Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kadulja-žalfija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kadulja-žalfija

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 00:36
.....borač je jako ljekovita biljka koja snažno podiže imunitet kao i ehinaca.... samo što borač ima još i jako velik i dobar omjer omega masnih kiselina.....

... menti postoji preko, više od 25 vrsti samostalnih i preko 600 vrsti križanaca
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 00:46
Pošto je Bačo toliki poznavatelj biljaka a ja sam bez posla. Trebali smo dobiti komad zemlje u največem rezervatu biljaka, životinja, ptica....u Kopačkom ritu, u Tikveškoj šumi.
Nema mehanizacije, nema zagađivanja, divlje životinje znaju i preko dana proći kroz selo....mene jednom uplašila jedna polu divlja košuta, tamo i postoji farma jelena.....onda  su se umiješali veliki jer smo podigli prašinu...jer kad bi čuli kad Bačo počne pričati, kako trese ideje iz rukava, mogučnosti, državne poticaje.....tako su se digli direktori raznih firmi a mi smo ostali sitne ribe.........
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 00:52
...možda možete unajmiti neki komad zemlje tamo..... neku neobradivu zemlju koja zato je i netretirana...... a sumnjam da bi puno naplatili..... neobrađene zemlje ima puno...... da zasadite šta već planirate ali nasadi kadulje u slavoniji ..... su kao nasadi lavande u slavoniji...raste, buja....al kemijski je drugačije zbog razlike kemijske tla... i svega ostalog..
...no ovdje j tema kadulja...pa ako vam bačo kaže kakv recept vezn za kadulju koji nije opće poznat bilo bi to ljepo... :O))

Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 00:59
50 hektara se najmanje unajmljuje u šumi....a što se tiće kadulje.
A što bi tebe zanimalo u vezi kadulje?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 15:03
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

50 hektara se najmanje unajmljuje u šumi....a što se tiće kadulje.
A što bi tebe zanimalo u vezi kadulje?


..bo? :o))))Smile... ne znam... neki tajni, slabo poznati podatak.....smile134Big%20smile


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:18
Mislio sam da te zanima kadulja.....možda za pripremu nekakvih krema, tonika, za lice?smile179...bomboni vlastite izrade?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:21
... ne... ne,  to znam i radim... osim bombona ( dobro i njih radim al nisu baš reprezentativni :O))).....
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 19:18

Imam kadulju već par godina, koja je pojma nemam.

Ovo je jedan od grmova, a neke su sa roza cvetićima. S obzirom da neznam baš puno o ljekovitom bilju i primjeni, koristim za čaj kod kašlja i sinu sam kada je imao gnojnu anginu radila obloge od uvarka ( mislim da se tako kaže). Nažalost tu prestaje moje znanje, zato bih bila zahvalna na još ponekoj informaciji. Napominjem da raste u mom dvorištu gdje sam sigurna da nije ničim tretirana - lokacija Ivanić-Grad.
Jučer sam upravo prije kiše pobrala grančice sa cvijetom, koje su na sušenju, ali mene zanima da li je moguće još nešto raditi od nje. Palo mi na pamet sirup kao od borovih iglica ili maslačka, ali neznam da li bi bilo dobro.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 23:50
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Evo nešto sa neta:

SOK OD KADULJE

1 l vode

70 dkg šećera

25 dkg kadulje

1-2 žličice limunske kiseline

Zakuhati vodu i šećer, malo prohladiti i dodati kadulju.u hladno dodati limunsku kiselinu. Neka stoji na hladnom 48 sati, nakon toga procijediti i sok je spreman za upotrebu!

Oprosti Hoya morala sam ovo staviti pod temu - kadulja.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 15:02
... ja obično stavm puno više droge nego što piše u receptu pogotovo ako radim samp sa cvijetom.... i sutradan opet na tren provrim pa pustim smačiti pa procjedim... i bar mlako nalijem u flaše , staklenke.... da toplina napravi onaj pritisak za zatvaranje i čuvanje....
Na vrh
sanigold View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanigold Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 19:50
Pozdrav !! Gdje nabaviti sadnice kadulje?
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 21:00
Originalno poslano od člana sanigold sanigold napisao:

Pozdrav !! Gdje nabaviti sadnice kadulje?


imaš za kupiti sjemenke, npr u konzumu. ako imaš u blizini nekog tko ima grm kadulje, jednostavno cvokni grančicu, malo u hormon za zakorjenjivanje i u zemlju. jako se lako primi. ili mi pošalji adresu na pm, pošaljem ti ih par WinkWink
Na vrh
ars b. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ars b. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 16:40
Originalno poslano od člana zagorka zagorka napisao:

imaš za kupiti sjemenke, npr u konzumu. ako imaš u blizini nekog tko ima grm kadulje, jednostavno cvokni grančicu, malo u hormon za zakorjenjivanje i u zemlju. jako se lako primi. ili mi pošalji adresu na pm, pošaljem ti ih par [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />


Pozdrav, imam pitanje, ispričavam se što izvlačim staru temu... Jako sam nova sa biljkama, a ne bih htjela pogriješiti... Dobila sam nedavno reznicu kadulje, bila je u vodi nekoliko dana, i sad sam nabavila hormon, pa me zanima koliko dugo bi trebala biti u hormonu?
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 16:53

u hormon se samo umoći na kratko i onda posadiš u zemlju

Na vrh
ars b. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ars b. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 16:54
hvala puno puno na brzom odgovoru, idem odmah posaditi!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:13
Evo naša ljepotica cvate u kompi sa Ville de Lyon i Pink Fantasy

Neka se sve zeleni
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:50

Bas me interesuje da li je ovako plava boja cveta samo na slici? Uglavnom sam vidjao vise roze ili ljubicaste, a ovako plava je prelepa...
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
ognjenka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ognjenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 23:01
Ja imam bijelu. Kupila sam je u Botaničkom vrtu u 9 mj., kad je ona prodaja
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 23:41
Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:


Bas me interesuje da li je ovako plava boja cveta samo na slici? Uglavnom sam vidjao vise roze ili ljubicaste, a ovako plava je prelepa...


Pa ne baš tako plava, daje na ljubičasto ali i na tamno roza, zavisi od varijeteta ali i od podneblja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 09:17
Da li je sad poslije cvatnje treba orezati, da se pravilno i lijepo formira grm??
Neka se sve zeleni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.