Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nocna frajla- mirabilis jalapa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nocna frajla- mirabilis jalapa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 08:52
Sjemenje je valjda najveće koje skupljam, jedino je dragoljub slične veličine, pa se lako skuplja, a ima ga i previše, ali ne dam niti jednom da mi pobjegne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:17
prošetala sam po vrtu kod prijateljice i pobrala sjemenje žute i ljubičaste frajlice...sad čitam i mislim si da ih uskoro posijem u teglice male i na proljeće zasadim van smile127
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:19
kontesa nemoj sijati sad nego krajem zime...ili još bolje na proljeće...direktno u vrt
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 10:28
Ja ih sijem kad i sve drugo cvijeće u proljeće.Naravno da puno sjemenja padne i sama se rasije.One što se same rasiju i one koje posijem istovremeno niknu.Moj ti je savjet da to sve siješ u proljeće.One,ko i svaki drugi cvijet,imaju svoje vrijeme za cvatnju .
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 17:27
Baš zgodno, veli Trisha da njezine noćne frajlice su visine 1 metar, na Floraartu dobila od nje 3 sadnice i stavila ih u teglu srednje veličine, lijepo se razvilo lišće a cvijeta do neki dan niotkuda, sad imam 2 žuta cvijetića i nekoliko rozih (čekam većer da ih fotkam) Sve zajedno visine 20 cm! Uspjela sam izgleda uzgojiti mini frajlice!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 17:50
Baš mi je drago, druge godine će biti velike i sve veće, a pogotovo ako ih staviš direktno u vrt, jer naprave veliki korjen kao mrkva i iz njega izraste biljka, a naravno može opet i iz sjemenja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 20:57
moje su se sve smrzle prosle zime tako da neznam da li je pametno da se nadamo da ce same nici
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:01
a ja čitala na 4. strani da može i u jesen i u proljeće Confused bum stavila koju sad,a ostale ostavim za proljeće Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:31
Imam pitanje!!!
 
Moje noćne frajle su neke u teglama a neke u vrtu.Da li ove u tegli unosim u podrum, moram ih podrezati ili ???
A šta sa ovima sa vrta??? Da li se i one podrežu???
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 16:46
Možeš sačuvati njihov gomolj i ponovo ih posaditi u proljeće, ove u tegli možeš jednostavno ostaviti u teglu, podrezati i u podrum, bez zalijevanja, tako sam ja sačuvala dalije u tegli. Ako ćeš vaditi gomolje s vrta, pazi da ih ne oštetiš, možeš ih čuvati kao gomolje dalija, u pijesku i sl. Ili jednostavno skupiš sjemenke pa na proljeće ispočetka. 
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 22:54
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Jesu, moje su a to je ovdje skroz uobivcajeno cvijece pa ste me iznenadie zanimanjem za njega. Doduse jako je zahvalno.
Satirane nastaju kada se krizaju .


Krasne su ove roza....ni ja ih nisam vidio prije.
Moj je deda to cvijeće zvao - kurvin cvijet....znate i zašto.
I ja bi volio dobiti koju sijemenkicusmile64
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 09:26
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Možeš sačuvati njihov gomolj i ponovo ih posaditi u proljeće, ove u tegli možeš jednostavno ostaviti u teglu, podrezati i u podrum, bez zalijevanja, tako sam ja sačuvala dalije u tegli. Ako ćeš vaditi gomolje s vrta, pazi da ih ne oštetiš, možeš ih čuvati kao gomolje dalija, u pijesku i sl. Ili jednostavno skupiš sjemenke pa na proljeće ispočetka. 
 
Sjemena imam još što znači da ove sa vrta samo počupam i druge godine zasijem sjeme!!!
 
Ok, hvala ti na odgovoru....Tongue
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 09:27
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Jesu, moje su a to je ovdje skroz uobivcajeno cvijece pa ste me iznenadie zanimanjem za njega. Doduse jako je zahvalno.
Satirane nastaju kada se krizaju .


Krasne su ove roza....ni ja ih nisam vidio prije.
Moj je deda to cvijeće zvao - kurvin cvijet....znate i zašto.
I ja bi volio dobiti koju sijemenkicusmile64
 
Domingo ja ti imam sjemena noćne frajle!!!
Neke su roza, a neke su roza sa žutim, pa ako želiš pošalji adresu...Tongue
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 10:28
A ja mislila da frajle samo iz sjemena mogu opstati i postati!
a kad tamo mogu spremiti gomolj. Baš bum probala. Makar nisam sigurna da mi je i potrebno jer bum iduće godine sigurno imala samoniklih biljčica ko u priči, ali bum se igrala!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 10:55
Šefi ove na vrtu ni ja neću spremati, jednostavno ću ih ostaviti, a imam i sjemena koje mogu zasijati u proljeće...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 12:05
Ja ih nikada nisam izvadila iz zemljei one godinama same izlaze i prekrasne su, što dulje gomolj u zemlji stoji to su veće i mnogocvjetnije.
Željka sjemenki imam za bacatit, mogu ti i ja poslati ako pošalješ adresu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 20:02
Kod nas je prehladno da opstanu preko zime, smrznu se, šteta....baš sam na moru gledala prekrasne ogromne grmove, vjerojatno višegodišnje....moje nikad ne narastu tako velike....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 15:05
....mislim da ne prežive zimu...zasiju se same, a stvarno budu ogromne...rastu ko korov....meni je ova biljka poznata imenom -  dobarveče.....ukrasni slak je - dobrojutro ili buongiorno..... 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 18:02
Ja sam imala razni boja Noćne frajle . Svake godine se sama osijemenjavala da bi nakon možda 5 god. jednostavno nestala. A jedna jako lijepa biljka,,,,,,na žalost koju više nemam.smile39
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 13:31
Niho hoćeš sjeme???
 
Jaaako je zahvalna, brzo nikne i nije zahtjevna....
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.