Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
Korisnik
Poruka
salomon View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salomon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 09:28
hm...to ima smisla. Ložim drva pa kad zagrije, ima i 30 stupnjeva Confused Hvala. Počet ću špricat listove pa vam javim ako se situacija popravi. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 13:15
Ja svoju s vremena na vrijeme malo poprskam, ali jako rijetko i malo. Inače mi je u prostoriji gdje je i peć, ali imam posude sa vodom za vlaženje zraka, pa onda valjda joj je to relativno odgovara, jer listovi su samo malo di koji na vrhu suhi.
Na vrh
jojo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jojo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 09:57
Ej bog svima!
Ja sam tek dobila slonovu nogu i mlada je. Listovi joj se obaraju prema dolje koliko su tanki i mladi. Ali žute mi dosta, žuti i onaj debeli dio koji ide iz noge pomalo. Samo nije noga.  E ne znam sta cu joj.
Na vrh
DOZA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DOZA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:50
Pozdrav svima na forumu .Srce me zaboli kada vidim te vaše lijepe noline.Poslati ću vam sliku da vidite moju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 10:02
Jojo i doza velika dobrodošlica, mogli bi otići u  predstavljanje, da saznamo nešto o vama. Veselimo se druženju s vama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 09:19
Nevjerojatna je ta biljka, nikad ne bih povjerovala da je moguće da preživi u tim uvjetima a moja doma je bila pažena i mažena i napustila me. Ostavila sam deblo, ne miče se nikuda, tvrdo je kao i kad sam je dobila. Zna li netko slučaj da je ponovno oživjela? Nemojte se smijati, Uskršnji su blagdani pa zašto ne bi i biljka ponovno oživjela!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 11:12
Franjica,ne znam,no nemoj deblo baciti.Ko zna,možda potjera.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 12:35
slažem se sa shashom, možda ti se ipak vrati. mojoj majki su dracena i ficus benjamin uginuli pa joj ja ne dam da ih baci još...tko zna možda ožive
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 22:03
ja sam, nedavno u bauhaus-u naletila na male noline zasađene u pitarić veličine onih u koje se stavljaju kaktusi, promjera 5cm otprilike i dala sam je mami. ona ju je presadila u malo vecu posudu i čini mi se malo duboko, nadam se da joj to nece smetat za daljnji razvoj. što vi mislite? jel njoj draže bit u zbijenijoj posudi sa što vise nožice vani? 
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 22:19
što manja posuda, to bolje, s tim da je bolja šira a plića posuda

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 06:18
slažem se s arwen, pogledaj sliku i ove velike noline iz kafića, ima dosta široku posudu, a plitku iako je velika.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 20:43
nego kad smo već na temi noline, imam ja mali problemčić sa svojom. dosta listova joj se osušilo preko zime, dana sam ih malo prskala,al loše izgleda.središnji dio i nožica su zdravi al krajni lističi loše izgledaju.ima li tko savjet šta da uradim da joj pomognem malo da se oporavi? kako vaše izgledaju nakon duge zime?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 22:25
prirodno je da joj listove s vremenom žute ( i oni stare ), njih bi trebalo skidat, na taj se način potiču novi na rast
ako su nožica i sredina zdravi, mislim da je sve ok

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 15:18
ok arwen hvala na savjetu, onda ću moju bebicu malo prorijedit i čekat rezultate. mislim da je na to stanje imala i utjecaj klima jer sam se njome ci8jelu zimu grijala.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 16:33
lana 1, bilo bi dobro da uslikaš svoju nolinicu i staviš sliku, za svaki slučaj...

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 20:14
evo uslikala sam ju i čim uspijem uplodat slike stavim ju
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 19:47
Ni moja nolina ne dobija nikakvu paznju,a raste i sve je ljepsa i ljepsa.Stoji direktno preko puta klima uredjaja,zimi je grije,ljeti hladi.Nista joj ne smeta.smile120
Kao u tom kaficu!
Na vrh
jojo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jojo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 08:55
Moja nolina je jako losa. I mladi listovi joj se oborili a ostali se ne prestaju susit. Drvo mi izgleda zdravo. Presadila sam je, a ono opet isto. Sta cu joj uraditi?
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 09:29
i ja imam problem sa sušenjem listova. odrezala sam pred proljeće suhe listove, više gotovo i ne palimo klimu, tako da nije ni toliko suh zrak, a listovi joj se opet suše. jednostavno više ne znam do čega bi bilo.
Na vrh
početnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje početnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 18:36
izgleda da sam previše zalijevala svoju slonovu nogu jer je u zadnjih mjesec dana počela trunuti
 
prestala sam ju zalijevati ali joj je svejedno počelo otpadati svo lišće
 
još se drže dva lista ali mi se čini da će i oni uskoro otpasti
 
ima li pomoći?
 
jako mi je važno da ju spasim, dobila sam ju na poklon od supruga
 
hvala na pomoći
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.