Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - uskrs
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


uskrs

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:46
Evo današnjih naših učinaka:





P.S. Shasha, vidiš da ljepilo krenulo u upotrebu!!! LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:47
bravo..baš je slatko Smile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:54
Andrea s kojim ste lijepilom radili na bocama?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:59
UHU - SERVIETTEN-TECHNIK LACK - 210 ml, naravno po preporuci "učiteljice" Wink
U "Chemacu" dojde 55,20!
Nekako mi na prozirnoj ambalaži ovi zečeki nisu onako... ali već ćeš naići na savjete od drugih forumaša!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 22:25
smile78Mislim da ću ipak probati sa drvofiksom, ovo mi je skupo, fala.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 09:29
Andrea,stavi nešto u flašice da promjeniš boju,tj.da je dobiješ,tako će zečići doći do izražajaWink
Aaaaaaaaaaa,kod nas je to isto ljepilo,u hobby art dućanima 59 kn!Angry
pisanice i flašice su preslatkesmile79
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 13:46
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 21:37
Bila u Perlici  u Zvonimirovoj (Ulazna vrata izrađena salvetnom tehnikom, luuuuudilo). Prodavačica iskusna, znam je od prije kad sam sa MPK kupovala materijal za izradu naušnica i drugog nakita. Rekla da sam početnik, predložila dva kista (12,00 i 18,00 kn), za ljepio predložila DecoArtov Servietten-Kleber - 60 gr - 12,00 kn, te lak Vernis Brillant Acrylique 25,00 kn. Nekako ispada da su najskuplje salvete, ima veliki izbor, mislim da ih je 10 u paketiću - 10 kn, nisam našla svjetionik, pa sam kupila jedrenjak i školjkice, nisam više smjela jer sam već prije kupila patkice za 16,00 kn. Trošim kao pijani milioner.
Premazala ljepilom 30 pisanica raznih veličina i imam još pola ljepila. Jasno, kupila sam nekoliko novih pisanica od stiropora a pripremila i stare za renoviranje.
MPK je nekad ispuhivala jaja i ovo su neki od njezinih uradaka:
Siva je uvaljana u mak i naljepljene zelene perlce, šarena je od papra, čilija , cimeta, a ovu zadnju niti ne znam što je sve stavila na nju. Bilo ih je puno ali su otišle na poklone.
Baš sam se lijepo naigrala iako sam se bojala kako ću to podnijeti - prvi puta to radim sama, inače smo se uvijek MPK i ja igrale. Baš ugodno, nije mi ceketala da sam šlampava!!!!
Sad se suše a sutra ću ih prelakirati.
Bit će problem koju ostaviti a koju dati a mislim da ne trebam naglasiti da je ona od mimoze moj favorit i jasno ona sa jedrenjakom
Najbolje da ih sakrijem u kutiju i da nikome ništa ne dam!!!!!
Ma, mogu se ja i sutra malo poigrati, dala mi susjeda desetak salveta, Andreinu sam upotrijebila samo jednu, znači imam još jednu
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 10:20
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 14:25
Sve što sam vidjela je čudo, tako ste vrijedne, a ja to samo umočim u kapulu i evo mojih jaja - ha, ha - dobra su za pojesti, ali dekoracija nula.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 20:53
Hvala na savjetu Iris, moram probati nešto novo. Godinama smo farbali jaja tako da smo u najlon čarapu stavljali različite trave, listove, radič, čemres, rižu, omotavali jaje špagom, svako jaje je bilo u čarapi između da čvora i kuhano u vodi u kojoj sam prethodno prokuhala 1 sat ljuske od luka. Nakon kuhanja jaja smo premazivali špekom. Bilo je ludilo  šara po jajima, prelijepe boje i baš su bila posebna. MPS i MPK su se dobro zabavljali do prije par godina.
Mislila sam da MPK nije zainteresirana kao ni MPS ali najavila je sutra dolazak kući na farbanje jaja i jendostavno ne želi od toga odustati pa sam morala na brzinu saznati provjereni način novog, prirodnog bojanja.
smile78
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 20:56
Dok nisam znala da će MPK doći kući farbati jaja igrala sam se salvetnom tehnikom i ovako izgledaju moje pisanice obješene na Uskrsni aranžman
 
 
Svake godine imam isti problem, bilo da se adi o Božićnom aranžmanu bilo da se radi o Uskrsnom aranžmanu - nikako da se odlučim maknuti ga.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 20:58
Počela sam salvetnom tehnikom pripremati i poklon vrečice, evo prvog pokušaja
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 21:33
Ta salvetna tehnika stvarno čini čuda, vrećica je baš oriđiđi -genijalno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 21:43
Kako mi je ove godine rođendan pao par dana do
 Uskrsa dobila sam ovakve prigodne poklone.
 
 Evo kako može oživjeti stari trs.
 
 
URL=http://img362.imageshack.us/my.php?image=imag0021pm2.jpg]
 
Maćuhice su prave, posađene u malom cvjetnjaku i pokrivene mahovinom.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 22:42
Baš su ti lijepi pokloni a ideja sa lozom je famozna.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 14:18
Predivno!!!!Clap
 
Ja radim tako da ću kad dođem doma farbati jaja, nisam stigla jutros, ali sljedeće godine ću isprobati vaše tehnike
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 09:09

Sretan vam Uskrs!

 

 
 
 
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 12:24
Sretan Uskrs Svima



Za detalje pogledajte
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=897&PN=2
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 12:40
Čestitke Šefi, sigurno je Miha sretan što si tako dobro ofarbala jaja i još ih zavezala, pa objesila.
 
smile79, a ova je za Mihu
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.