Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 08:10
@morena za tu bijlu pljesan imas jedno staro rjesenje posipaj malo cimeta po zemlji i by by plijesan.

@free anturijum ti je predivan tako zdrav i sjajan, sta god mu radis super mu godi, nadam se da ce i moj tako jednom izgledat.

@Lovro, hvala na odgovoru, nisam otkinula lisce mislim da je sad u fazi privikavanja na novu okolinu pa da ce onda krenuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 10:53
Moj anturijum sam dobila za Novu Godinu ,brojala sam imao je 21 cvet,šta su mu radili a toliko cvetova ima neznam ,ja sam ga dvaputa presađivala i maltretirala,mislila sam da ce prestati da cveta ,ali on ima i jedan novi cvet ,žaomije što još nisam ukapirala kako da postavim slike ,ali bice pa cete videti sa gomilom cvetova.
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 10:46
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 10:50
Ovo je moj najdraži poklon,od snaje i sina.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 21:14
...joj...kakvog sam jučer vidjela u MBM-u??!!!
Za boju cvijeta neznam...nije cvel...ali listovi....deblji, tamno zeleni sa nježno zelenim šarama....
Takva ljepota za očo da ni cvijet nije bitan jedno vrijeme!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 21:49
Pozdrav.

Kupila sam danas u Konzumu ovaj divni cvijet, boja je baby pearl, i mislim da je patuljasti kada piše baby colection. Bilo mi ga je žao ne kupiti kad je divan i košta cijelih 15kn :D

Jedan cvijet i par listova ima žuto-smeđe flekepa ne znam da li da to odrežem? Ne znam smiju li mu se i kako rezati ti gnjili cvijetovi i žuti listovi?

Planiram ga presaditi u veću teglu jer je ova jako mala.
Stavim sliku sutra kada ga presadim.
Na vrh
dancib View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dancib Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 19:08
Postovanje prvo da se prestavim ja sam Danijela iz Gorskog kotra i nedavno sam se pocela zanimati za cvijece i u to ime kupila sam si anturija imam ga vec 3 mj i jako mi je lijep ali imam jedan problem na listovima mi je poceo crniti zaljevam ga svake nedelj jer pise da se treba zimi zaljevati rijeđe i dohranujem ga sa dohranom za cvatece biljke koje se stavljaju u zemjnu a također mu brisem listove 2 puta tijedno sa cistom vodom stvarno bi voljela da mi uspije a ako ima ko kakav savijet dobro bi mi dosao pozdrav
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 00:18
Pozdrav,ja vam drage moje muku mučim s anturijuma.Googlala sam kako i nikak ga "nagovoriti" da procvate.Imao je predivno lišće i izgledao predivno,međutim trebalo ga je presaditi zbog male tegle,a potajno sam se nadala da će i cvasti-NIJE.Presadila sam ga u veljači kako se preporuča,al sad su sitniji listovi..ConfusedDrugi je bio mlađi i njega sam podijelila u nekoliko teglica,ostao je svaki na jednom listiću,a onda primjetim da iz zemle kreću mali listići,al tako su sporiiiWacko.
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2012 u 10:10
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2012 u 18:03
...ohohooo štefice, kako rasan komad biljkeLOLClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 16:04




Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 16:39
Da li je tko probao posaditi/presaditi Anthurium u lava rock tj. vulkanski kamen? Koliko vidim, vani je to dosta često i to ne samo za anthuriume, nego i za dosta drugih biljaka.
Inače vaši Anthuriumi su predivni. Svoga sam nedavno kupila, odcvalog, na popustu, pa ne znam koje je boje.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 22:04
Curke drage, imate prekrasne anturije! No, kad ste već tako uspješne u njihovu uzgoju, zašto ne podijelite koji savjet i nama koji nismo tako uspješni? Primjerice, Orhideja4, Dancib i Jankić su postavile neka pitanja i nitko im nije odgovorio. Confused  Ja bih... kad bih znala. Embarrassed Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 22:43
Originalno poslano od člana jankić jankić napisao:

Pozdrav,ja vam drage moje muku mučim s anturijuma.Googlala sam kako i nikak ga "nagovoriti" da procvate.Imao je predivno lišće i izgledao predivno,međutim trebalo ga je presaditi zbog male tegle,a potajno sam se nadala da će i cvasti-NIJE.Presadila sam ga u veljači kako se preporuča,al sad su sitniji listovi..[IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />Drugi je bio mlađi i njega sam podijelila u nekoliko teglica,ostao je svaki na jednom listiću,a onda primjetim da iz zemle kreću mali listići,al tako su sporiii[IMG]smileys/smiley29.gif" align="absmiddle" alt="Wacko" />.

