daha, Ruska crkva
 
 
Kao sto Barselona ima svog Gaudija tako Bec ima svog Hundertwaser arhitektu i umetnika koji zadivljuje svojom zgradim bez uglova (cak ni podovi i nisu u ravni),na cijem krovu se nalazi vrt u kome se okupljaju stanari a na terasama raste pravo drvece.
.
 
.
 
 
Art Nouveau arhitekture, galerija Klimta sa svojom zlatnom kupolom
 
 
Rathaus sa divnim pelargonijama na balkonima.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 10:06
 Izvinjenje svima koji su juce posetili temu, komp mi je blokirao pa ste bili uskraceni za fotografije. Danas, ispravka.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 12:27
Mimar ovo je stvarno prelepo,predivno...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 14:03

Ovo je bio tipicno turisticki izvestaj. Sledi ono sto je vas reporter zabelezio samo za vas!

Parkovi su jako sredjeni, cvetne leje besprekorne, svi balkoni, cak i balkoni gradske kuce, okiceni cvecem i ono sto me je najvise odusevilo su  krovovi zgrada na kojima raste drvece.

Naravno, Alpengarten su poseban dozivljaj koji zasluzuje da otvorim novu temu u vrtovima (pogledajte, prijace oku Wink , prosto je nestvarno pobeci na par sati od svega, uzivati u zelenilu i tisini usred evropske metropole).
 
Balkoni Gradske kuce 
 
Park kod Ruskog spomenika
 
 
Obratite paznju, cvetic je nikao iz samog betona u najuzem centru grada, iza same Gradske kuce.
 
 
 
Pogled na jednu od glavnih ulica
 
 
Sve u znaku aktuelnog fudbalskog prvenstva cak i  biljke u sluzbi fudbala...
 
 
 
.
 
Gomila navijaca iz cele Evrope ipak, najoriginalniji i najglasniji su bili Spanci.
 
 
 
Jedna od preslatkih cvecara
 
 
mix petunija
 
opojni miris lavande
 
.
nezaobilazne Mozart kugle
 
 
 
zanimljivo resenje
 
malo virenja u susedstvo
 
 
suncanje na +36C
 
 
ovde svakako vazi ona "Gde god nadjes zgodno mesto tu drvo posadi"
 
 
Bec nije samo grad muzike vec i dobre kafe i kremastih kolaca medju kojima primat jos uvek drzi cuvena Saher torta, zato pauza u Saher hotelu, posle toga sve je sa okusom cokolade i navijacka guzva manje smeta.
 
 
 
Za kraj, pogled na poslednje zrake sunca i zelja da se ovde ponovo dodje jer je Bec grad koji u svom punom sjaju nudi mnogo razloga da ga posetite,potrebno je samo vreme i dobra volja.
 
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 21:23
Bila sam dva puta u Beću. Jedanput za advent, a jedanput u ljeto. Neznam koje doba godine je dojmljivije.
Ali ove Mozart kugle na fotki smile170 pa saherica  smile40di su se skrivale kad sam ja tam bila!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 21:24
Sad vidim da mi nekaj fali! Di su konjeki?!?Approve
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 22:23
Prekrasno!
Za oko mi je zapela cvječarnica i ovi kolači...Mmmmmm...

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 09:27
 Seflera, u pravu si Bec je prepun konjasmile96 , evo konja, biraj Wink !
Meni su ipak najlepsi cuveni Lipicaneri.
 
 
 
 
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:29
 
 
 
smile55Austrijski Gaudi me oduševio, krovni vrtovi  -  isto, saherica ...m-m-m....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 10:26
Mimar ja se s tobom lijepo prošetala Bečom!!!
Super putopis!!!Thumbs%20Up
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 21:24

 moja kćer je jučer bila na jednodnevnom izletu u Parku Minimundus, kraj Klagenfurta,Austrija. Želim s vama podijeliti dijelić onoga što su oko i fotić djeteta zabilježili. naime od 100-tinjak fotografija, odabrala sam samo dio.
Uživajte.







/P4301002.jpg[/IMG]

Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 21:29












Na vrh
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 22:34
prekrasnoClap
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 23:18
Hvala na slikama,stvarno si me počastila-uživala samsmile94
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 09:30
hvala od srca drage moje! vidjela sam da je  moje dijete došavši s izleta, iako umorna, bila je jednom riječju oduševljena svime. a s njom i ja.smile79
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 13:17
Prekrasne sličice, hvala što si ih podijelila s nama!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 12:51
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 13:55
 
 
 
 
 
 
 
 
Grad Klagenfurt
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.