Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moze pomoc?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moze pomoc?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moze pomoc?
    Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:03
Ovo je moj vrt,trenutacno jako pust no nadam se da ce uz vasu pomoc uskoro zazivjeti.
Zanima me koje bi biljke ovdje mogle biti,suncano je cijeli dan,problema sa vodom nema i prozracno je ali nema jakog vjetra.Koje mi biljke savjetujete za po ogradi(ograda ce biti crna)te koji drvca i grmovi bi ovdje opstali,hvala na pomoci
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:04
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 20:01
Zvjezdani, kane, kadifice, ruže, .......... ima toliko toga što mi sad ne pada na pamet, a što se rasporeda tiče imamo ovdje frikove kojima to bolje ide. 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 21:57
Ja bih ovbakav komad zemlje da imam!!! Ovo je raj!
 
Imas mjesta i slobode koliko hoces, probam nesto smontiratri ukoliko se bude dalo u photoshopu...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:11
Uh već zamišljam... ruža puzavica po ogradi, malo jezerce s kamenjarom... svašta nešto između kamenja....
Per aspera ad astra.



Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:29
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

Uh već zamišljam... ruža puzavica po ogradi, malo jezerce s kamenjarom... svašta nešto između kamenja....



Pa to i Zvjezdana na svakoj većoj površini vidi jezero. Dobro je nisam jedina.... Već sam se uplašila da sam bolesnik, zato jezerce (vodeni vrt) tu nisam ni predložila...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:31
Da ja svugdje vidim jezerca s ribicama.... To mi je fora...
Per aspera ad astra.



Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 23:08
Ajd molim te admine napravi nesto,treba mi tvoja pomoc,a i pomoc drugih
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 18:44
Plantlover ako želiš da ti ograda bude stalno zelena možeš zasaditi bršljan ili pasifloru...koju možeš upotpuniti sadeći na svaki metar neku penjačicu koja će svojim cvijetom udopuniti listove bršljana ili pasiflore...savjet: crnooku  suzanu, slak, clematis,jasmin ...

Ako pak hoćeš da ti ograda ne bude stalno zelena (zimi)...onda sadi penjačicu tipa..kozja krv (lonicera) , tekoma, clematis...

Ili možeš zasaditi bršljan duž cijele ograde...kao podlogu ...a ispod na svaki dva metra saditi grm...tipa calistemon u kombinaciji sa crvenom lantanom...
( fantastična ideja smile86iz jedne flore...)
Kod mene je ova treća ideja smile76 najbolja...sve biljke podnose uvjete
koje si naveo...


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 19:54
Donata, Calistemon i Lantana kod Plantovera ne bi preživile zimu osim ako bi ih u kasnu jesen vadio i spremao na zaštičeno mjesto u kuću. Inače, ideja je za 5 za mediteransku klimu.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 12:05
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Plantlover ako želiš da ti ograda bude stalno zelena možeš zasaditi bršljan ili pasifloru...koju možeš upotpuniti sadeći na svaki metar neku penjačicu koja će svojim cvijetom udopuniti listove bršljana ili pasiflore...savjet: crnooku  suzanu, slak, clematis,jasmin ...Ako pak hoćeš da ti ograda ne bude stalno zelena (zimi)...onda sadi penjačicu tipa..kozja krv (lonicera) , tekoma, clematis...Ili možeš zasaditi bršljan duž cijele ograde...kao podlogu ...a ispod na svaki dva metra saditi grm...tipa calistemon u kombinaciji sa crvenom lantanom...( fantastična ideja [IMG]smileys/emot140.gif" align="absmiddle" alt="smile86" />iz jedne flore...)Kod mene je ova treća ideja [IMG]smileys/emot131.gif" align="absmiddle" alt="smile76" /> najbolja...sve biljke podnose uvjetekoje si naveo...


Donata sta je to Crnooka suzana? Dobila sam to sjeme ali nemam blage o cemu se radi??
I u vezi pasiflore- kad bi je stavila uza zicu zanima me da li ona stvara one gadne sasusene grane isl ili ostaje citave godine jednako dekorativna ? I da li joj je potrebna neka rezidba ili briga ?
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 16:49
Nisam Donata ali: Crnooka suzana je jednogodišnja penjačica.Ima je u žutoj,narančastoj, bijeloj boji sa crnim okom ili bez njega. Naraste do 3m u visinu ako joj uvjeti odgovaraju a jedna vrsta bijele čak i miriši (više o njoj budem znala ljeti kad mi izraste)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.