Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 20:11
mozda da stavis sliku? ovako napamet tesko reci - nolina ima tanko stablo, a mladi listovi su svjetliji od starih... ako joj noga nije mekana i nema "brasna" po listovima mislim da ne trebas previse brinuti...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 23:19
eh moja mikice rado bih ja stavila slikicu ali sam ti ja sa raćunarom još uvijek na <vi<. ali možda je moja nolina malo lijena ili joj treba više valjda je najvažnije da joj je noga ćvrsta ato jest
Na vrh
ars b. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ars b. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 12:34
Pozdrav, dragi ljubitelji Noline :) Dobila sam ovu prekrasnu biljku od tate nedavno, odmah sam se zaljubila u nju, ali pošto je kupljena u Mercatoru ili tako nekom dućanu za koji nisam baš sigurna da brine o biljkama koje prodaje, primijetila sam da joj je noga malo mekša (nije skroz mekana ili nedajbože trula, čitala sam da je to znak previše zalijevanja) i da joj se pri vršcima lišće lagano suši, po možda milimetar dva na svakom vrhu, a već sam ih jednom podšišala škaricama.. Što sad? Presađena je u usku posudu, čitala sam da voli da joj je korijenju tijesno.. i vrlo malo vode joj dajem svakih 2 i pol tjedna. Da ne zalijevam uopće više? Ima li nade da će se očvrsnuti, je li ovo nešto ozbiljno uopće? Držim ju na hladovitom mjestu, u sobi mi je dosta toplo ali na nju ne ide direktna svjetlost ni propuh.
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 18:42
Nemoj je više zaljevati dokle god ti noga ne očvrstne...ja sa imala 3 i dvije su mi propale.Sada se ova zadnja počela ponašati kao i prva dvije.A baš sam pazila dosta na nju,zaljevala ju 1 do 2 puta mjesečno.Noga mi je mekana al ne jako a listovi su poćeli svjetliti
Na vrh
ars b. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ars b. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 15:12
Da, prestat ću zalijevati skroz. Valjda će izvući mišica, baš bi mi bilo žao da se osuši :(
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 16:00
provjeravaj joj vlažnost zemlje
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:25
danas sam postala ponosni vlasnik još jedne slonove noge,ali ovaj put velike.Stiže slika
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:38




i jedna mala slonova noga
Na vrh
Rouge View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rouge Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 14:55
pozdrav svima!
ponosna sam vlasnica noline već tri mjeseca, dobila je na poklon. Smile
mjesto na kojem je rasla je bilo svijetlo, sjeverna strana, zalijevala sam je 1x tjedno, ne obilno, s posebnom pažnjom kako ne bi bilo ikakvih zaostataka vode u tanjuriću. dohrana tekućim gnojivom svaka 3 tjedna u omjeru koji je za nju preporučen. povremeno sam joj i listiće pošpricala.
nikakvih problema nije bilo. biljčica je lijepo napredovala, širila listiće.
prije tjedan dana smo se preselili u novi stan i moja nolina je dobila novo mjesto, puno svjetla kao i ranije, južna strana (promjena), nije na direktnom svjetlu. zrak u novom stanu nije ništa vlažniji, niti suhlji nego u starom.
na svoju ogromnu žalost, jutros sam primjetila da moja biljka ima, na samo jednoj strani, na 6-7 listova velike tamnotamnosmeđe fleke, koje zahvaćaju skoro četvrtinu lista (položajem i veličinom nije jednako na svim zahvaćenim listovima).
prilikom useljenja u novi stan nolina je dva dana, u svoj onoj strci i gužvi,uz ostalo cvijeće stajala na podu sobe bez zavjesa (da li je moguće da ju je sunce djelomično spržilo?) i u nedjelju sam je obilnije špricala predvečer (da li je moguće da su ti listovi ostali premokri i zbog toga dobili tamne, velike mrlje?).
to su jedine promjene kojih se mogu sjetiti.
jako sam zabrinuta. pročitala sam već hrpe tekstova i iskustava na internetu, ali, nažalost ne mogu dokučiti u čemu je problem.
kad dođem doma, fotkat ću je i probat uploadat fotke da vidite o čemu pričam.
unaprijed zahvaljujem na pomoći.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 05:00
Hmmmm moglo bi se reći da reagira na naglu promjenu?
Inače, kod mene, noline čim zatopli idu na balkon koji je okrenut na južnu stranu i "krckaju" se na suncu cijelo ljeto....
zbog promjene sa zimskog na ljetno držanje privremeno listovi pocrvene ali ubrzo se vrati sve u normalu....
Na vrh
Rouge View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rouge Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 19:14
hvala na odgovoru, Brbe. :)
pažljivo podrezala sve osušeno i sad je svako malo gledam.
izludit će nolina zbog mene i mojeg dosađivanja. :D
šalu na stranu, zaista se nadam da ne bude bilo više promjena.

