Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klijaliste
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klijaliste

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Klijaliste
    Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 01:42
Osim sto u vrtu imam vece klijaliste na otvorenom kupila sam i ovo malo plasticno klijaliste namjenjeno po dimenzijama za drzanje u prozoru ili na dasci od prozora i bas cu na proljece probati, ima i plasticni prozirni poklopac a kupila sam i zute oznake-ono malo zuto desno ako vidite-zute stapice za pisanje oznaka-sve u Brico store.










Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 09:50
Izgleda vrlo simpaticno i korisno!!!
 
može samo pitanje kolika mu je cijena??
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 11:04
Hej , hej pa s tim sam se zaboravila pohvliti, to je meni MM kupio nemadugo, moram ga sad još poslati da poslika i odmah se pohvalim što sam kupila u OBI-ju za 40 kn.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 11:11
Evo MM već poslikao (kako li je samo brz)

ovo je vanjski oklop



a ovu unutrašnjost je napunila Dalmax nešto malo prije nego li nam se je prvi put pridružila. Ja posijala i polako život bilja počinje.


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 12:26
ovo je baš zgodno
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 12:34
Mjesec dana mi je sve i više bilo posijano i stajalo na podlošku na istom mjestu bez ikakvog rezultata.

Kad sam dobila klijalište stavila sam u njega i ovo je rezultat nkon tjedan dana.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 12:40
Ovakjovo isto klijaliste ima za kupit u Pevecu. Koliko si Teak to platila i gdje?
I koja ti je ono biljcica onako izddzipala u visinu?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 17:15
Ja sam vidjela na reklami od Baumaxa, čini mi se 20 kn (ako me pamćenje dobro služi)!
Ne znam dali tko sadi u čašice od jogurta, ali nisu baš dobre, bolje je uzeti one male plastične čaše od 1 dcl!
Korjen ode previše u dubinu, a i prilikom pikiranja biljka ima veći stres!

Zato sam ja odlučila odgajbat se do Baumaxa!!!
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 00:06
ovo je super! ja sam pokušavala pravit klijalište od onih prozirnih kutija za sladoled al mi nije baš najbolje uspijevalo. možda da probam s ovim, treba se pripremit za proljeće..................

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 09:12
Moje klijaliste je u Bricostore-u kostalo puno vise od 40 kn Cini mi se oko 70 kn, ucinilo mi se skupo ali nista slicno nisam nigdje drugdje vidjela.

A zaboravih reci da sam ga napunila, stavila na termoakom. pec i ima 2 sjemenke koje su vec isklijale- najbrza je i opet caesalpinia a onda sjemenka jednog mediteranskog grma koznih listova - ja je zovem mirta a stvarno ne znam kako se zove..
Ostavicu vam slike cim prije.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 09:15
evo izbliza:
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 18:11
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Ovakjovo isto klijaliste ima za kupit u Pevecu. Koliko si Teak to platila i gdje?
I koja ti je ono biljcica onako izddzipala u visinu?



Kupila sam ga u S. Brodu u OBI-ju za nekih 39 kn.

A ono visoko ću vam slikati da se još malo razvije jer nemam ideju što je , a bilo je vjerovala ili ne rasipano u koverti koju mi je jedna MILA osoba poslala.
Znaš li tko mi je to poslao?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 18:29
Super su ta klijališta, a ja se snalazim s nekim plastika od voća, pa nekim mjericama za pseću hranu, pa poklapam sa prozirnom folijom, a vi kupile i to jeftino, Baš vam hvala.smile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 18:45
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Super su ta klijališta, a ja se snalazim s nekim plastika od voća, pa nekim mjericama za pseću hranu, pa poklapam sa prozirnom folijom, a vi kupile i to jeftino, Baš vam hvala.smile78



To sam do sada radila i sama, ali sam ove godine odlučila kupiti nešto i onda me MM oduševio.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 19:49
Teak, ona visoka biljka sto ti klija - nemam pojma sto je a tako mi je poznata. Kako je to sjeme izgledalo?

Meni je kod ovog klijalista problem sto je sjemenje isklijalo nepravilno. I sto sad da ja radim sa ovom biljkom koja vec glavom tuče van posude? A nije ni razvila korjenje da je presadjujem a niti se formirala?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 20:07
Nemam poima kako je sjeme izgledalo - poslikati ću ti biljkicu, pa ako znaš OK, ako ne pokazati će se s vremenom što je.

Kao što se i vidi moji umetci za klijalište su kartonski i ja jednostavno izrežem taj dijelić i presadim u veću teglicu jer ako je već tako naraslo znači da mu ne treba klijalište već samo normalni uvjeti.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:46
Dalmax ovo je ono za što si me pitala,
ako netko zna neka ovome ime da.....

Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 20:25
Ovo je fantasticni! vec duze vreme ga trazim, ali kod nas u Srbijiga nigde nisam nasala u prodaji.Cry
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 21:20
Pa dobro zar baš nitko ne zna što je ovo?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 21:57
Ma znam ja draga nego ne mogu biti svugje u isto vrijeme - nisam onaj guru (kako li se zove cekaj da se sjetim )- to ti je ili caesalpinia ili silk tree mimosa- slicne su dok su male pa sad bar imas uzi izbor.
Jesam bila od kakve pomoci?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.