Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 15>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 23:04
Sara, moja nolina s otprilike toliko listova je otprilike 5 godina stajala na mjestu, valjda meni prkoseći jer joj nisam dovoljno adekvatne pažnje pridavala. E onda sam se razljutila Wink, pročitala sve savjete o njoj , premjestila ju u drugu posudu, stavila ju na najviše mjesta koje ja imam u kući, svakodnevno ju špricam (manje zalijavam) i ona mi uzvraća tako da je od jeseni počela konačno rasti. Nemoj ju baciti, oporavit će se ona ,kada je kod mene preživjela i moje neznanje i moju frustraciju što ne raste , onda bi se i tvoja morala oporaviti!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2010 u 07:39
Hvala drage moje na savjetima. Kad se samo sjetim kak je bila lijepa. Na ovoj temi sam i već prije pročitala savjete za zalijevanje, pa sam ga reducirala, što je vidljivo i po izgledu površine zemlje.
Svakako ću je , kako mi savjetujete presaditi, u manju teglu i u novu zemlju. Ova , u kojoj je sada je originalna, u kojoj je kupljena, ali onda su bile tri lukovice. Kaj mislite da ju malo prihranim?
Hvala i pozdravi svima            
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2010 u 08:33
Presaditi obavezno,noline vole plitke posude.Kad je presadiš naredne tri do četiri sedmice nemoj prihranjivati jer u novoj zemlji će imati dovoljno hranjivih sastojaka.Tek nakon toga prihrani Wink
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 14:00
Ovo je moja kancelarijska "kolegica".
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 14:17
vrlo je atraktivna nova kolegica
lijepi pozdrav
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 15:48
Pa imam je već koju godinicu.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 07:39
ja sam friško došla, pa je meni nova, a ak je stara onda je još atraktivnijaWinkWinkWink
 
lijepi pozdrav
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 08:30
Haha,smajložabac ti je zakon.Osvježila si mi jutro.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 12:17
kiki-ko,
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 13:49
Sad baš nemam vremena ali jednom ćeš mi objasniti kako montirati te super smajloljubce.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 21:27
Ovdje sam vidjela prelijepe primjerke Noline...ko zna da li ce jednog dana (i da li ce uopste Confused ) i moja biti takva!! Smile






Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 17:58
Pozdrav! Ja sam nova pa da vam predstavim svoju ljubimicu (koju sam zadnjih godinu i pol pogresno smatrala za dracenu)

Dobila sam je za rodjendan, bila je malena ali bas lijepo napreduje. Da pohvalim temu, ima jako puno korisnih savjeta (kao i na ostatku foruma uostalom).
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 22:19
Da se pohvalim sa svoje tri bebe, koje čeka presađivanje, samo ne znam da li da stavim svaku u svoju teglu ili da ih još malo ostavim zajedno, sada joj je palmica promjera 60-tak cm sa svim trima.
Zanima me kako rastu nole u rasadnicima, ako tako sporo rastu zašto su tak jeftine obzirom na rast. Čim ih tamo hrane/tretiraju (da li jesu ovo uopće nole, pisalo je na etiketi da jesu, ali molim vaše mišljenje)


Na vrh
Rumko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rumko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 11:47
Pozdrav,
 
pomalo puštam pipke i upoznajem malo bolje bilje koje imam doma. Tako sam, čitajući ovu temu, skužila da se dragi posve pogrešno brinuo o svojoj slonovoj nozi koju ima već nekoliko godina. Presadio ju je u običnu zemlju u ogromnu teglu. Na moj nagovor ju je presadio u duplo manju teglu (i dalje veliku) u običnu zemlju. 
 
Sad ide akcija spašavanja. Presadila bih ju u plitku teglu (opet za 2 broja manju od trenutne tegle) u mješavinu zemlje za sukulente. Osim toga, kupila prihranu za prskanje lišća i time, nadam se, potakla nogicu na oporavak. kako zvuči moj plan?
 
Evo kako biljka izgleda (slikano je webcamom jer sam lijena za prikapčanje fotića). Noga nigdje nije crna, tako samo izgleda na slici.
Na vrh
Rumko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rumko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 12:01
Originalno poslano od člana tinka tinka napisao:

Da se pohvalim sa svoje tri bebe, koje čeka presađivanje, samo ne znam da li da stavim svaku u svoju teglu ili da ih još malo ostavim zajedno, sada joj je palmica promjera 60-tak cm sa svim trima.
Zanima me kako rastu nole u rasadnicima, ako tako sporo rastu zašto su tak jeftine obzirom na rast. Čim ih tamo hrane/tretiraju (da li jesu ovo uopće nole, pisalo je na etiketi da jesu, ali molim vaše mišljenje) 


Pozdrav, i ja sam dobila jednu takvu teglicu s tri 'lukovice', barem sam mislila da su lukovice i rasadila sam ih (nije bilo etikete). Nisam sigurna da su to noline, barem za svoje nisam sigurna iako jako nalikuju tvojima. U svakom slučaju, mogu ti reći da ni približno nisu toliko efektne razdvojene. Nekako su nestabilne i samo jedna zapravo izgleda fenomenalno sama jer raste kao lepeza, dvodimenzionalno, ostale dvije su se raspojasale i listova ima u svim smjerovima na svim visinama. Moj savjet je da ih eventualno presadiš u odgovarajuću zemlju, plitku teglu, i guštaš u bujnosti.

Evo kako to kod mene izgleda (izvadila sam ih iz ukrasnih posuda):
 
Na vrh
Rumko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rumko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 12:06
Dzomba,
 
koliko ti je stabilna kuglica? Moje su izrazito nestabilne i i na svaki dodir plešu. Ne znam znači li to da se još nisu ukorijenile (ionako su u pogrešnoj zemlji pa ih moram presaditi) ili su jednostavno malešne pa je i normalno da se pod težinom listova ponašaju nestabilnije?
Na vrh
Aishaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aishaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 21:43

Lisce slonove noge pocelo mi je smediti i susiti se, a noga joj je omeksala! Sto da radim i kako da je spasim?

Na vrh
vesna34 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 21:59
Originalno poslano od člana Aishaa Aishaa napisao:

Lisce slonove noge pocelo mi je smediti i susiti se, a noga joj je omeksala! Sto da radim i kako da je spasim?


Ako je noga omekšana, znači da propada. Lišće smeđi i suši se... Propada cijela lisna rozeta.
Sve su to znakovi pretjeranog zalijevanja.
Nolina se JAKO MALO zalijeva. Žao mi je.
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 10:24
pozdrav svima.nova sam na forumu itrebam savjet.moja nolina stara je 4g.korijen joj je več veći od teniske loptice ali joj je stablo tanko ilistovi malo tanki i svijetli.u boravku gdje ju držim ima dosta svjetlosti.ne zalijeva ju puno,neznam šta joj fali
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 09:41
halo ima li koga
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.