Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalija, Georgina - Dahlia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalija, Georgina - Dahlia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 24>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 23:01
Sve vrste dalije se mogu razmnožiti sjemenom, siju se na proljeće i već cvatu iste godine. A gomolj im je jestivi, čak si ih u Europi dugo uzgajali samo za jelo dok ih nisu počeli uzgajati kao ukrasno cvijeće...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:46
Seflera, samo jako oprezno sa vodom. Cak bih ti savetovala da ih uopste ne zalivas dok ne krenu. Ja sam samo malo, nakon sto sam ih u saksiju posadila, dodala vode uz samu ivicu saksije, tek toliko da je vlazno, da razvije koren i vise uopste nisam.
Aglaja
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 08:56
Ja posadila niske dalije: crvenu, narančastu i žutu. U posudu, pa ih držim u verandi. Tamo im je ko u stakleniku.
 
Sad samo čekam da niknu! Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 10:59
Danas namjeravam posaditi dalije
-kaktus dalia - my love
-dekorativ dalia - arabian night
Inače sam posijala neku mješavinu, ali to nisu tako bogate, već neke tanke, ali sve su izišle, pa ćemo vidjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 11:10
 Mislim da sam vec negdje uočila da je bilo govora o daliama, al ne mogu pronaći...pa ovako...sjeme je proklijalo i dalijice virkaju van. do sada sam prskala zemlju raspršivačem i sad me zanima hoće li smetat da se prska po mladicama????

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 11:50
ja sam prije par godina sijala dalije direktno u vrt i nije bilo problema
pretpostavljam da si ih ti posijala u zatvorenom i stvarno ne znam da li je tu drugaciji tretman
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 13:02
hvala na usmjeravanju!da u zatvorenom su, i evo nema 6 dana vec su vani. a nista, cu vidit kako ce to dalje...

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 15:38
Moram i ja pogledat moje lukovice dalije da li su krenile.
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 17:01
Ja se nadam da jesu...meni je ovo prvi put da sam išta od cvijeća sijala...



Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 20:47
Pozdrav! Ako imaš mjesta i negdje vani na otvorenom, kad zatopli svakako bi ti preporučila da ih osim u teglu posadiš na otvoreno. Iz mog iskustva s daliama - sadim ih i u tegle i na otvoreno - na otvorenom su veće, ljepše i obilnije cvjetaju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 22:14
Ove godine sam ja sijala dalije, ali sam stavila i nekoliko gomolja direktno u vrt. Po meni ove što smo sijale neće biti tako bogate, jer moje na vrećici su jednostruke. Ja sam ih posijala najprije u skupno klijalište, onda po jednu u čašu od jogurta, negdje po dvije i lijepo napreduju. Za u vrt su mi bile nekako prenježne, pa ću s tim sačekati dok malo ojačaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 23:24
Triša, kolike su ti bile kada si ih išla stavljat u čašice, ja sam ih mislila pustiti sve skupa pa onda raspodjeliti po teglicama i s njima na balkon. dal ih je potrebno razdvajati?
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 23:28
I po koliko da ih pikiram u teglice da mi dođe lijepi grmić; da budu bujneeee, bujneeee...(Nadam se da hoće)
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 00:16
Probaxcu ovako kako je napisano: pitar pa u vrt a prvi put cujem za to.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:29

Evo ovako su izgledale u skupnoj posudici promjera 10 cm. Kad sam ih presadila po jednu imale su dva listića i bile visoke jedva 2 cm. Malo je pipljavo, ali vjerujem da će se isplatiit.

Silve, ako mi budu kao ova tvoja (neopisivo lijepa) bitu ću presretna.

Savana evo slikice u skupini.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:34
ove godine sam kupila prvu daliju......posadila sam ju u posudu i posudu zabila među ruže u vrtu
nadam se da će narasti :)
divne su mi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 19:26
Samo pazi da posuda nije premala....one razvijaju velik gomoljSmile
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 19:29
posuda je jedno 20-25 cm promjera....jel im to malo Ermm ?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:13
Zašto si ih posadila zajedno s posudom?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:25
posudu sam samo malo ukopala u zemlju
a posadila sam u posudu jer se nisam mogla odlućiti gdje da ju posadim :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.