Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
Lidach View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lidach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 12:38
Ja imam problem sa svojom slonovom nogom, dobila sam ju od svekrve ali su ju oni kupili u nekom trgovackom centru i cini mi se da su neku bolest donijeli s  njom jer na liscu ima neke bjele sitne zivotinjice koje se ne micu a onako su nekako pepeljaste i kao da su listovi pokriveni nekom sitnom paucnom? Sto je to, kako se to lijeci? Inace ima novih listova, smjestena je u blizini radijatora pred balkonskim vratima i to joj pase (kod mene je cca 5mjeseci)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2009 u 14:40
Kao prvo sve najbolje za Novu godinu!!!
Imam problem s mojom slonovom nogom. Preselila sam je prije 5 mjeseci u novu kuću. Sve je bilo ok  dok nisam pred dva tjedana primijetila da se suši na vrhovima. Inače bogata i zelena, malo me hvata panika jer se suši stvarno brzo. Svaki dan otkrijem novu hrpicu suhih listova. Počela sam je intenzivnije špricati ali je i dalje zaljevam svakih deset dana. Ima li ko kakvu ideju šta bih još mogla napraviti.... Ne dolazi u obzir da je stavim negdje drugdje, nemam kamo s njom, osim toga svugdje je dosta toplije i tamnije (to joj koliko znam ne bi odgovaralo, vole hladnije i svijetlo) ili se možda varam?? Stoji nasuprot izlaznim vratima, da li je moguće da je to od propuha? Kako onda preživljavaju one koje su cijelo vrijeme vani??







Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 09:38
stvarno ti je predivna... moguce da je od propuha?

di si ju kupila predivna mi je ja si moram jednu nabavit ciljam vec dugo na nju ali nikako ju kupiti....

Per aspera ad astra.



Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 10:03
VanDiemenica,mislim da ne treba da se sekiraš.Koliko ja znam,noline se inače šišaju.Vrhovi listova počinju da se suše i uklanjaju se šišanjem.Listovi koji su stariji,dakle oni prvi,normalno je da počinju da žute i da otpadaju kao i kod drugih biljaka.Bitno je da kreću novi listovi iz sredine.To je znak da je uredu.
Ja svoju nolinu redovno šišam i lijepo napreduje.Kako se suše donji listovi tako rastu i novi pri vrhu.
Tvoja nolina je prekrasna.Prelijep primjerak smile39
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 18:18
Hvala vam!
Ja sam je maknula, bila mi je preko puta ulaznih vratiju.Vidjet ću šta će biti dalje. Uglavnom ja je svaki drugi, treći dan malo recnem. Ne šišam zeleno, samo smeđe. Bumo vidli. Inače nemam pojma odakle je , dobila sam je na poklon.
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 17:05

koliko se kreću cijene nolina, odraslih, velikih otprilike 1,5 m?

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 12:31
ovisi kako naletis gdje nekad zna se naci ful povoljno a nekad skupo do bola... najbolje ti cekat priliko ko i ja LOL
Per aspera ad astra.



Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 15:17
preporučam i redovito prskanje lišča......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
andreaf View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreaf Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 12:32
" border="">
 Potreban mi je savjet što učiniti sa ovim primjerkom Slonove noge,zalijevanje umjereno,sasvim dovoljno svjetlosti... No,nisam sigurna da znam što joj je Cry pomozite! hvala
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 12:36
Draga stavi je na najhladnije mjesto u stanu i zaliti malčice svakih mjesec dana i mora se oporaviti, od moje mame je isto tako izgledala pa smo je oporavile na ovaj način.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 19:57
Ikrokar, dobro došla. S toliko cvijeća vidim stiže ozbiljna zdrava konkurencija.
No da se nadovežem za nolinu. Slažem se s tobom. Ja sam isto dobila jednu malecku, a sada je prava ljepotica. Ne zaljevam je previše, možda jednom tjedno, iako je kod mene toplo. Mislim da joj paša jako svjetlost, pa čak i malo sunca koje dođe na nju kad je sunčan dan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali_buda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali_buda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 12:03
Jučer sam dobio na poklon predivnu nolinu. Volio bi staviti sliku da ju vidite, samo ne znam kako?
Na vrh
mali_buda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali_buda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 12:04
Ne smiješ je prati u vešmašini :)
Na vrh
mali_buda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali_buda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 12:07
Originalno poslano od člana VanDiemenica VanDiemenica napisao:

Kao prvo sve najbolje za Novu godinu!!!
Imam problem s mojom slonovom nogom. Preselila sam je prije 5 mjeseci u novu kuću. Sve je bilo ok  dok nisam pred dva tjedana primijetila da se suši na vrhovima. Inače bogata i zelena, malo me hvata panika jer se suši stvarno brzo. Svaki dan otkrijem novu hrpicu suhih listova. Počela sam je intenzivnije špricati ali je i dalje zaljevam svakih deset dana. Ima li ko kakvu ideju šta bih još mogla napraviti.... Ne dolazi u obzir da je stavim negdje drugdje, nemam kamo s njom, osim toga svugdje je dosta toplije i tamnije (to joj koliko znam ne bi odgovaralo, vole hladnije i svijetlo) ili se možda varam?? Stoji nasuprot izlaznim vratima, da li je moguće da je to od propuha? Kako onda preživljavaju one koje su cijelo vrijeme vani??









Čini mi se da ti je ta tegla malo preduboka, jer nolina treba plitku teglu i voli da joj korijenje bude sputano, no to nije razlog sušenju lišća! Lišće se suši ako se previše zalijeva.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 21:46
A meni piše ako je premalo vode, dakle "sad znam da ništa ne znam"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 22:18
ievo i mene...nolina traži što manje vode, redovito prskanje lišća i ljeti i zimi i plitku posudu. Svijetlo mjesto ali ne na direktnom suncu. Ništa joj ne smeta ako je u grijanoj prostoriji, važno da se redovito prska. Pogledajte ako želite u mom  vrtu na strani 38........

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 13:56
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 17:30
ovo je ostatak moje bivše predivne noline, dvije lukovice sagnjile, a na ovoj zadnjo sam morala porezati sve osim nekoliko jadnih listića.
Žao mi ju je baciti, ali zaista je nikakva. Što mislite, ima li ikakve nade za nju?
                        
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 22:18
pa ja ju ne bi bacila, dok je koliko toliko živa uvijek ima nade.Lako ćeš ju baciti, ako ne bude niš od nje.Drži se gonjih savjeta pa ćeš vidjeti.....samo nemoj previše zalijevati.........

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 22:29
šteta,uvijek mi je tužno vidjeti jadnu biljku.........probaj ju presaditi u manju teglicu,ona ne voli puno zemlje i veliku komociju za korjenje.......i stavi ju na svjetlo mjesto i ne pretjerivati sa zalijevanjem...........nadam se da će se oporaviti.....Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.