Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoc oko vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoc oko vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pomoc oko vrta
    Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 13:28
dakle imam neki jadan vrt ispred kuce. zelio bi ga urediti da dominiraju grmovi, dakle neki bozuri i tako. nemam sad previse love da kupujem sadnice svake godine a mislim da grmovi lijepo izgledaju. mislio sam srusiti ovaj zidic sto drzi zemlju prema dvoristu i posaditi planinski bor. ispod njega mozda kadifice.
iz decore bih narucio sadnice ali vas molim da pomognete sto. sunca ima do poslijepodne.
ovu bih smreku takodjer odnio u sumu.
uz ovaj zid prema susjedu bih napravio kadicu od kamenja i slozio mozda kamenjar. no neznam koje biljke da mi cvatu naizmjenicno dakle da uvijek ima cvijeca.
mislio sam tu ubaciti i mali bunar no pomalo!
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 13:37
Imas super vrt i može se fino srediti!!!
 
Probam nesto skombinirati i nacrtati, koliko bude moguce na kompu kako ga preurediti!!!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 13:56
kao prvo odkuda si? kao drugo misliš li zemlju staviti preko cijele ove površine ili šta?
Ja nebi rušila taj unutarnji zidić nego bi uz njega posadila nešto nisko što puže i cvjeta (imam na umu par biljki ali neznam kako se zovu) i da to visi preko zidića... 
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:09
da, vise bi mi pasalo ne rusiti zid ali mi se ncini da je toonda previsoko. mozda i nije ako uzmem manje grmove...
 
ja sam to zamislio ovako:
dakle zid ide dolje i tu sadim planinske borove. ili nesto slicno. ispod recimo kadifice, one dugo cvjetaju i lijepe su. u sredili jedan mali bunar (ako uspijem iskopati) a desno kamenjar.
 
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:10
no najvaznije mi je napraviti popis biljaka i ..plodored (ako se to tako zove u cvjecarstvu hehe) pa da mogu izracunat kolko mi treba i skupiti pare.
uzeo bi barem dvogodisnje biljke. moze i jednogodisnje ali ne sve.
e da tu imam i ovaj ruj pa bi i njega ubacio negdje. i što se njega tice bolje zid ne dirati
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:15
neznam zašto si navalio na te planinske borove u tako malo dvorište... tebi je jasno da oni narastu jako veliki? nebi radije posadio neke male tuje pa ih možeš i šišati kako želiš
i napiši odkud si...
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:25
rijeka
neznam, planinski bor sam sreo na risnjaku i bio mi je do pasa malo iznad i svidio mi se
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:27
Hej Osbourne, imaš veliki pozdrav od "susede". Dobro došao. Vidi se tko je pravi ljubitelj prirode.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:32
hvala suseda;) kad budes u prolazu navrati na kafu ili caj;)
cuj steta je da jedan zaljubljenik u prirodu ima ovako los vrt ne.)?
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:34
a znala sam da si iz ri negdje... je to ti je bio mali borić... inače naraste do 10 m visine.. jedino ako misliš kupit patuljasti planinski bor koji ti naraste1,5-2m u visinu i 3m u širinu...
i da dobrodošao, inače ja sam iz tvojih krajeva sad živim u zgb
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:40
hvala.
eto taj grmić sma mislio! zapravo sma mislio zakorijeniti grancicu jer su po 100kn u rasadnicima...
koji grm prepoirucate osim thuje?
mozda lovor visnju? ali to zahtijeva rusenje vrtica?
sto da posadim u njega da zid ostane?
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:43
neznam dal ti se daju zakorijeniti grančice bora. koliko ti je sirok taj vrtić?
imaš jedan grmić s bobicama crvenim koji može rasti uza zid a može i visiti samo po zimi nema lišće... budem potražila sliku samo neznam kako se  zove
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 14:51
oko metar je sirok
evo posadili smo travu ali jako je losa...
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:00
Osborn pozdrav.Preporučio bi ti višegodišnje perene u kompoziciji sa sezonskim cvijećem.Ostavi se borova jer ti u prvom redu zakiseljuju teren i imaju agresivan korjen.Ispod  borova raste jako mali broj biljaka.
Od trajnica bi ti preporučio Osteospermum,Iberis.Berberis,Latanu camaru,Gazaniju,Feliciju,Anisodonteu,hortenziju/ako imaš kvalitetnu sjenu/Hebe,levanda,ruzmarin....Sezonsko cvijeće svaku godinu novu kombinaciju da razbiješ monotoniju.Ako se odlučiš na dio od navedenog šaljem ti kao poklon dobrodošlice u 3.mj.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:03
to i ja pokušavam reći jer nije veliki prostor za borove bar po meni... da radije posadi lavandu ružmarin oleandar neki ili tako nešto
Per aspera ad astra.



Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:13
naravno da cu se odluciti, nesmijem reci hvala jer se ne zahvaljuje na biljkama.
mozda bi bilo lijepo da kamenjar napravim u vrtu a ispod da posadim uz zid recimo lavande (OBOZAVAM ih).
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:52
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:53
1. olijanderi
2. lavanda
3. neko jednogodisnje cvijece
4.razne trajnice
5 razne trajnice i trave za kamenjar.
 
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:54
administratore ovo si super napravio... ja bi još dodala ono što sam rekla viseće na zidić i posadila ružmarin i lavandu

ispravak nisam vidjela da si stavio lavandu
Per aspera ad astra.



Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:57

to sam zaboravio staviti!!! uz duz cijelog zida nesto puzavo: verene, calambrahoe, puzavi ružmarin.

Također bi bilo super kada bi stavio mozda tritomu!!!
 
Kada sam stavio puzavice preko zidan, glupo je izgledala slika. nisam bas strucnjak za obradu slika a i nemam program za dizajniranje vrtova.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.