Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
Korisnik
Poruka
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 23:57
u krajnjoj nuzdi....razredi 50% medicinskog alkohola i 50 % vode i neka te ne mrzi list po list krpicom...bris, bris...zvuchi glupo ali ubija 90% nametnika
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 22:04
Evo nekih sličica uobićajenih nametnika pa možda nađeš sličnosti...

http://www.baumax.hr/Content.Node/garten/schaedlinge.php

Nametnici na sobnim biljkama

Sobne biljke može napasti crveni pauk, štitasta uš, bijela muha i ostali nametnici.
Nametnici obično napadaju već oslabljene biljke. Posebno po zimi uzrok može biti previše topao i suh prostor. S dobrom njegom možemo nametnike uspješno odagnati. Ako biljka ipak oboli, potrebno ju je odmah izolirati i pravilno odrediti o kojem se nametniku radi kako bi se protiv njega mogli uspješno boriti.

 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2008 u 22:22
Originalno poslano od člana Monk Monk napisao:

u krajnjoj nuzdi....razredi 50% medicinskog alkohola i 50 % vode i neka te ne mrzi list po list krpicom...bris, bris...zvuchi glupo ali ubija 90% nametnika
 
dali im biljci nece biti nista od alkohola??
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2008 u 08:33
Neće im ništa biti,alkohol se ionako razrijedi. Ja sam tako neke uši sa kaktusa čistila jednom.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 08:51
Moja nolinčica okupana, pardonček otuširana, svaki list obrisan i sad izgleda dosta dobro. Malo me brine voda koja je ušla u središte listova ali vidjet ćemo kaj bu!. Sve me prsti svrbe od iščekivanja! Posudila sam fotić, danas poslijepodne proučavam na koji s enačin slike stavljaju u poruke i držite fige da mi uspije pa da vidite što radim. Bok!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 11:13
Bas mi je drago da smo pomogli!!! A ukoliko budeš imala problema sa stavljanjem slika slobodno se obrati!!!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 20:13
Ovo su sličice "noktića" koje sam odrezala:
Prvo zdravi dio:
Vidljivo je nešto crno ispod same kore.
da ne povjerujete kako je to čudno! Za danas dosta, umorilo me prebacivanje slika. Nadam se da ćete ih vidjeti.
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 21:56
Bok, ovakvu ljepoticu imam i ja u stanu. Stara je vise od cetiri godine i jedno vijeme se nije micala s mjeta u rastu. Vec sam mislila da od nje nece nista biti. Onda sam ju postavila na prozor i na jedan stalak, nahranila i od tada se je udvortrucila i cini mi se da je malo veca od tvoje. U zimi malo miruje, ali se nadam da ce se uskoro trgnuti i dalje rasti. Za sada nemam sliku, ali cu se sto prije potruditi uslikati moju ljepoticu. Tvoja je vrlo lijepa, zdravo izgleda.Meni se svidja jer je posebna, mogla bih reci egzoticna smile227
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:03
Odaj nam tajnu s kakvim gnojivom si ju nahranila..smile143
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:53
mislim da bi se dobilo izboje da bi trebalo odrezat vrh, slično kao kod dracene ili juke, zaliti rez nekakvim voćarskim voskom ( valjda se to tako zove ) da zaraste i nakon nekog vremena se mogu očekivati mladi izboji kojima pak treba mnogo vremena da postanu kao i deblo jer ova biljka jako sporo raste, zato i jesu veliki primjerci tako jako skupi


Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 11:13
Rezati je????   Predomislila sam se.... i jedno je deblo prekrašno!! Wink
Možda bi se moglo pihranit je fosforom. To sam pročitala u jednom priručniku za bonsaije. Dušik potiče rast lišča, fosfor jača korjenje i deblo a kalij pomaže u stvaranju cvjetova i plodova.
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:39
Ovo za rezanje ne znam. No znam ako kupujete mladu biljku gledajte da imaju što više izboja, jer zna biti onih koje imaju samo jedan grmić listova, ali bome bude i onih koje imaju po 4-5 grmića u jednoj posudi, a cijena im je ista. Kako raste tako se se ono dole pretvara u nogu, sve se sjedini, a grmići postaju zasebni izboji tako da onda na jednoj nozi - imate i po 4-5 izboja. Tamo na početku teme Tea je stavila sliku svoje noline koja ima 2 izboja. Samo treba biti jaaaako strpljiv dok izraste. Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:51
Nebi ni ja to rezala.Čak ni yucu nije isto odrezati ko dracenu(draceni možeš vrh od par cm odrezati ali yuci ne jer još nema izrađeno deblo).
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 22:29
Jedna žena u dalmaciji je drži vani. Deblo se skoro i ne vidi od listova.I ja je namjeravam posaditi vani
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 22:37
Originalno poslano od člana agava agava napisao:

Jedna žena u dalmaciji je drži vani. Deblo se skoro i ne vidi od listova.I ja je namjeravam posaditi vani


Dali vani u zemlji....ili vani u pitaru???
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 11:08
smile43smile43Pretužna sam, mola nolinčica odbacija i zadnju rozeticu, ne mogu vjerovati, nije odbacivala listić po listić nego je jednostavno cijela "pala". Prvi sam trenutak mislila da se možda moja maca malo osvećivala što je bila dva dana sama ali sad vidim da je rozeta nekako mekana, nije gnjila, samo je "slinava". Noga i deblo su i dalje čvrsti, izgledaju zdravo. Ostavit ću je na miru (možda sam je ipak malo previše dirkala) pa da vidimo ima li nade da moja "čelavica" dobije novu kosicu.
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 13:34
Treba pitati stručnjake, ali mislim da taj slinavi dio treba odrezati da se dalje ne siri i zaliti taj dio voskom.Dok je deblo čvsto nije propala. Samo manje zaljevanja!!  Prvo pitaj na pp nekog tko se stvarno kuži u problematiku.
Puno sreče!!!!Thumbs%20Up
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 18:48
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

smile43smile43Pretužna sam, mola nolinčica odbacija i zadnju rozeticu, ne mogu vjerovati, nije odbacivala listić po listić nego je jednostavno cijela "pala". Prvi sam trenutak mislila da se možda moja maca malo osvećivala što je bila dva dana sama ali sad vidim da je rozeta nekako mekana, nije gnjila, samo je "slinava". Noga i deblo su i dalje čvrsti, izgledaju zdravo. Ostavit ću je na miru (možda sam je ipak malo previše dirkala) pa da vidimo ima li nade da moja "čelavica" dobije novu kosicu.


ja sam imala sličan problem, ali je meni samo jedan čuperak otpao, dva su ostala, malo sam pripazila da je ne zalivam previše, bolje reć- skoro zaboravila na nju i u međuvremenu je nikao treći čuperak, a četvrti se sprema, viri poput malog zubića
to što je mekano odreži, a ako budeš rezala deblo, trebalo bi zalit voćarskim voskom da se zaštiti ''rana''

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:41
i ja imam malu nolinu(ali baš malu-nožica se soro ne vidi iz posude) ima stabalce od tri male loptice i malu grivicu, jako lijepo izgleda, ali je premala    kupio mi ju je muž za božić zajedno sa čizmicom u kojoj ona stoji, sve zajedno prekrasno izgleda. jučer sam u konzuma vidjela ogromnu i košta samo 289 kn je li to moguće ... nekako mi nevjerovatno da tako vrijedna biljka stoji relativno malo novca...
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:55
Nema ljepše stvari nego uzeti mladu biljčicu i za nju se brinuti od njenog početka. Ogromna biljka uzeta iz cvječarnice u početku ti izgleda super ali s vremenom se na to navikneš.......i poslje ti ne nudi više nikakva iznenađenja kojima ćeš se veseliti kao svom i njenom uspjehu. Ovako češ se veseliti svakom novom listiću.  Wink 
Osim toga većem organizmu treba više vremena i šok je pri promjeni prostora veći. Treba i to uzeti u obzir.
Ti u njoj uživaj. Znaš kako kažu.....najljepše je doba dok su mali....LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.