Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 10:22
Vidim, traži se cimbidium!?
To nije loše.....ali moj nije cvao otkako ga imam!
Dobila sam ga za rođendan koji je u prvom mjesecu i tada je cvao (prije dvije godine) ali od tada ništa! Ne znam u čemu griješim!?
 
P.S. Moj je kupljen od sveki u jednoj lokalnoj cvjećarni u koju redovito i ja zalazim i znam da je bio oko 200 kn, no vjerujem da je u vrtnim centrima manje!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 11:18
Da bila sam u baumaxu i nisam ništa kupila To je tak kad idete sa mamom i tatom u shoping(btw novci su moji) i onda oni zaključe da je 150 kuna puno za cyimbidium al otići ću sama preko tjedan i donjet ju doma pozz svima potraga je uspiješno završena. A što se tiče cvatnje čitala sam da trebaju hladniji period prije cvatnje pa možda to
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 20:42
evo još jedno pitanje kakva su vaša iskustva sa cimidiima a kakva sa dendrobiumom?? ja živim u stanu i novu bi orhideju smjestila u dnevnu. Po zimi se cijeli stan grije na centralno pa neznam da li bi to kojoj od ove dvije smetalo pa da ne bi cvala??( bezveze mi je kupit orhdeju koja će jednom cvast i to je to, jer stvarno bi htjela da uspijeva) molim za pomoć da to znači da sam ipak roditelje nagovorila na shoping (prošla sam ispit )i voze me u subotu u MBM u Lučko pa do tada bi trebala odlučit. POMAGAJTE
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 13:07
ja isto imam cimbic koji mi nije cvao imam ga isto 2 godine :(

vjerovatno mu treba ona temperaturna razlika po noci a meni ga se ne nosa tamo vamo... a i stare pseudolukovice su se sada polako osusile ad su ostale mlade pa sam to sve presadila i odvojila od starih vidjet cu kad ce mi cvjetat i hoce li...

dendrobium ti neznam vidjet cu hoce li mi cvjetati mladi izdanci ove godine ili ne...


Per aspera ad astra.



Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 11:00
Ja sam vidla u MBM kod Mandija na Žitnjaku....cimbiji po 135 kn....bijeli i onako "prljavo" rozi.....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 17:51
Cimbidium ne smije prezimiti u toplome, vec u hladnome.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 20:20
....a ja sam danas kupila cymbidium čisto žutog cvijeta u Konzumu po 160,00 kn....
....a u Baumaxu imaju cymbidiume po 150,00 kn i one koji su ocvali na akciji po 75,00 kn...u bijeloj, zelenkasto-žutoj i rozoj boji....
Na vrh
Kiki34 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 19:32
u kaliji su po 100, a trenutno imaju i ocvale po 10 kn Wink
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 14:55
Bila sam jučer u Bauhausu,imaju rasprodaju orhideja,i kupila sam si jednog cimba,ne znam koje je boje,za 75 kn.Izgleda krasno,barem meni,jer mi je prvi. Stavim slikice,pa da čujem nekog iskusnijeg. Ostavit ću ga vani na terasi,po noći je hladno,koliko sam se informirala,možda ga hladnoća potakne da procvijeta.I vidjela sam nekakve viseće orhideje ,bez zemlje,samo hrpa korijenja visi iz žičane košarice. Prelijepe su,i fino miriše,a koštaju 250 kn. Jel zna tko kakve su to orhideje? Ja nisam stigla čitati knjigicu koja je bila s njima,frendica mi je čuvala dijete u autu (da ne razvali cijeli Bauhaus)
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 15:05

evo,to je najnoviji član naše cvjetne obitelji.Meni izgleda super i fit.
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 15:12
A ovako izgleda s druge strane
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 17:36
pčelice orhideja koju spominješ sa visećim korjenjem u košarici je vanda. Predivna je ali ju je teško održati u kućnim uvjetima. Zahtijeva preko dana temperaturu i do 30 stupnjeva i visoku vlagu (do 80%), a takvi uvjeti se postižu u staklenicima a ne u kućnim uvjetima.

Btw kupila si krasan cimbidij.
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 09:53
Hvala,i cimb se zahvaljuje na komplimentu. Još samo da ga preodgojim,da mene sluša i daje mi cvjetiće.A one vande su stvarno nešto posebno,krasne su,ali malo izgledaju ko alieni. A što se uzgoja tiče,nekako mi uvjeti u Bauhausu i ne izgledaju baš najbolji. I one biljke koje su na sniženju-imam osjećaj da kad bi išli kopati po kontejnerima iza Bauhausa,nasli bi cijelu hrpu biljaka sa prethodnih sniženja.Ko preživi,sreća njegova,ostali u smeće,sumnjam da ih vraćaju u rasadnik.Ili se varam?
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 21:13
Pa na žalost vrlo vjerojatno da je tako... Disapprove Možda ovdje netko stvarno zna iz prve ruke što se s tim biljčicama dogodi.
pčelice, lijep i zdrav cimb a čini mi se da i nije bio nešto preskup, neka ti bude cvjetan! smile106
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:18
evo saznala sam iz prve ruke-bar što se Konzuma tiče-dobili su danas krasne,ogromne vande,naravno da su mi oči ispale,i na ljepotu i na cijenu-360 KN. A uvjeti-katastrofa-jedna utopljena u vodi,druge zapakirane u kutiji u mraku,jer ih nemaju gdje staviti.Pitala sam ženu,i kaže da nakon rasprodaje,sve što ostane-bacaju. Eto,što reći?
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 22:35
Išla sam danas provjeriti one vande u Konzum,i nema više niti jedne,kaže žena da su ih sve prodali .U jedan dan 10 komada po 360 KN?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 15:04
ove zime sam dobila ovaj cvijet



mislim da spada u ovaj pdf

odavno već nema cvjetova, ali pojavio mi se problem - ova zadebljanja iz kojih su rasli listovi i cvjetovi trule (promjenili su boju i mekani su na dodir, puni vode)... ne znam je li to normalno ili biljka propada
trebam li to otkinuti?
s druge strane, izbili su  mladi lisnati "izbojci" pa se tješim da neće skroz uginuti

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 14:06
Molim pomoć,negdje sam na forumu proćitala nedavno da cymbidium mora biti posađen tako da spoj lukovice i stabljike mora biti 2 cm u zemlji.a pošto ga ja danas mislim presaditi nisam sigurna da li je pisalo u zemlji  2cm ili iznad zemlje 2 cm.MOLIM HITNU POMOĆ.Hvala unaprjed.smile115
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 14:40
  moj cymbidium imam ga preko pet godina dobro se drzi ali nikad ne cvate, drzim ga na hladnom i nista...
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 11:14
evo i mog cymba, kupila sam ju prije nekoliko mjeseci i kad je odcvala pustila je 4 nove lukovice...
pretpostavljam da se mora presaditi, toliko je nagurana... dali da odvajam lukovice ili da ih sve skupa preselim u vecu teglu??? u sta da je sadim? meni se cini da nije u kori koja se prodaje kao suptrat za orhideje...
kupila sam ju sa samo jednom stabiljkom iz cije lukovice je bio ostatak stare stabiljke, dali to znaci da iz iste lukovice vise njih noze izrasti i procvati??? malo sam zbunjena sa ovom novom vrstom...
 
evo slikica :)))
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.