Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nocna frajla- mirabilis jalapa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nocna frajla- mirabilis jalapa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 11:14
Krasne su. Ja prošle godine prvi put posijala frajle, i naravno skupljala sjeme! Ove godine ih pobacam svagdje po dvorištu - da MM ima manje za kositi!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 12:49
 Imam ja nešto sjemena viška. Najviše od ljubičastih. Meni su drage jer rastu gotovo svugdje pa ih ja pobacam susjedi preko ograde jer ona i tako korov i ambroziju uzgaja.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 17:44
bravo Hele! Onda joj barem nek rastu frajle....ja imam samo bijele
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 18:22
 MM voli frajle jer kaže da ga pozdravljaju ujutro kad ide na posao.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 19:19
Ja sam dobila sjeme i posijala, a koje su boje to ne znam smile77
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 21:41
Teak ovo se sije u proljece.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 22:01
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Teak ovo se sije u proljece.


Ja posijala u teglicu pa u kuću i to upravo danas i onda samo prenesem van i prebacim u zemlju.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 18:05
Noćurak, Mirabilis jalapa
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 18:15
eeeee znači to je noćurak šta ja imam.Živim godinama u zabludi.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 19:26
Shasha, kod nas zovu Nočnom frajlom biljku koju ti imaš, Mirabilis jalapu.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 20:26
I kod nas! Mada, opet, ne svi.

Letos me pita drugar: Sta ti to tu raste? Sta je to?
Pa, nocna frajla! Kazem ja njemu.
A one ce ti meni: Nije ti to nocna frajla! Valjda ja znam sta je nocna frajla. Kod moje mame puno dvoriste.
Aglaja
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 21:42
Kod nas u dalmaciji nocna frajla zovu mirabilis jalapa. Mozda sam trebala ostavit samo latinski naziv
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 11:25
I mene su od djetinjstva učili da je ono na slici od Voki noćna frajla!

Otvara cvjetiće navečer kad pada mrak, a ujutro kad dođe sunce zatvara ih!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 19:55
I Mirabilis jalapa otvara svoje raznobojne cvetove tek kad sunce zadje i pada mrak. I mirise. Frajlica.
Aglaja
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 20:11
Covjece, da se meni osloboditi ovih "ljepotana". Nikad ih ne bih posijala da sam znala da su tako dosadne, u stvari, muz me je nagovorio jer voli njihov miris. Sada duboko zalim!
Mozda za nekoga tko zaista ima ogroman vrt, ili ledinu koju treba na brz nacin oplemeniti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 20:12
A propos narodnih imena, kod nas ih zovu "kurvice".
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:29
ooooo to jos nisam cula a stvarno ih se tesko rjesiti, bacaju ono sjemenje na sve strane. A sjee mi je bas zgodno- ko malo bure.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 09:20
...znaci zgodnije ju je sijati u kalice pa imati pod kontrolom?
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 09:34
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

ooooo to jos nisam cula a stvarno ih se tesko rjesiti, bacaju ono sjemenje na sve strane. A sjee mi je bas zgodno- ko malo bure.

   Mene podsječa na ručnu bombu
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 11:46

Maso,

 
Imat ces je pod kontrolom samo ako nemas vrt, nego samo balkon i to svjeze betonirani. Inace ce ona iz pitara naci put u vrt, rupicu na terasi izmedju dvije ploce, itd.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.