Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kumkvat - Kumquat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kumkvat - Kumquat

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 12:53
ima ko sjeme za prodati? pls
carpe diem
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dr.Hugo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr.Hugo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 17:44
ja sam kupio cjelu biljku,možda se to mora kalemit,ako mislite na kumkvat
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 00:54
Originalno poslano od člana Dr.Hugo Dr.Hugo napisao:

ja sam kupio cjelu biljku,možda se to mora kalemit,ako mislite na kumkvat


Ako si kupio cijelu biljku s etiketom, to bi trebalo značiti da je biljka cijepljena.
ova nesretna biljka ima ožegotine. Možda od pretjeranog gnojenja? Ja vidim bijele točkice. Mislim da su ga napale i štitaste uši koje se rješavaju bijelim uljem. Kumquat podnosi niske temperature i to do -12. Loše podnosi šokove ( temperaturne oscilacije ).
Ako su oni usahli listovi posljedica gnojenja zemlje moguće je korjen oštećen i u tom slučaju je oporavak upitan. Zato, dr. Hugo piši jesi li gnojio zemlju ili preko lista. Potrudit ćemo se. Od čega su one bijele točke?
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 14:26
da se priključim ako mogu pomoći..i ja sam imala istih problema sa limunom prskala sam ga bijelim uljem na kraju oprala svaki list i grančicu krpicom to je što se tiče štitastih uši a ove bile točkice sam već vidjela na jednom mjestu bila je druga biljka ali definitivno je izgleda bio problem ..previše vlage i previše gnojiva..moj savijet za ovu jadnu biljkicu  oreži suhe grančice,operi što hitnije sa krpicomi frk van i malo ga zaboravi zaljevat.. ako nema oporavka znači da je korijen nažalost oštećen kako ti je i Terezija napisala..kumkvat i ja imam i daj mi lipe plodove samo ga preko zime zaštitim od naleta bure da ne lamata sa krošnjom.. otpadnedamre
Na vrh
Dr.Hugo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr.Hugo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 19:59
E baš Vam hvala,gnojio sam ga sa onim gnojivom za citruse što se razrijedi u vodi i polije se po zemlji,ali nisam jako često,znaći moram ga špricat bijelim uljem i obrisat listove i stabljiku,možda bi ga trebao presaditi u novu zemlju...
ljep pozdrav
Na vrh
Dr.Hugo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr.Hugo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 20:01
....moramo ga izlječit,puno vam hvala
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 00:29
U međuvremenu uživaj u mom kumquatu prije nego ga poberem i napravim marmeladu:




Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 10:23
Fermina prelijep je..  da je moja Lave pored stalno bi ga mljackala..naše je stabalce jako malo al ipak je dalo par plodova i pružilo veliko veselje
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 11:10
Ovo je samo dio stabla.Zbilja je velik i star najmanje 15 godina.
Ove godine mi je puno plodova propalo jer je bio grad.Svaki plod udaren gradom je sagnjio i otpao.Ali dosta je i ostalo.Da su ostali svi, ne znam kako bi se stablo s tom težinom nosilo.
Inače, bolje je da ima manje plodova jer su onda kvalitetniji, veći i sočniji.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 11:16
Fermina stvarno je impresivan tvoj kumkvat! Da li ga prihranjuješ?
 Ovo je prvi puta da ga vidim posađenog baš u zemlji. Izgleda da mu paše pozicija.
Lp
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 22:50
Pozicija mu je super, sunčana i zaštićena od vjetrova.A inače dobro podnosi hladnoću.

prihranjujem ga uglavnom organskim gnojivom, stajskim gnojem, kompostom...
Evo kako izgleda cijelo stablo ali s ove strane koju su "popasli":



Na vrh
Dr.Hugo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr.Hugo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 09:42
........nisam dosad vidio tako velik u zemlji i pun plodova,baš je krasan, a u kojem predjelu je to
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 11:22
Južna Dalmacija.Smile
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 23:04
Fermina, sigurna sam da je ovo stablo pored puta. Mogu misliti kakvo je bilo prije "ispaše". Forumaši, morate biti strpllivi jer kumquat sporo raste.
Evo i mog skromnog priloga, djela stabla snimljenog poslije kiše.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 23:36

Kraj puta, nega šta,
Predivna ti je slikasmile181,Tere!

Ja moje pobrala dok još imam što i pravim džem.
Na vrh
Dr.Hugo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr.Hugo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 00:47
.........o da, ja sam u zap.slavoniji,pa moram više vodit računa
Na vrh
curka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje curka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 16:28
pozdrav svima... Bacila sam sjemenke kumkvata prije mjesec dana u zemlju, iz zezancije, i proklijale su mi sve. raste za sada dosta brzo. Brine me samo to sto sam procitala da je osjetljiv ako nije cjepljen. Sto mislite, hoce li izdrzati zimu ovako mali vani (u Zagrebu), ili da ih prvu zimu stavim u portun (uz sjeverni prozor)
Na vrh
curka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje curka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 16:29
e, da, ako netko hoce, dat cu mu pelcer.. imam ih puno :)
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 23:21

  

Uploaded with ImageShack.us
  Evo mog kumquata okruglih plodova ( kumquat Meiwa ). U poslijednje vrijeme , u našim rasadnicima se ne može naći ova sorta nego samo kumquat duguljastog ploda ( kumquat Nagami) koji je manje sladak od Meiwe. Obje sorte su podjednako dekorativne.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 16:58
Zbilja interesantno voće, tek sam danas za njega saznao od moje tete koja bezuspješno traži sadnicu ove voćke. Kaže da u okolici Pule prodaju sadnice za 250 kuna (nisam provjerio tu informciju) što je puno previše. Da li tko zna cijenu po Hrvatskoj, npr Zagreb? Može li se uzgojiti iz reznica, bez cijepljenja na podlogu?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.