Andina, tvoja želja meni je zapovjest.
Ako niko neće evo da ja počnem s odgovorima.
Flamingov cvijet se presađuje u prosjeku svake 2-3 godine. Pretpostavljam da je tvoj cvijet bio posađen u tu saksiju nekoliko mjeseci prije prodaje, pa se da zaključiti da je to biljci bilo previše.
Drugu, još mlađu biljku, si čak podijelila...mislim da je to odgovor na pitanje zašto mu listovi sporo rastu. Vjerovatno će početi rasti dok se malo oporavi od stresa.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 23:13
Neznam više kaj da mislim.Stvar je u tome da je teglica bila puuuna korijenja,e sad,ili sam stavila preveliku,pa se širio korijen a nadzemni dio slabo ili je u pitanju nekaj drugo.Naime u međuvremenu sam išla opet zaviriti kaj se događa jer je prošlo presađivanje bilo skoro prije god.dana.Znam da ne treba navaljivati,al nisam ga više mogla takvog gledati...mislim da nisam pogriješila jer sam primijenila sve savjete koje sam mogla naći.Kad prođe neko vrijeme javim vam curke kaj se dagađasmile78

uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 07:28
i mi jedva čekamo odgovor
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 09:10
Da pokusam malo da olaksam iz iskustva znam,da voli svetlosti puno,ne direktnu svetlost,kiselu zemlju,zalivanje mekom-kisnicom vodom,kao i orosavanje,prihrana helatnim gvozdjem.
Poluzute listove ne kidati-seci dok ne budu mogli lako da se odvoje od biljke...to je ono sto sigurno znam...Smile
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 08:19
Ja imam anturium od prošle god ,bio je pelcer,posadila sam ga u kiselu koru(O.K. borova kora ona jeftina iz bau maksa)stoji mi kod prozora zapadnog, zatamnjeno,   imao je 4 cvjeta,a sad ima dosta ml.sa strane,,,prihranjujem ga s gnojivom za rododendrone, u podlošku ima skoro skroz kišnice, ali na kamenćićima je,,,a zalijem ga 1 puta tj.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2015 u 18:13
Evo jedne odlicne stranice o anthuriumu!

http://www.exoticrainforest.com/Grow%20or%20Growing%20Anthurium%20species.html

Na vrh
DeltaBo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2015
Lokacija: BIH
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DeltaBo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2015 u 10:04
Pozdrav svima,

Imam par pitanja o anthuriumu a kako o cvijecu ne znam puno bilo bi super kad biste mi mogli pomoci tako da ne lutam puno :) Cvijet mi je kupljen za kancelarije iz cvjecare prije otprilike godinu i pol i bio je u jadnom stanju, bio je manji sa dva cvijeta i skoro svi listovi su bili zuti. Korijenje je maltene izvirivalo iz premale saksije pa sam ga odnijela mami koja ga je presadila u vecu saksiju. Te pozutjele listove sam vremenom odrezala ili su sami otpali i sve vrijeme imamo neki love/hate odnos. Naime, stalno cvjeta ali se slabije lista (dok npr. kolegica iz druge kancelarije ima obratni problem, cvjeta jako rijetko ali je dzungla od listova). Vecinom ustvari uz jedan cvijet dobijem i jedan list. U medjuvremeno smo selili dva puta tako da mu je okruzenje promijenjeno sto pretpostavljam da mu je isto bilo stresno. Listovi kad izlaze iz one svoje cahure (ne znam kako da objasnim) se pokidaju pa im nekad pomazem da se oslobode inace dobijem list koji je razrezan po sredini. Isto tako mi se desilo da je jedan cvijet izrastao bolestan i krzljav ali ostali su vecinom lijepi i koznati. Zalijevam ga mlakom vodom jednom sedmicno ali ne odozgo nego naspem u posudicu.

E sad ide par slika. Ono sto mene u sustini zanima jesu ove "izbocine" na stabljikama, ne znam da li se dobro vide na slici. Ima ih dosta i male su ali ne znam sta su, je li to normalno da se pojavi?




On sad kompletan izgleda ovako (manje su slike ali valjda se vidi):





Ovi listovi su vecinom svi krnjavi jer su tako pri rastu imali problema sa odvajanjem (sto sam gore opisala) ali su veci i koznati. Imam osjecaj ipak da im fali necega, mozda da ga cesce zalijevam? Ali prije sam i to pokusavala i samo su se od previse vode pojavile one sitne bubice koje budu u vlaznoj zemlji pa sam prestala i sacekala da se zemlja osusi. Mislim da mu je i ova saksija prevelika ali posto jos uvijek (stalno) izbacuje cvjetove receno mi je da ne smijem presadjivati dok je u toj fazi. Mozda samo da ga pustim i da nastavim ovako pa da vidim...Mozda i ja izmisljam ali imam osjecaj da je nekakav splahnut, kao da mu fali da malo zivne. Mozda zvucim ludo ali tako mi se cini :)

Uglavnom, da li imate neki savjet ili preporuku sta bih trebala mijenjati? Unaprijed hvala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.