Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gradnja vodenog vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gradnja vodenog vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 18:03
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

E da ukoliko se odlucite za gradnju izbjegavajte betoniranje, jer beton zna ispucati te ce te gubiti vodu!!!



Hvala Gazda taj detalj sam zaboravila napomenuti. Znala sam ja da na tvoju pomoć mogu računati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 18:10

Ma nije problem pa zato smo tu!!!

Da svatko da po koji savjet i nakraju ih damo sve!!!
 
I jos jednu stvar koja je vrlo bitna a to je da se uklone sve ostre i spicaste djelove ispod folije kada se stavlja jer ce ju probusiti.
 
Znaci uklonite svo kamenje,granje i sl. i bilo bi dobro nasipati i sloj sitnog pijeska. Kod nas ga zovu dravski. da stvori zastitni sloj izmedju zemlje i kamenja i folije.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 21:19
Di da najdem dravski pijesaksmile156smile156
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 21:49
Ma to ti sam slavonci tak zovu, to ti je onaj fini pjesak kaj ti zidari kosiste za finiranje žbuke, onaj skoro kao prašina.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:11
A našla sam i ovo pa malo povirite

http://www.vodeni-vrtovi.info/index.htm
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:48
A zasto niko ne koristi kupovna plasticna korita? I to se moze prekriti nekim slojem pjeska itd ako hocete prirodni natural look.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:04
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

A zasto niko ne koristi kupovna plasticna korita? I to se moze prekriti nekim slojem pjeska itd ako hocete prirodni natural look.


Gledala sam ih ali su dosta skupa i plitka, i onda ti je to strogo određen oblik, a ja volim izmišljati toplu vodu iako su je već izmislili. smile96
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:13
Sto se tice korita ona su isto tako dobra jedino sto su dosta skupljaa i kao sto je receno imaju tocno odrtedjeni oblik.
 Ali su zato lakse za postaviti i nema tolike brige da ce se probusiti. I imaju vex napravite i itaže za sadnju biljaka. tako da je isto super.
 
Jedino u mom slucaju mi je bilo puno dati novaca, a mislio sam da mogu za puno manje napraviti vise.
 a i svakih nekoliko godina mogu ga promjeniti kada ga se zasitim smile96
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:27
Admine tako sam i ja razmišljala kad sam radila svoje i evo već nakon 2 godine ide u rekonstrukciju - čim malo otopli.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:43
I ja svoj sirim ali samo "zemljani dio" jezero necu dirati iako bi ga trebao malo dublje iskopati lai mi zao folije, tako da to ostavljam za na godinu.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 13:48
Kad bi se mjerio utroseni rad i vrijeme i to je skupo za nekog ko to npr mora platiti.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 14:31
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Kad bi se mjerio utroseni rad i vrijeme i to je skupo za nekog ko to npr mora platiti.


u potpunosti si u pravu Dalmax, ali ja i MM uživamo u tome i sve oko kuće radimo sami , a i moram ti priznati da meni ni mješalica za beton nije strana. Sve što smo radili na kući je prošlo preko mojih ruku tj. mješalica je bila moja prijateljica Regica s kojom sam se svakodnevno družila. Tako da sad ovi radovi koji su moj gušt je odmor za dušu.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:45
kad stavite foliju, treba li kamenje lijepiti po njoj da ne popada?
da li je bolje betonirati ili foliju koristiti?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:58
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:


Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Kad bi se mjerio utroseni rad i vrijeme i to je skupo za nekog ko to npr mora platiti.
u potpunosti si u pravu Dalmax, ali ja i MM uživamo u tome i sve oko kuće radimo sami , a i moram ti priznati da meni ni mješalica za beton nije strana. Sve što smo radili na kući je prošlo preko mojih ruku tj. mješalica je bila moja prijateljica Regica s kojom sam se svakodnevno družila. Tako da sad ovi radovi koji su moj gušt je odmor za dušu.


Kod mene ti je situacija da jedino ja volim u vrt a niko drugi nece i kad ih nagovorim to im je ko robija.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 11:31
Bolje je foliju koristiti, jer beton puca preko zime kada u njega udje voda i zaledi se. ali kamenje koje koristite za slapove i slicno moze se ucvrstiti betonom ili pak silikonom. a u jezeru nema potrebe betonirati kamenje. jer kada sjedne na foliju nikud se ne mice.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 14:54
Sakupljaju li se ljeti komarci?  Imate li u jezeru ribice? Kako prežive zimi?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 14:57
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Sakupljaju li se ljeti komarci?  Imate li u jezeru ribice? Kako prežive zimi?



Komaraca nisam do sada imala, ali kad je sušno ljeto znaju dolaziti pčelice. Ribice nemam vani - smo u kući u akvariju tako da ti ne mogu dati savjet za njih.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 16:05
Ako je pumpa u jezeru - onda komaraca ne bu bilo. Oni se legu u stajačicama - oliti u baruštini!

Navodno su japanske zlatne ribice jako izdržljive! Čak i zimi znaju opstati!
Znam da u Zagrebu  u Botaničkom vrtu plivaju ribice cijelu godinu!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 16:08
I kod mene nije bilo kumaraca!!! Neznam zasto ali ih nije bilo, jos sam postavio i svijetlo po noci da obasjava jezero. Sestra je rekla da ce mi kumarci podici spomenik iz zahvalnosti. Ali nije ih bilo.
 
Ribice imam par komada(najobicnijih zlatnih), bilo ih je i vise ali je prve pojeo komsijin pas, pa sam ogradio vrt, pojela jednu moja macka.. tako da stalno problema. a preko zime ih unesem u kucu jer je jezero plitko i smrzla bi se voda. ali ako je dublje recimo 80 i vise cm mislim da nema straha i da bi ostale bez problema preko zime vani.
 
 
Ps. ribice obavezno stavi u jezero, jer je 400% atraktivnije nego bez njih, mozes ih stalno gledati i tako opustaju.....
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 18:37
nije li ih bolje staviti u kucu pa ne strahovati oce li se zive zalediti?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.