Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanja kadifa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanja kadifa

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sijanja kadifa
    Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 15:18
Kada je pravo vrijeme za sijanje i sadnju kadifa??
 
Taj cvijet mi izgleda vrlo jednostavan za uzgoj i jako zahvalan i na sunćanom mijestu. Tako da je idealan za meneLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:03
Ja ih nukada nisam sijala prije 3 mjeseca, samo kasnije i uvijek su mi bile OK.

Stvarno su jednostavne za uzgoj i vole sunce, žao mi je što nisam slikala, ali prije 3g sam imala živu ogradu od kadifica i bile su stvarno prekrasne.
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 20:30
Teak, isto tako i ja sejem, i nikada nisam pogresila, bar do sada.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:22
i vrlo su jednostavne za sijanje!!!
 
Stavi se zemlja u posudu, posipa sjeme te stavi novi sloj zemlje na sjeme.
 
Malo polije i stavi na toplo mjesto i za nekoliko dana one polako krecu da rastu!!!
 
ali ima vremena jos je rano za njih!!!
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 17:53
ja isti nikad ih nesijem prije poćetka 4 mijeseca jer one dosta brzo nikniknu  .
AB100
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 18:56
Ja sam probala sa sijanjem ranije u veljači, i kasnije u travnju. Bile su jednake jačine i veličine. Znači nema smislaništa prije travnja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 19:00
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

i vrlo su jednostavne za sijanje!!!
 
Stavi se zemlja u posudu, posipa sjeme te stavi novi sloj zemlje na sjeme.
 
Malo polije i stavi na toplo mjesto i za nekoliko dana one polako krecu da rastu!!!
 
ali ima vremena jos je rano za njih!!!

         Ma ja to mislim direkt u zemlju.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 19:01
Sadila sam i tako i mogu reći da je i to OK
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 09:08
Svaku jesen, kad ocvatu, malo sjemena posipam po vrtu i dogodine one same niknu. Onda ih samo rasadim tam gdje želim.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 20:05
Moje kadifice (ustvari Nerino sjeme) niknule za 15 dana, otprilike isto jedna posuda vani, a jedna u podrumu, doduše nije niti velika razlika u temperaturi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 22:16
I ja sam prije sijala u posudice u veljači pa su mi se samo izduživale . Od kada su se prve same osule gore na ranču u vrtu više ih ne sijem posebno, ispalo je da te dođu gotovo isto ,  a budu puno jače i bolje.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 12:36
ja svake godine bacim kadife po zemlji u 4. mjesec, i prekrijem sa dobrim slojem zemlje... i prilično dobro niknu, čak i predobro Big%20smile
a jedne mi se godine desilo da sam papirnatu vrećicu sa ostatkom sjemena zaboravila vani... i kad sam se toga sjetila nakon par dana, desilo se da je pola sjemenki proklijalo jer je bilo palo i malo kiše Big%20smile
tako da za kadifu stvarno nema brige... čak joj niti zemlja ne treba, samo malo vode Big%20smile
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 20:25
Ja sijem sada u trecem mj u casice tako da mi ranije budu spremne za cvjetanje :), a jednako dobre budu i kad ih direkt u zemlju posijem, samo ove ranije cvjetaju :). Bez kadifica nista!
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 19:08
ja ih sijem među zadnjima... one služe za upotpunjavanje rupa jer jedino za njih znam sigurno da će niknuti Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.