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 15:47
Ovo je nogica!
Dobila sam je... ide 4. godina, tako zasađenu u toj ukrasnoj posudi bez rupica, al sa, izgleda, dobrom drenažom...dobila je i dvije bebi grančice...dakle, dobro napreduje...
Nego, bojim se da je istrošila ono malo dobre zemljice u kojoj je zasađena, pa da ne bi uginula...dal da je presadim???



Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 14:20
Evo i mojih nogicaEmbarrassed

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 16:36
URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/nolina_slonova_noga/36095.aspx][/URL]     evo moja mala....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 17:32
Originalno poslano od člana irenaidani irenaidani napisao:

ja se ispricavam ...nova sam...ne mogu se ubacit pravilno jos....Embarrassed
Dobro došla u cvjetno društvoClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 22:35
hvala Embarrassed...samo da se snađem....Wink
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 23:39
hm... već dugo nitko nije pisao o ovoj temi. ja se nadam da će se javiti netko i pomoći mi jer sam već skroz luda.pred godinu i pol sestra mi se odselila i ostavila mi neku biljku sa velikom nogom i lijepim zelenim lišćem.  ja ju stavila u prostoriju kamo nema baš svjetla i bilo joj je ok. sva se razbukala prošlo ljeto i bila je prekrasna. i ove zime prvo je počela žutit, pa su listovi počeli otpadat i onda sam se zabrinula. guglala sam po netu, došla do slonove noge i pokušala ju spasit ali niš. zadnjih 2 tj je u kuhinji na prozoru pored dracena kojima je tamo super. bez obzira na sve, otpalo joj je svo lišće i ne znam šta da radim... smile220
danas sam primjetila da joj viri korijen - dole na vazi kroz rupe je jako izašao a počeo je i gore, viri iz zemlje... da ju presadim? iako mislim da joj posuda nije toliko premala. a strah me promjeniti joj zemlju jer mislim da ju neću moći vratit natrag u tu vazu. prvi put sam se u životu odlučila brinuti o biljkama i eto na...
smile226
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 23:46
evo, ovu su slike moje jadnice.
nekad i sad smile220







moram napomenuti da od danas nema ni ovih gornjih listova. sve sam ih odrezala jer su počeli žutit i sušiti se.

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 11:55
Nisi napisala da li joj je noga mekana ili je još čvrsta. Ako je mekana nema spasa ali ako je tvrda slobodno je presadi i dodaj svježeg supstrata. Nadam se da o zaljevanju znaš sve.
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 13:04
pipam joj tu nogu već danima i tvrda je Smile. to me jedino držalo jer sam već bila blizu toga da ju bacim. ok, onda ću ju danas presaditi. nadam se da će se oporaviti jer je zaista bila prekrasna. baš sam bila ponosna na nju iako nisam u to vrijeme imala pojma šta je to.
što se tiče zaljevanja sve sam pročitala. a i očito joj je odgovaralo kako sam joj prije davala vodu s obzirom kako se razvijala... stvarno ne znam šta joj se odjednom dogodilo... Cry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.