Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nocna frajla- mirabilis jalapa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nocna frajla- mirabilis jalapa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 08:58
Čekamo da procvatu..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 00:32
Frajle lijepo napreduju iako su posadjene u kaljeve




Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 09:09
Imam jedan grm koji već drugu godinu ne cvate i valjda nema namjeru.Kako to?Genetska greška?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 10:51
Prelijepe su.Sad sam tek skužila da ih i ja imam .Samp moje su u vrtu.
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 10:51
Ispravak: samp-samo
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 21:07




Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 18:38
Moje noćne frajle same niknu u proljeće i ne brinem se puno o njima, samo ih zalijem. Ako neću cijeli tepih, iščupam mlade (2-6 listića) i presadim na neko drugo mjesto, (puno ih i bacim ili poklonim). Preko dana se listovi objese, a navečer se dignu i uživamo u njihovom mirisu.
Ne znam kako na kontinentu, ali mislim da bi kad se zakorijeni preživjela zimu.

ova ima sjeme kao papar-malo duguljasti



za ovu ne znam puno, samo znam da mi je ovo ljeto nikla sama i otišla u vis jer ju je gušio pitosporum (kod mame je lijepa, razgranata na nekoliko etaža.
Zanimljiva je kada otvara cjetove; u 1-2 min se otvori cvijet i to iz pupoljka (kako je priroda divna).



ima malo sjeme cca 1-2 mm






Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 18:48
Imam i žutu i žuto-rozu i tegli na balkonu. Spremila sam sjeme da je posadim u vrt (možda ga sad stavim, a možda krajem zime). Uglavnom lijepa i malo zahtjevna biljčica. Samo mi je žao onih noćnih velikih leptira oko njih jer ih stalno vrebaju mačke.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 19:28
Silvy,ona žuta ti je trajnica,imam takvu,ako pod noć miriše na limune,onda ti je to oenothera biensis,žuta pupoljka ili veliki žuti noćurak,inače je jako ljekovita,možda si čula za ulje žutog noćurka.Imaš jako korisnu biljku,ja ipak iako kažu da je trajnica,skupljam sjemenke,jer dok su velike suše,moja ugine,tako da si uvjek osiguram dovoljno sjemena.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 07:57
Hvala monstera na korisnim savjetima.
mama mi ima tako predivnu, razgranatu i punu cvjetova.
i ja skupim sjemena svih, pa prije proljeća posijem i eto novih, izmixanih na drugom mjestu.
puno pozz
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 09:26
pozdrav i tebi,ma nije mi jasno kad kažu da je trajnica,a moje se uvjek posuše.A reci mi jel tvoje cvatu istu godinu dok ih posiješ? Našla sam negdje gdje piše da ako se posiju iste godine ne cvatu,nego iduće,s mojima je stvarno tako.Posijala sam ih proljetos i još su pri zemlji,tako da od cvatnje ništa,već sam ih odavno upoznala.
ps. odnosi se samo na ove žute(oenothera biensis)
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 01:13
Žuti noćurak kod mame svate na istom mjestu svake godine. Nisam više sigurna dal je cvala to ljeto kad sam je posijala. Morat ću isprobat druge godine, pa ću vidjet što će bit.

Moje su se isto posušile i nestale preko zime, ali niknu na proljeće.

pozz


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 06:30
Pozdav i tebi,ma meni se čini da on razvije debeli korijen kao šećerna repa,jednom sam ga nehotično greškom izvadila jer nisam znala gdje je,tek onda sam shvatila da je to noćurak.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 23:14
Monstera,
moj noćurak još cvate - par cvjetića na vrhu, na visini od oko metar i po.
Spremila sam nešto sjemena, a nešto je i samo palo na tlo.
vidjet ću što će biti na proljeće.
Javim se.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 08:40
Pozdrav Silvy,ovo što ti je samo palo najvjerojatnije će niknuti,jer imam i ja par malecki koje sam našla u blizini gdje se stari osuo,a ova dva veća koja imam te sam sama zasijavala u teglicu,pa presađivala opet u teglicu,pa onda van,sad su to već lijepi primjerci,spremni da prežive zimu.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 07:34
Bravo monstera,
meni su sad  noćne frajle pravi mirisni tepih ispred balkona, (kad ih je zalila kiša).
Za noćurak čekam, da sam izraste, a nešto sjemena ću posijat i u teglicu, pa da vidimo.

Pozdrav sa Kvarnera                      smile169

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 20:28
Silvy    samo naprijed,nećeš ništa pogriješiti!

Pozdrav tebi
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
margot View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje margot Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 08:21
Moje Frajle rastu u prozorskom sandučiću, i prošle godine su mi uspjele prezimiti zimu, ali ih je u proljeće napala neka bolešćura pa su svejedno otišle.Skupila sam neko sjeme pa ću na proljeće pokušati ponovo.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 09:48
Margot,to se i meni događa s nekim biljkama,ako nešto posijem i stavim unutra,ili obratno ako nešto novo posađeno donesem iz izvana u kuću isto mi se događa.Najbolja ti je opcija što se Frajli tiče,posijati ih u teglice dok je dosta toplo i ostaviti ih vani da niknu,nema nikakve bolešćure,vjeruj mi.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 14:57
Koliko ja znam Oenothera biennis je dvogodisnja biljka, a O. tetragona je trajnica.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.