Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cinije - Zinnia elegans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cinije - Zinnia elegans

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cinije - Zinnia elegans
    Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 23:37
Jeste li se opskrbile ovim sjemenkicama?
Nešto više o istom cvijetu možete naći ovdje

http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/1/savjet/76.aspx

Ja se ove godine pojačavam sa više šatiranih rozih i crvenih! smile126
 
fotografije naših cinija možete pogledati tu:
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 00:28
 Ja imam nešto sjemenki. Bit će i viška ali nemam pojma koje boje. Iznenađenje - šta ispadne.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 11:10
Aha! Imam nešto sjemena od prošle godine. Ove godine ih širim na još neke lokacije. Inače ne volim rezati cvijeće za vazu, ali prošle godine nisam mogla odoljeti pa sam ih malo poštucala iz vrta. Jako dugo su izdržale u vazi- više od 2 tjedna. 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 19:17
Jeli i ovo cinija


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 19:18
nije mislim da je too dalija ili tako nešto
Per aspera ad astra.



Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 19:19
Da, da, zvjezdana ima pravo, to je dalije (neki je zovu i georgina)!!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 19:28
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

nije mislim da je too dalija ili tako nešto



smile141 tako mi je i rečeno kad sam kod tetke slikala, ali ja zaboravila, to su Dalije. smile148
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 21:04
A kod nas ih zovu lijepi dečki...Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 21:49
Ove sam godine posijala masu cinija i polako izlaze. Veselim im se , jer je to predivno šarenilo boja njihovih glavica zbilja čarobno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 21:58
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

A kod nas ih zovu lijepi dečki...Wink
imam i ja mlepe decke dok pronađem stavim ih (nisu ovi gpre)
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 06:22
posijala sam ih i ja, nešto mi je počelo nicat, al kako nisam zapisala šta sam gdje posijala sad ne znam jesu to one
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 18:46
ja sam posadila u više posuda više sjemena a ne znam gdje je šta. samo mi je jedno sjeme niklo

jel ovo mali možda list od cinije
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:12
Mislim da nije. Ovaj veći grm mi liči na ljubičice a ovo manje je dragoljub
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:22
za ljubicu znam. posijala sam dragoljuba, ciniju, zvončić i lijepu katu, tako da može bito dragoljub. al ovo drugo ne niče nikako. možda sam ga preduboko zasijala? ako jesam hoće li to moći možda iduće godine procvjetati
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:27
Cinija nema kod tebe, barem se ne vide, ali i moje su dosta kasno izašle, i imaju dva onako više žićkasta listića, nije tako zelen kao dragoljub.
Ako ove godine ne izađu, mislim da ćeš druge godine morati ponovo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:30
jel kasno sada da kupim još sjemena i probam još jednom
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:44
Lana,nije kasno.Ja još nisam ni počela sa sjetvom.A sjeme ne moraš kupovati,ja ga imam pa ako hoćeš javi Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:44
Nije kasno, ali možda će još niknuti. Ciniju možeš bez problema sijati u 4. mj. van na gredicu, brzo raste.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:48
ok shasha onda pošalji pa sijem, samo ću ovaj put zapamtiti u koju sam posudu stavila sjeme.samo mi reci koliko duboko da ju zasijem, da mi se ne dogodi isto kao i s ovom? čini se da mi se od svega onog kupovnog i šta si mi ti poslala jedino dragoljub primio.nadam se da će mi bar mama biti veće sreće...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 19:59
Gle,sve sjeme koje imam je domaće,od jeseni(i SilveKino isto tako).Tako da bi trebalo niknuti. Dragoljub jako brzo nikne,meni zna za par dana niknuti,dok nekome treba i 2-3 tjedna. Ili duže(hibiscusi su mi niknuli nakon 2mjeseca i više).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.