Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jorgovan-Syringa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jorgovan-Syringa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 09:42
Jasminaa boja tvog jorgovana mi je fenomenalna, moj je svijetlo plav ovih dana ću postaviti sliku
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 23:20
I meni se je dopala ta dvobojnost, ljubičasto bijeli cvjetići. Kupio sam isti kao i jasmina, tako da mu znam ime : Syringa vulgaris 'Sensation'

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 00:16
Prelijep je ovaj jorgovan.Miris mu preko dana nije toliko intenzivan kao izjutra i naveče.Tad najviše miriše.
Ove godine svega dva cvjetića ali mnoštvo novih izboja


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 00:13
Neke vrste jorgovana:

Syringa vulgaris -običan cvijet
"Cavour" - plava
"Flora" - bijela
"Lucie Baltet" - ružičasta
"Primrose" - blijedožuta
"Charles x" - purpurnocrveni
"Firmament" - ljubičastomodri
"Marechal Foch" - crvenoružičasti
"Maud Notcutt" - bijeli
"Sensation" - slika gore
"Souvenir de Louis Spaeth" - vinski crveni
"Vestale" - bijeli

Syringa vulgaris - punjeni cvijet
"Charles Joly" - purpurnocrveni
"Katherine Havemeyer" - blijedopurpurnomodri
"Madame Antoine Buchner" - ružičasti
"Madame Lemoine" - bijeli
"Michel Buchner" - ružičastoljubičasti
"Mrs Edward Harding" - crveni
"Paul Thirion" - crvenoružičasti

Syringa microphylla "Superba" - 1.5m , ružičasti cvijet , cvijeta u 5 i ponovo u 9 mjesecu

Syringa persica - blijedopurpurni
Syringa persica "Alba" - bijeli

Syringa prestoniae "Elinor" - 2.4m ,blijedopurpurnomodri
Syringa prestoniae "Desdemona" - ružičasti

Syringa chinensis - 2.4m ,blijedopurpurnomodri

Syringa josiflexa "Bellicent" - 3m ,veliki ružičasti cvijetovi

Syringa reflexa - 4m ,purpurnoružičasti izvana,iznutra bijeli

Syringa meyeri"Palibin" - 90cm ,ljubičastoružičasti
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 16:54
Dragi prijatelji.....ni ove godine mi jorgovan nije cvjetao, velik je ali ništa. Inače ima 5 godina, a korjen barem 15 g.
NE znam što da radim!?
Molim pomoć%3cimg src="http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot27.gif">
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 17:16
 
krasni su jorgovani,ja imam samo ona tri najčešća...gdje ste kupili ove dvobojne?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 18:31
Ja sam taj "Sensation" kupio u OBIju za 340 kn..... nije bio jeftin....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:49
Sensation mi je predivan. Ja u vrtu imam "Katherine Havemeyer" s punim cvijetom. Obožavam ga!!! Najradije bih cijeli vrt stavila u jorgovane.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 11:42
Golden Leo, mogu ja malo pogledati o razmnožavnju reznicama, pa možemo dogovoriti razmjenu ako si zaiteresiran.....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 12:57
Moj ima nekoliko mladica, tako da nema problema. Na jesen ću ih vaditi.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:12
Moj još nema mladice ali mislio sam zračno grebenčiti tako da mislim da bi trebalo imati mladica i za tebe.....a tvoj tjera mladice oko stabla? Moj još ne, ja imam još obični i bijeli jorgovan. Odakle si ako se smije znati.....pozdrav!
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:32
Moj je nekih 5-6 godina star. Trebalo mu je nekih 2-3 godine da počne cvjetati. Prošle godine sam isto čuvala mladice, ali muž nije znao da ih čuvam i sve ih porezao :D
Imam i obični i bijeli, tako da mi ne trebaju njihove reznice, mislila sam da možda imaš sensation. Ali svakako ću ti poslati jednu mladicu svoga ;)
Iz Osijeka sam.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:43
Imam sensation.....samo je mali i ima 2 grane koje tjeraju iz zemlje, imao je 4 grane ali su pukle na vjetru, ja sam samo spomenuo da imam bijeli i obični.....
Ja sam iz Kutjeva.....pozdrav......
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 15:22
Onda nismo daleko. Ne znam mogu li se sad odvajati mladice...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 16:11
Ne znam ni ja........mislim da se na jesen........pozdrav
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 22:22
jasminaaa i pinus jorgovan vam je smile227smile170
golden i antun mladice odvajajte i sadite u jesen, kad se sade voćke i ostalo ukrasno grmlje.

ja za sada imam samo tamno ljubičasti

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 23:12
Prekrasan je, neobična boja.....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 21:07
boja je ispala malo svjetlija, a ovako izgleda grm


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 22:03
Ovaj tvoj je prva liga, krasna intenzivna boja, nema šta!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 22:22
Matilda , tvoj jorgovan je  smile181  preeeeeeeedivan ! Ja imam slican , ali , kak je posadjen tak je i danas , skoro 5 godina i nejde nikam ! Kak cvijeta znam samo s njegovog etiketa a kupljen je u MBM Stupnik (mislim da se to tako zove) .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,316 sekundi.