Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 20:03
Hvala DOnata!
Što se tiče prskanja (svih biljaka koje to vole)- u posljednje vrijeme to činim isključivo destiliranom vodom jer je ova ovdje tvrda i prije sam nakon prskanja katkad imala osjećaj da listove zagušim, a ne da im pomažem.
S kakvom vi vodom prskate svoje biljke?
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 18:53
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Pozdravljeni!
Ivona, moj je stigao gusto načičkan listovima i s dosta crvenih cvjetova. Sada, nakon godinu dana i dalje je "grmolik",  narastao je, ali otkad su cvjetovi nestali, novi se ne pojavljuju. Možda sam im tu namjeru uništila prskanjem vodom po svim listovima pa tako i onim koji su imali namjeru izroditi cvijet (kažu da se po cvjetovima ne smije prskati).


Listove treba prskati isključivo mlakom vodom, po mogućnosti nikada vodom iz vodovoda, zato jer je pretvrda. Jedino kad cvijeta onda izbjegavati prskanje listova...


Ažurirao Donata - 12 Studeni 2007 u 18:53
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 18:50
Originalno poslano od člana Ivona Ivona napisao:

Imam anthurium nekih 6 mjeseci. Kad je kupljen cvijetovi su bili izrazito crveni i sad se još uvijek drže, ali su promijenili boju (isprano crveno zeleni)...
Je li to normalno? Kada uopće cvjeta i koliko 'žive' cvijetovi? Što joj paše i kako joj ugoditi?
Molim sve one koji znaju više o ovoj biljcii, pišite!!!



Anthurium ili Flamingov cvijet je tropska biljka koja traži tople klimatske uvjete i veoma veliku  vlažnost zraka. Cvijet je  najčešće crvene boje a može naći i u drugim bojama. Anthurium je bitno  presađivati svake godine da bismo biljku oslobodili od vrlo štetnih neapsorbiranih minerala u starom supstratu. Ne podnosi nagle promjene temperature između dana i noći. Razmnožava se dijeljenjem biljke prilikom presađivanja u proljeće,a razmnožavanje sjemenom  je najbolje  prepustiti  stručnjaku.


Potječe iz Srednje Amerike. Najpoznatiji je A. scherzerianum koji ima vrlo specifičan cvijet crvene boje, A. andreanum sa crvenim, rozim ili bijelim cvjetom te A. crystallinum srcolikog ukrasnog lišća. ova biljka ne voli nagle temperaturne promjene i ne voli direktno sunčevo svjetlo. Biljku treba zalijevati često ali ne obilno, tri puta tjedno ljeti a zimi je dovoljno jednom.Povremeno poprskati lišće samo ne u vrijeme cvatnje. Kad biljka cvate dobro je dodati tekuće gnojivo svakih 15 dana . Cvijet može trajati i do 8 tjedana. Lišće treba redovito čistiti, presaditi svake 2 godine u veljači samo paziti da peteljke ne zatrpate zemljom. Zahtjeva mnogo njege pa se ne preporuča početnicima.
Cvijet simbolizira ljubav i prijateljstvo.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 13:21
I ja sam si rekao da zaobilazim vrtne centre jer mi je pun stan ko cep..
Vise ne mogu ni do balkonskog prozora od guzveLOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 13:09
ja mislim...da sam kod nas u vrtlariji vidjela bijeli .To je bilo na proljeće pa sad ne garantiram no kad si do sad čekao budeš još malo.Ne smijem ići tamo jer ću opet pola vrtlarije dovesti doma,no tamo kupujem bor pa ću onda pogledatiWink
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 20:55
Jel tko naisao na cisto bijeli anturijum??
 
ja ga trazim vec par godina
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 15:21
Pozdravljeni!
Ivona, moj je stigao gusto načičkan listovima i s dosta crvenih cvjetova. Sada, nakon godinu dana i dalje je "grmolik",  narastao je, ali otkad su cvjetovi nestali, novi se ne pojavljuju. Možda sam im tu namjeru uništila prskanjem vodom po svim listovima pa tako i onim koji su imali namjeru izroditi cvijet (kažu da se po cvjetovima ne smije prskati).


Ažurirao oceana - 10 Studeni 2007 u 16:06
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 21:32
Imam anthurium nekih 6 mjeseci. Kad je kupljen cvijetovi su bili izrazito crveni i sad se još uvijek drže, ali su promijenili boju (isprano crveno zeleni)... Je li to normalno? Kada uopće cvjeta i koliko 'žive' cvijetovi? Što joj paše i kako joj ugoditi?Molim sve one koji znaju više o ovoj biljcii, pišite!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.