Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoc oko vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoc oko vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 13:49
da
a kad sam u prvom postu pomislio na bunar mislio sam ovako nesto ali tu je veliki problem iskopat rupu jer je ispod sve kamenje. bez bagera nista.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 13:59
mislim da ti se više isplati sam napraviti onda jezerce... jer ovo je jako duboko a dolje nema šanse da to ručno iskopaš (pogotovo ako naletiš na neku stijenu)...
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 14:08
koliko treba za jezerce? mislim da bi bilo ok 40ak cm?
e a alge? jer je vrt do popodne na suncu. od podne pa do popodne.
citao sma da treba posadit bilja kako bi sto manje sunca udaralo u vodu. no opet pretpostavljam da ce biti algica?
da li je bolje betonirati ili staviti najlon?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 14:12
ja sam dolje kod sebe radila jezerce u kombinaciji sa kamenjem i betonom i dolje sam stavila najlon, ako oćeš ribice imati mora ti biti duboko oko 50-60 cm da se nebi smrznule po zimi (mada dolje nije hladno tako) sto se tiče algi moji stavljaju ono protiv algi ponekad i mjenjaju vodu.. apo ljeti moraš svaki dan dolit novu jer ispari sto je logično po jakom suncu inače skoro cijeli dan je na suncu
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 15:24
ribe mogu i nemoram ubaciti, nije toliko vazno! mozda je bolje da one plivaju u bari.
bitno je da se to ne pretvori u barustinu..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 20:52
Osbourn,pa ne moraš ti kopati ko za pravi bunar. To je ionako samo dekorativno,jel? Ako je dekorativno onda iskopaš samo malo a ostatak je gore(pričam o onom kako je admin na slici napravio)
I ja bi se složila sa većinom,ne stavljaj borove,imaš jedan i dosta ti je za tako mali prostor.A i koštaju podosta,za tu lovu si bunar napraviš. Uštedi na biljkama tako da ubaciš tu u "oglase" šta bi htio pa netko od nas ima viška tih trajnica(razraste se to poprilično)
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 11:32
ne brini zicat cu ja samo da napravim konacan plan i raspored bilja:)
 
ok za pocetak oleandar:)
 
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 11:46
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=369
prva biljka mi se svidja sto je to?
 
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 12:05
To je ukrasni krumpir!
Osbourne, kad napraviš plan, odeš ispod savjeta u "Oglase" i tamo otvoriš svoju temu, lakše je za pratiti, a kako je i shasha navela, vjerujem da nas dosta ima pokoju biljčicu ili sjemenkicu viška za tvoje potrebe!!! Wink
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 14:49
kako je najbolje uzgojit passifloru? iz sjemena ili sadnice?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 16:29
Iz sadnice.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 16:46
a recite mi imam jednu lavandu ima mozda 4 5 godina, na tom bih mjestu sve lavande stavio ali je ona prevelika. mogu li je presaditi?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:13
Na onoj gore slici ti je"krumpirko",na Donatinim ga slikama imaš i mislim da je ona o njemu pisala-Krumpirov grm(čini mi se).Ok,nisam vidjela da je Andrea već rekla za krumpirka. Lavandu,naravno,da možeš presaditi.Zašto ne.A i lako se pelca,otkini mladu grančicu,pikni je u zemlju(ja poklopim staklenom flašom) i primi se skoro sigurno(meni se od 10,njih 9primilo)
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 23:32
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

a recite mi imam jednu lavandu ima mozda 4 5 godina, na tom bih mjestu sve lavande stavio ali je ona prevelika. mogu li je presaditi?


Imaš manje sorte lavande ...preporučam ti ovu francusku...jarko ljubičaste boje ...mojoj mami cvijeta još i sada...izgleda jako efektno u kombinaciji sa kamenom...



 

 
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 00:06
odakle mi:)
moze par grancica hehe
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 01:30
Joj admine ono sto si nacrtao je fe no me na lno!
Svaka cast!
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 21:26
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

odakle mi:)
moze par grancica hehe


Nešto imam sjemena....javi se na PP s adresom...
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 15:30
bio sam s mamom u trgovini betonskih elemenata i vidio ovu prekrasnu fontanu. molim nekoga da skine sliku i ukomponira je u moj vrt (nemam svoj komp a ovaj gdje sam sad je katastrofalan nebi podnio photoshop)
stavio bi je tamo gdje na prvoj montazi stoji bunar. iza nje bih ostavio sa svake strane mjesta za po jednog Acanthus longifolius dugolisni primog.
hvala, inace vidjeli mso i starinsku metalnu pumpu i nasli kadicu za ispod ali neznam bas...treba neko postolje...ovo mi je ljepse. ima jedna os malo manja
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 16:08
Osbourne imam za rasadit pasiflore koliko hoćeš, možemo se dogovoriti da ti nekako dam ili negdje ostavim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 19:09
Triša,kakvu pasifloru imaš? Imaš li sliku?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.