Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Terarij za mesozderke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Terarij za mesozderke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Terarij za mesozderke
    Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 20:29

Odlucio sam nabaviti terarij za mesozderke.U njemu ce se nalaziti mesozderke koje skupljam zbog Aleksandra(btw.pozdrav njemu)koji me njima "zarazio".Ako itko ima ideja kako da ga uredim neka se javi.Danas sam ga narucio,a bit ce gotov za 2-3 dana.

Njegovo trenutacno stanje
 
Nadam se da ce u buducnosti biti ljepsiLOL
Dimenzija je:
-sirina:27,5 cm
-duzina:30 cm
-visina:27,5 cm
 
Zanima me koliko bi biljaka(mesozderka)stalo u njega
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 21:24
Biti ce predivno, kada se napuni biljkama!!!
 
 
A koliko i kakve biljke najbolje je sacekati aleksandra ili nekog drugog sstrucnjaka. Ja bas i nisam na ti sa ovom temom.
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 13:56
Stat će ti rosike.....i to je to...Ovisi zapravo šta misliš sa terarijem napravit. Da li češ biljke unutra posadit ili češ ih stavit zajedno sa teglicom? Drosera capensis dosta brzo i bujno raste tako da će ti sa vremenom zauzimat dosta prostora. Ne savjetujem mješanje različitih vrsta u istom terariju (ako ih posadiš, ako ne onda može). Najbolje je ako si se odlučio za rosike uzgajat onda češ samo rosike jer za njih su uvijeti uzgoja isti. A koje sve mesožderke imaš?
Morat češ naći neko prigodno mjesto za terariji. Morat će dobivat jako puno svijetla jer bez dovoljno svijetla biljke ne rastu a počinje se pojavljivati i pljesan na osušenim listovima zbog vlage. Ako misliš posijat biljke sada ona češ morat nabavit dodatnog svijetla u obliku žarulja (one za biljke) koje će morat svijetlit barem 12 sati. Terariji ovakav mali je dosta nepraktičan jer se ne mogu dodati neoni čija je dužina oko 60cm pa je bilo bolje da si pitao za savjet prije.

Sve u svemu ovisi što želiš od terarija. Opcija ima puno, treba se samo odlučit za jednu.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 18:16
Namjenio sam ga za rosike.Unutra bi posadio iskljucivo njih.Zanima me koliko bi ih stalo u njega(rosika).Imam jednu malu neonsku lampu od 20cm ali imam i mjesto s jako puno svijetla(ok,malo vise mjesta)
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 23:20
Originalno poslano od člana Plantlover Plantlover napisao:

Namjenio sam ga za rosike.Unutra bi posadio iskljucivo njih.Zanima me koliko bi ih stalo u njega(rosika).Imam jednu malu neonsku lampu od 20cm ali imam i mjesto s jako puno svijetla(ok,malo vise mjesta)


A ne znam točan broj biljaka. Nekih desetak reko bih. Capensis zauzimaju puno mjesta jer rastu kao male palme. Ostale rosike koje ne rastu u vis već uz zemlju zauzimaju isto toliko prostora. Prije nego što ubaciš treset unutra nemoj zaboravit da češ sve to morat i zaljevat nekako stoga će ti trebat jedna prazna boca vode od pola litre čije češ dno prerezat i naopačke usadit u treset. Preko nje češ zaljevat terariji i voda ti neće biježit po površini.

Mjesto sa jako puno svijetla nije dovoljno, treba jako puno SUNCA! Ili nekoliko sati sunca na dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.