Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gradnja vodenog vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gradnja vodenog vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gradnja vodenog vrta
    Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:32
Evo da u par slika pokazem gradnju jmog vodenog vrta:
 
Slika kako je vrt izgledao prije ikakvih radova. Shema je u glavi i radovi polako pocinju!
 
 
 
Kamejne je prikupljeno, barem vecina njih.
 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:34
Ja sam u novom samo iza kuće otišla po kamenje... Hihihi
Ispravak: ja sam samo pokazivala koje se nosi doma....
Per aspera ad astra.



Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:34
Nakon toga sljedi crtanje linije dokle ce biti jezero( to je najlakse uciniti sa bocom punom pjeska te isipavanjem pjeska po travi ostaje trag) i tada sljedi kopanje!!!
 
 
naravno i vrlo je važno da jezero bude ravno ili kako se jos kaze pod "waser vagom"
 
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:35
I ovaj dio posla je obavio neko drugi....
Per aspera ad astra.



Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:36
kada je sve iskopano sljedi posljednja provjera kako sve izgleda:
 
 
 
te se postavljea najlon na dno jezere i slaze kamenje!!!
 
Napusti se jezero vodom i upali pumpa i to je to!!! Naravno treba posaditi i cvijeće !!!
 
i to sve izgleda ovako :
 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:36
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

I ovaj dio posla je obavio neko drugi....



Pusti gazdu da postavi slike, a ti lijepo potavi taj svoj da vidimo smile209
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:38
Stavila sam slike svog... Budem još stavila kad nađem di su mi...  A sad sljedi onaj dio koji sam ja radila a taj je da sam uzela beton i kamenje i ljepo sve to zazidala....
Per aspera ad astra.



Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:38
Hej Admine jedva sam čekala da postaviš slike....

Ova zadnja je fantastična, iako smo vidjeli, ali iz ovog kuta je neodoljiva, a i ona Zvončica što sjedi na kamenu me naprosto ubija ljepotom, a cvijeće......a ......a ma bolje da ne komentiram dalje jer je tako super - i objašnjenje i krajnji produkt da ću sve to blevetanjem pokvariti....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:49
Hvala puno!!
 
Žao mi je jedino sto nisam sve djelove izrade slikao, nego su napraviti tako veliki razmaci....
 
A kada sam se ufurao u posao zaboravio sam na slikanje a nije bio nitko drugi da me slika...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:55
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Hvala puno!!
 
Žao mi je jedino sto nisam sve djelove izrade slikao, nego su napraviti tako veliki razmaci....
 
A kada sam se ufurao u posao zaboravio sam na slikanje a nije bio nitko drugi da me slika...


Šteta, baš bi bilo zgodno da imaš svaki detalj.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 00:26
i ja ću nastojati da malo uredim postojeće  stanje mog jezerca  pošto mi je pes sve  zgazijo  bez mog znanja, a možda je samo htjeo pomoći a nije znao kako
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 00:27
Unhappy
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 09:36
To izgleda tak jednostavno.Admine,koliko duboko si iskopao,onaj najdublji dio?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 17:23
Da i mene zanima koliko duboku i kolika je sve skupa površina, jer ovdje imam relativno malo dvorište, ali bilo bi ga super negdje uklopiti, ako ne mora biti preveliko.
Tvoje je fantastično, a tek biljkice, pa ono stablo, ma nemam riječi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 10:47
svaka ti čast Admine!  Prekrasno je! Kakvu si pumpu stavio?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 10:54
Odlicno!
Evo i mene zanima to za pumpu jer o njoj nije uopce bilo objasnjenja,zatim oni kolcici -sta je bila ideja-koji oblik postici onim kolcicima? Jel se to vidi neki kanal i to jos se sljeva voda u jezerce iz kanala?
Koji je konacni oblik jezerca i da li ima vise razina?
uh puno pitanja ali zato sto bi i ja tako nesto
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 13:42
Evo i mene nisma bio malo tu pa kasnim sa odgovorima.
 
dvorište je dimenzije cca 8m širine i 4-5duzine a jezero je dimenzije cca 2x3m a mozda i manje, izmjerig ga pa javim tocnije informacije.
 
Dubina jezera je otprilike 60-70 centimetara u sredisnjem-najdubljem  djelu. iako je sada malo plice pošto je nasipan pijesak.
 
Pumpa je malena za vrtno jezerce a kapacitet je 3000l/h to je taman da je potocic zivahan. iako bi mogla biti i jaca. ali slabiju ipak ne preporucavam.
 
A kolcici su zabijeni na rubove jezera. Na njih sam postavio spagu kako bi moga odrediti gdje mora biti obala. da bude totalno vodoravna jer je jezero na nizbrdici.  pa sam morao nižu stranu nasipati da napravim obalu.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 17:44
Budući da sam dobila upit o mom vodenom vrtu na PP odlučila sam ovdje dati detljnija objašnjenja.

Pitanje; " ej bok gledam tvoj voeni vrt...kako si napravila onaj pad...jel to obicni beton sa kamenjem ili neka masa?"

Riječ je o ovom vodenku


kada je iskopan oblik po želji na zemlju je položena folija (pad se dobiva oblikovanjem zemlje) za fontane. Na foliju je slagano kamenje koje je međusobno povezano tj. lijepljeno ljepilom za vanjske pločice, a pojedino kamenje je samo položeno preko drugog kamena.

Iz bližega to kamenje izgleda ovako

ljepljeni


samo slagan


nadam se da sam malo pomogla, a ako ima još nejasnoća pokušati ću vam objasniti.

Također sam sigurna da će mi i Admin pomoći ako bude potrebno.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 17:59
E da ukoliko se odlucite za gradnju izbjegavajte betoniranje, jer beton zna ispucati te ce te gubiti vodu!!!
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 18:00
TeaK i ja sam se sjetila tvojeg majstorski napravljenog vodenka .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.